Polska

Cześć Błasikowi

Numer 152 - 08.03.2012
Społeczny Komitet w Hołdzie Generałowi Andrzejowi Błasikowi zaprasza na uroczystości ku czci dowódcy polskich sił powietrznych zmarłemu w katastrofie smoleńskiej.

Krytyka prezydenckiego bubla

Numer 152 - 08.03.2012
„Nie” dla ograniczenia prawa do organizowania manifestacji powiedzieli przedstawiciele patriotycznych organizacji pozarządowych wobec prezydenckiego projektu zmiany ustawy o zgromadzeniach publicznych. Zdaniem stowarzyszenia Marsz Niepodległości nowe przepisy to prawny bubel. Wczoraj w Sejmie odbyło się publiczne wysłuchanie w sprawie nowelizacji ustawy o zgromadzeniach.

Trzykrotny wzrost ceny leku na chorobę Alzheimera

Numer 152 - 08.03.2012
Eksperci w leczeniu schorzenia, rodziny, opiekunowie oraz Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zażądało wyjaśnień Ministerstwa Zdrowia w sprawie drastycznego wzrostu cen leku – rywastygminy. Jak przypomnieli, resort obiecywał, że na marcowej liście refundacyjnej lek będzie tańszy.

Izby wytrzeźwień za ciasne dla kibiców

Numer 152 - 08.03.2012
Podczas Euro 2012 przez Polskę popłynie morze alkoholu. Ci, którzy z nim przesadzą, trafią do nieznanych w Europie izb wytrzeźwień. Dla zagranicznych kibiców będzie to szokiem, a dla służb porządkowych sporym kłopotem.

Prokuratura chce kontynuacji procesu

Numer 152 - 08.03.2012
Zakończyła się rozprawa apelacyjna w Sądzie Najwyższym, dotycząca ostrzelania przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski w okolicy Nangar Khel. Wyrok 14 marca. Ponad pół roku wcześniej Wojskowy Sąd Okręgowy uniewinnił oskarżonych, stwierdzając brak dowodów na dokonanie przez nich zbrodni wojennej. Prokuratura domaga się uchylenia tego wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Mniej na Fundusz Pracy, więcej na zasiłek

Numer 152 - 08.03.2012
Ograniczanie środków na aktywizację zawodową to prosta droga do wzrostu bezrobocia – ostrzegają eksperci. W tym roku po raz kolejny rząd kładzie łapę na pieniądzach wpłacanych przez przedsiębiorców na Fundusz Pracy. Z zebranych ok. 10 mld zł na aktywizację zawodową przeznaczy niecałe 3,5 mld zł. A grono ludzi pozostających bez pracy rośnie.

Zamek Królewski tłumaczy się z PiS-u

Numer 150 - 06.03.2012
W odpowiedzi na podpisanie przez Donalda Tuska paktu fiskalnego Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w sobotę 3 marca specjalną konferencję prasową na Zamku Królewskim z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Tego samego dnia dyrekcja Zamku Królewskiego wydała specjalne oświadczenie, w którym… tłumaczy się z udostępnienia sali prezesowi PiS-u.

Polityka zdominowana przez strach

Numer 150 - 06.03.2012
WYWIAD Z BOGDANEM ŚWIĘCZKOWSKIM, PROKURATOREM W STANIE SPOCZYNKU, ROZMAWIA PRZEMYSŁAW HARCZUK. Rząd Polski po katastrofie pod Szczekocinami zgadza się na pomoc międzynarodową, mówi o konieczności wyjaśnienia sprawy za wszelką cenę. W sprawie katastrofy smoleńskiej zachowywał się inaczej. Czy nie widzi Pan sprzeczności w działaniu władz?

Bezcenna wolność słowa

Numer 151 - 07.03.2012
W prawdziwie niezależnej telewizji Gazeta Polska VD obejrzyjcie relację z naszej manifestacji w obronie TV Trwam i wolności mediów. Wielotysięczny tłum przeszedł ulicami Krakowa w proteście przeciwko ograniczaniu wolności słowa w Polsce. Manifestanci domagali się przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym.

Nasz drogi Lis

Numer 151 - 07.03.2012
W tygodniku „Gazeta Polska” (10/2012) niemal same hity: Tekst Piotra Lisiewicza o cenzurze w czasach Tuska. Zapomnieliście, co to jest cenzura? Nic takiego nie ma od 1989 r.?