Polska

Komorowski szukał haków?

Numer 2 - 10.09.2011
Speckomisja nie chce się zająć sprawą Krzysztofa W., który twierdzi, że Bronisław Komorowski proponował mu 100 tys. zł w zamian za Aneks do raportu o WSI i „kwity na PiS”. Niedawno Krzysztof W. został aresztowany. Według oficjalnej wersji za przemyt papierosów.

Hypki jak Anodina

Numer 2 - 10.09.2011
Piloci lądowali za wszelką cenę, generał Błasik mógł być pijany. To nie materiał propagandowy rosyjskiego MAK-u, lecz opinia Tomasza Hypkiego – polskiego eksperta lotniczego. Tomasz Hypki jako jeden z pierwszych komentatorów już kilka godzin po katastrofie wskazywał na winę pilotów. Po raporcie MAK-u wystąpił w rosyjskiej telewizji i potwierdził skandaliczne ustalenia rosyjskiej komisji.

Złamał człowiekowi życie

Numer 2 - 10.09.2011
Pracowita jesień czeka Józefa Lewandowskiego, czołowego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce. 9 października wystartuje w wyborach do Sejmu, a dwa tygodnie wcześniej musi się stawić w sądzie jako… oskarżony!

Siedział niesłusznie!

Numer 2 - 10.09.2011
Policja bezprawnie zatrzymała dziennikarza „Gazety Polskiej” Filipa Rdesińskiego – uznał warszawski sąd. Mimo to prokuratura nie chce ścigać funkcjonariuszy. Dziennikarz został zatrzymany po demonstracji 9 kwietnia przed ambasadą Rosji w Warszawie, pod którą zgromadził się wielotysięczny tłum i gdzie Rdesiński spalił kukłę Władimira Putina.

Solidarna Polska chce referendum europejskiego

Numer 97 - 03.01.2012
Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Ludwik Dorn chcą reformy pakietu klimatycznego. Europejczycy w referendum mieliby zdecydować o zawieszeniu jego realizacji do 2020 r. Wdrożenie pakietu klimatycznego ma ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 20 proc., co wiąże się z drastycznym wzrostem ceny energii w Polsce. – W związku z pakietem klimatycznym istnieje duże ryzyko utraty miejsc pracy.

PSL zakładnikiem PO

Numer 97 - 03.01.2012
Los partii Waldemara Pawlaka leży w rękach Tuska. Premier wciąż nie podjął decyzji dotyczącej wielomilionowego długu PSL-u. To idealne narzędzie do szantażowania niepokornego koalicjanta. Ministerstwo Finansów wciąż nie podjęło decyzji dotyczącej 21 mln zł długu PSL-u za źle rozliczoną kampanię wyborczą w 2001 r.

Przycinanie budżetu IPN-u

Numer 97 - 03.01.2012
Wkrótce rozstrzygnie się, jakim budżetem w bieżącym roku będzie dysponował Instytut Pamięci Narodowej. Na razie musiał zmienić swoje plany i zmniejszyć wydatki o 25 mln zł. IPN planował uprzednio na przyszłoroczne wydatki ponad 259 mln zł. Sejmowa komisja finansów uszczupliła je o 25 mln. Cięcia objęły głównie wydatki inwestycyjne.

„Król Podhala” wraca do domu

Numer 97 - 03.01.2012
Pomnik majora Józefa Kurasia „Ognia” stanie przy szlaku na Turbacz. Taką decyzję podjęła Rada Gminy Nowy Targ. Monument wybuduje Fundacja „Pamiętamy” z Warszawy. Na prywatnej działce rodziny Kurasiów, przy szlaku na Turbacz stanie wkrótce pomnik w kształcie krzyża z partyzancką czapką.

Gry WSI wobec prezydenta Kaczyńskiego

Numer 97 - 03.01.2012
Śledczy z warszawskiej prokuratury apelacyjnej badali odpowiedzialność śp. Lecha Kaczyńskiego w związku z publikacją raportu z weryfikacji WSI – sprawę zakończyła dopiero śmierć prezydenta. Na Lecha Kaczyńskiego donosili m.in. byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych. Wątek dotyczący odpowiedzialności śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego pojawił się w śledztwie, w którym w grudniu 2011 r.

TVP przed Trybunał

Numer 1 - 09.09.2011
Helsińska Fundacja Praw Człowieka stanęła murem za „Gazetą Polską Codziennie”. Telewizje bezprawnie wstrzymały nasze spoty. Ocenzurowane przez TVP, TVN i Polsat spoty „Gazety Polskiej Codziennie” można zobaczyć na portalu niezalezna.pl. Obie reklamy pojawiły się po raz pierwszy w środę na antenie TVP i Polsatu.