Polska

Zawalczmy o uczciwe wybory

Numer 4 - 13.09.2011
Najważniejsze ruchy społeczne postanowiły włączyć się do wyborów, będą czuwać, by głosowania nie zostały sfałszowane. Wczoraj podpisana została deklaracja w sprawie uczciwych wyborów. Podpisali ją: prezes PiS Jarosław Kaczyński, Ryszard Kapuściński, reprezentujący kluby „Gazety Polskiej”, Maciej Łopiński (Ruch społeczny im. Lecha Kaczyńskiego) i przewodnicząca Solidarnych 2010 Ewa Stankiewicz.

Rząd nie lubi trudnych pytań

Numer 4 - 13.09.2011
Donald Tusk i Waldemar Pawlak często nie odpowiadają na poselskie zapytania. Boją się szczególnie pytań o tanie państwo i katastrofę smoleńską. Interpelacje poselskie kierowane przez posłów do wszystkich ministrów masowo błądzą. A są jednym z podstawowych narzędzi, dzięki którym ci pierwsi mogą kontrolować tych drugich.

Wyborcza prowokacja

Numer 4 - 13.09.2011
Ktoś włamał się do skrzynki mailowej liderki świętokrzyskiego PiS-u Beaty Kempy. W imieniu posłanki wysłał do wszystkich redakcji pismo z informacją o jej rezygnacji z udziału w najbliższych wyborach do Sejmu. Ze skrzynki posłanki usunięto wszystkie maile. Wczoraj o godz. 17.44 media obiegło oświadczenie o rezygnacji ze startu w wyborach posłanki Prawa i Sprawiedliwości.

Puchną poselskie portfele

Numer 4 - 13.09.2011
Kto by się spodziewał? Nasz Sejm jest pełen prawdziwych cudotwórców gospodarczych. Wystarczyły cztery lata, a wielu z wybrańców narodu – głównie z PO i lewicy – pomnożyło wielokrotnie swoje oszczędności. Rekordziści zgromadzili na swoich kontach miliony. Co tam słaby przyrost produktu krajowego brutto, co tam dziura w budżecie? Ważne, że puchnie poselskie konto.

PiS tuż za PO

Numer 3 - 12.09.2011
Tak małej różnicy między dwiema największymi partiami jeszcze nie było! Sobotni sondaż potwierdził, że różnica poparcia między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością jest minimalna. Według badania Homo Homini dla Polskiego Radia

Czy wierzysz sondażom?

Numer 3 - 12.09.2011
Patryk (26 l.) z Sopotu Nie. To przecież zależy od formy pytania, które było zadane i tego, kto pyta. Poza tym sprzyjają one zawsze tym, którzy siedzą u władzy. I nie sprawdzają się – wyniki wyborów są zupełnie inne. Pamiętam wielką kompromitację sondaży w ostatnich wyborach prezydenckich. Grzegorz (54 l.) z Płocka

Gwiazda PSL-u rozbija się za nasze

Numer 3 - 12.09.2011
Ponad 600 tysięcy złotych z publicznych pieniędzy poszło ostatnio na reklamę wyborczą kandydatów PSL-u do Sejmu. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas to jeden z najważniejszych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Typuje się go na następcę Waldemara Pawlaka. Jest liderem świętokrzyskiej listy PSL-u do Sejmu.

Moje Marsze Pamięci

Numer 3 - 12.09.2011
Traktuję to jako hołd, oddany Ofiarom tragedii, chcę w ten sposób podtrzymywać pamięć o tych, którzy zginęli. Pochody są także domaganiem się prawdy – nadal nie wiemy, co dokładnie stało się z rządowym tupolewem pod Smoleńskiem. Uważam, że moim zadaniem i obywatelskim obowiązkiem jest umożliwienie ludziom wyrażenia swojego smutku i rozpaczy po utracie prezydenta i najważniejszych osób w państwie.

Lexusy, wrzask i strach

Numer 3 - 12.09.2011
Sobotnia konwencja wyborcza PO całkowicie zablokowała dojazd do warszawskiego Instytutu Onkologii. Wszystkie ulice w okolicach hali Arena Ursynów, gdzie odbyło się to spotkanie, zostały zakorkowane na ponad dwie godziny. Zirytowani byli także klienci hipermarketu, którzy przez lexusy członków PO nie mogli wjechać na parking obok sklepu.

Raport Millera nie ma sensu

Numer 3 - 12.09.2011
Skrzydło Tu-154M nie mogło odpaść po zderzeniu z brzozą – mówi prof. Wiesław Binienda, światowej sprawy ekspert lotniczy, w rozmowie z Magdaleną Michalską. Skąd pewność, że skrzydło po zderzeniu z brzozą nie mogło odpaść?