Polska

Braun straci stołek prezesa?

Numer 90 - 24.12.2011
Wojna o telewizję publiczną rozgorzała na dobre. Do ofensywy ruszył premier, chce awyrwać TVP spod kontroli prezydenta. Na celowniku jest prezes TVP Juliusz Braun. Początkowo Donald Tusk nie walczył o TVP. – Zmienił zdanie, kiedy zauważył, że prezydent uprawia własną, niezależną od premiera, politykę – mówi „Codziennej” pracownik telewizyjnej Jedynki.

Wojna podjazdowa trwa

Numer 91 - 27.12.2011
Będzie trudno stworzyć wielką lewicową koalicję SLD i Ruchu Palikota, czego chce Aleksander Kwaśniewski. Ostatnio obie strony głównie się kłócą. Janusz Palikot sugeruje, że Miller gotów jest wejść w koalicję z PO. SLD odbiera to jako atak. – Palikot chce pokazać, że SLD nie jest prawdziwą lewicą, bo będzie się kumplował z Tuskiem – komentuje Krzysztof Janik z SLD. PO jest ostrożna.

Nowak przebił Grabarczyka

Numer 91 - 27.12.2011
11 grudnia minister transportu wprowadził nowy rozkład jazdy pociągów. Po to, by 9 stycznia 2012 r. go... zmienić. Zmiany obejmą 2/3 połączeń PKP Intercity. Sceny sprzed roku pamiętają wszyscy. Chaos na dworcach, zdezorientowani pasażerowie niewiedzący, o której godzinie odjedzie ich pociąg. Nowego rozkładu jazdy nie znali nawet pracownicy kolejowej informacji.

Państwo niegotowe na powódź

Numer 91 - 27.12.2011
Tragiczne doświadczenia powodzi, chociażby te z zeszłego roku, nie zmobilizowały dostatecznie władz. Jeśli nie wezmą się one do roboty, wiosną tysiące Polaków może czekać kolejny dramat powodziowy.

Postoisz w kolejce do lekarza

Numer 91 - 27.12.2011
Jesteś chory? A może nie udało ci się w mijającym roku zapisać do specjalisty? Dobrze ci radzimy, nie planuj wizyty u lekarza.

Ziobryści zmienili frakcję

Numer 91 - 27.12.2011
Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański, Jacek Kurski i Jacek Włosowicz przeszli z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) do frakcji Europa Wolności i Demokracji (EWD). Europosłowie oświadczyli, że w nowej grupie będą mogli swobodniej działać na rzecz wartości chrześcijańskich i polityki prorodzinnej w UE.

Wypróbowani urzędnicy

Numer 91 - 27.12.2011
Nominowani przez Grzegorza Schetynę wiceszef Najwyższej Izby Kontroli, europoseł PSL-u i sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego zostali zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa – ujawnił Instytut Pamięci Narodowej. Mianowany przez marszałka Grzegorza Schetynę na zastępcę prezesa NIK-u Wojciech Misiąg został zarejestrowany w 1986 r.

Słowo Tuska niewiele warte

Numer 91 - 27.12.2011
Premier Donald Tusk jest jak słoń Tomasz Trąbalski z wiersza Juliana Tuwima. O wszystkim zapomina. Najpierw obiecał panu Czesławowi z Katowic, że spotka się z nim jeszcze przed wyborami. Zapomniał. Obietnicę spełnił dopiero po wyborach. Premier nie pamiętał również o słowie danym kupcom z Poznania.

Policyjna popisówka

Numer 89 - 23.12.2011
W Poznaniu z wielką pompą zaprezentowano program komputerowy, który spisuje zeznania podejrzanego, przetwarzając mowę na tekst. Następnego dnia lokalne gazety zamieściły pełne zachwytu relacje. Zabrakło tylko wypowiedzi policjantów na co dzień pracujących w skandalicznych warunkach, których denerwuje popisywanie się gadżetami przez przełożonych.

W Locie koszą niewygodnych

Numer 89 - 23.12.2011
Uporczywe działanie na niekorzyść firmy zarzucają zwalnianym pracownikom władze PLL LOT. – To cios w niepokornych – twierdzą skonfliktowani z zarządem pracownicy naszej narodowej linii lotniczej. O konflikcie w Polskich Liniach Lotniczych LOT pisaliśmy kilka dni temu. Przypomnijmy: skonfliktowani z zarządem spółki pracownicy są zwalniani z pracy.