Polska

Zbezczeszczone zwłoki ofiar katastrofy

Numer 319 - 25.09.2012
Po otwarciu dwóch trumien wyjętych w zeszłym tygodniu z grobów biegli zobaczyli nagie ciała wrzucone do plastikowych worków. Później, podczas sekcji, w jednych ze zwłok znaleziono gumową rękawicę. To kolejny przykład bezczeszczenia przez Rosjan ciał ofiar smoleńskiej katastrofy. Katarzyna Pawlak

Wędrujące akta rozmowy Milewskiego

Numer 319 - 25.09.2012
PROKURATURA Od wielu dni akta sprawy dotyczącej słynnej rozmowy telefonicznej sędziego Ryszarda Milewskiego krążą po Polsce. Najpierw były w Gdańsku, później w Warszawie i Poznaniu. Jak ustaliła „Codzienna”, ostatecznie trafią do Zielonej Góry.

Kluby „GP” pozwą Wałęsę

Numer 318 - 24.09.2012
SPRAWIEDLIWOŚĆ Lech Wałęsa zostanie pozwany do sądu przez członków klubu „Gazety Polskiej” z Hamburga i Berlina za to, że nazwał klubowiczów opłaconymi i wynajętymi prowokatorami. Były prezydent RP został wygwizdany, gdy w Berlinie odbierał nagrodę niemieckich mediów – Złotą Kurę.

Syn Anny Walentynowicz dziękuje za wsparcie

Numer 318 - 24.09.2012
W ostatnim czasie w wielu miastach Polski odprawiane są nabożeństwa w intencji bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej. – Chcę podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali moją rodzinę w ostatnich dniach. Bez tego wsparcia byłoby nam dużo trudniej – mówi nam syn Anny Walentynowicz. Dorota Kania

Majstrowanie przy NIK-u

Numer 318 - 24.09.2012
POLITYKA Najwyższa Izba Kontroli najwyraźniej zaczyna uwierać polityków niektórych partii. W weekend pojawiły się plotki o zmianie prezesa Jacka Jezierskiego, a niedawno SLD złożył projekt zmian poważnie ograniczających kompetencje NIK-u. Grzegorz Broński

Impreza w miejscu pamięci

Numer 318 - 24.09.2012
POLSKA LOKALNA Na dziedzińcu kieleckiego więzienia, w którym przetrzymywani byli polscy patrioci, odbywają się imprezy rozrywkowe. Zdaniem środowisk patriotycznych władze miasta planują przekształcenie części więzienia w luksusowy hotel.

Nie karać za prawdę

Numer 318 - 24.09.2012
III RP Sąd Apelacyjny w Gdańsku zajmie się jutro wnioskiem Krzysztofa Wyszkowskiego o wznowienie procesu z Lechem Wałęsą. Pozew przeciwko Wyszkowskiemu w pierwszej instancji został oddalony, Sąd Apelacyjny zmienił wyrok, nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie byłego prezydenta.

Sztandar im. Pary Prezydenckiej pojedzie na Manhattan

Numer 318 - 24.09.2012
Maria i Lech Kaczyńscy swoim życiem zaświadczyli, że zasiane ziarno wiary możne wydać plon stukrotny – mówił o. Gabriel Bartoszewski z zakonu kapucynów w kazaniu podczas mszy św. odprawionej w minioną sobotę w kaplicy warszawskiego domu sióstr westiarek Jezusa. Dorota Kania

LOT kontratakuje

Numer 317 - 22.09.2012
SPOŁECZEŃSTWO Rzecznik Polskich Linii Lotniczych ostro zaatakował Joannę Modzelewską, szefową Związku Zawodowego Pilotów Liniowych w PLL LOT. Przewoźnik zarzuca jej działanie na szkodę spółki. – To szykany za próbę uratowania znajdującego się w fatalnej sytuacji przedsiębiorstwa – ripostuje Modzelewska.

Walczą z demonem

Numer 317 - 22.09.2012
KOŚCIÓŁ Firma spożywcza, która chciała w akcji promocyjnej swojego napoju Demon wykorzystać wizerunek Adama Darskiego, satanisty znanego ze skandalizujących akcji, m.in. niszczenia Pisma Świętego, wycofuje się ze swoich planów.