Polska

Synekury stołecznych radnych Platformy

Numer 272 - 31.07.2012
Ogromna skala nepotyzmu i kolesiostwa wśród radnych warszawskiej PO. Trzy czwarte z nich, poza etatami w dzielnicy, ma pracę w instytucjach zależnych od partyjnych kolegów z podwójnymi pensjami opłacanymi z miejskiej kasy. Znaczną większość z nich zatrudniono w instytucjach skarbu państwa już po tym, jak zostali radnymi. Katarzyna Pawlak, Maciej Marosz

Tragedia na torach

Numer 272 - 31.07.2012
WYPADEK To była prawdziwa masakra. Do identyfikacji ofiar będą konieczne badania DNA. W wyniku zderzenia pociągu z busem w miejscowości Bratoszewice (woj. łódzkie) śmierć poniosło 9 osób.

Sąd zakazał nam pisać o stronniku Komorowskiego

Numer 272 - 31.07.2012
WOLNOŚĆ SŁOWA Sąd Okręgowy w Warszawie zabronił „Gazecie Polskiej Codziennie” publikowania materiałów na temat spółki, która nas pozwała. Oznacza to, że nie możemy prowadzić dalszego śledztwa dziennikarskiego w sprawie katastrofy kolejowej w Szczekocinach.

Św. Mikołaj skompromitował policję

Numer 272 - 31.07.2012
Szczecińska policja przeprowadziła rewizję w parafii pod wezwaniem św. Józefa w Stargardzie Szczecińskim i zarekwirowała gotycką rzeźbę św. Mikołaja, biskupa z Miry. Według funkcjonariuszy i prokuratury rzeźba była poszukiwana od 37 lat, a przywłaszczyć ją sobie miał proboszcz. Okazuje się jednak, że nigdy nie została ona skradziona. Tomasz Duklanowski

Dołącz do nas!

Numer 272 - 31.07.2012
PIKIETA Dziś kluby „Gazety Polskiej” organizują w Warszawie pikietę, podczas której wezwą przebywającego w Polsce amerykańskiego kandydata na prezydenta Mitta Romneya do interwencji ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy dziś przed siedzibę Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66 na godz. 11.

"GPC" LISTY

Numer 271 - 30.07.2012
Odsuńmy ich od władzy

Wielki sukces naszej akcji SMS-owej Dziękujemy Czytelnikom!

Numer 271 - 30.07.2012
Mija kolejny tydzień, odkąd rozpoczęliśmy akcję „Codziennej” i „Gazety Polskiej” – Newsletter za SMS. Okazała się wielkim sukcesem. Dzięki Państwu zebraliśmy już kilkanaście tysięcy złotych, które pozwolą nam nie tylko na rozwój wolnych mediów, m.in.

KONKURS „GAZETY POLSKIEJ”

Numer 271 - 30.07.2012
18 czerwca ruszył wielki konkurs SMS-owy na nowe hasło „Gazety Polskiej”. Nadesłali Państwo ponad 1600 haseł! Spośród wszystkich propozycji redaktorzy „Gazety Polskiej” w składzie: Tomasz Sakiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Jan Pospieszalski i Dorota Kania, wybrali dziesięć haseł. Teraz mogą Państwo zadecydować, które z nich ostatecznie będzie nowym hasłem tygodnika, wysyłając SMS.

Polski heban

Numer 271 - 30.07.2012
NASZ PATRONAT Prezentujemy kolejną część reportażu „Dzika czy zdziczała?” z wyprawy Wisłą pt. „A Wisła płynie”. Całej akcji patronuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Rozprawa odwołana, bo adwokata zawiesili

Numer 271 - 30.07.2012
SĄDY Niecodzienna sytuacja wystąpiła w konińskim sądzie okręgowym. Podczas rozprawy okazało się, że adwokat jednego z oskarżonych jest zawieszony, bo nie zapłacił składek do Okręgowej Rady Adwokackiej. I sąd przełożył rozprawę, godząc się tym samym poczekać, aż mecenas ureguluje długi. – To jakieś kuriozum – mówi „Codziennej” prof. Piotr Kruszyński. Grzegorz Broński