reklama


Polska

Profanacja na Jasnej Górze

Numer 383 - 10.12.2012
KOŚCIÓŁ Wczoraj, dzień po uroczystościach Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, szaleniec próbował uszkodzić obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w klasztorze na Jasnej Górze. „Z bólem informujemy, że przed godz. 8 58-letni mężczyzna próbował zniszczyć Cudowny Obraz Matki Bożej” – zakomunikował przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski.

Pasterz „Nergala” i Palikota

Numer 383 - 10.12.2012
Debata W Sejmie nie powinien wisieć krzyż – powiedział na spotkaniu z cyklu „Kościół otwarty” ks. Adam Boniecki. Kapłan nic nie robi sobie z zakazu prowincjała zakonu marianów i na spotkaniu chętnie udzielał wywiadów. Marta Jeżewska, Maciej Marosz

Prokuratura knebluje usta ekspertom

Numer 383 - 10.12.2012
Na temat obecności trotylu na wraku tupolewa powinni się wypowiedzieć biegli, którzy byli w Smoleńsku. Tymczasem o tym, co odkryli, nie mogą powiedzieć nawet swoim przełożonym. Zabronił im tego płk Ireneusz Szeląg, grożąc odpowiedzialnością karną. Prokuratura właśnie stwierdziła, że miał do tego prawo. Katarzyna Pawlak

Pamiętamy o ofiarach katastrofy

Numer 383 - 10.12.2012
MARSZ 10 grudnia, 32 miesiące po katastrofie smoleńskiej, po raz kolejny oddajmy cześć ofiarom tragedii. Najpierw uczestnicząc w uroczystej mszy św., a później w Marszu Pamięci.

Tłumy na spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim

Numer 383 - 10.12.2012
POLITYKA W Polsce mamy do czynienia ze skrajną formą systemu postkomunistycznego. Realizowane są jedynie interesy grupy dominującej. Przeciwnicy tej władzy, czyli PiS, są dezawuowani – mówił Jarosław Kaczyński podczas wizyt w miastach Dolnego Śląska.

Zwolniona za przekonania?

Numer 383 - 10.12.2012
Ma niewłaściwe poglądy – słychać w Przasnyszu po zwolnieniu z pracy Anny Gajdzińskiej. Aktywna działaczka miejscowego klubu „Gazety Polskiej” za trzy lata osiągnie wiek emerytalny. Ale miejscowy burmistrz, uznany nieprawomocnym wyrokiem za kłamcę lustracyjnego – nie przejmuje się tym. Rafał Kotomski

Oddajcie nam szkołę!

Numer 382 - 08.12.2012
W świętokrzyskiej wsi Śniadka mieszkańcy przed laty sami zbudowali sobie szkołę. Przez lata dbają o nią i unowocześniają. Jest ośrodkiem życia kulturalnego wsi, choć uczniów pozostało już tylko 40. Teraz burmistrz gminy Bodzentyn chce szkołę zlikwidować. Mieszkańcy protestują. Rafał Kotomski

Bezbronna Polska

Numer 382 - 08.12.2012
WOJSKO Nasz wczorajszy artykuł o rządowych planach zmiany struktury dowodzenia polską armią wywołał wiele komentarzy. Eksperci wojskowości potwierdzają, że podporządkowanie Sztabu Generalnego ministrowi obrony narodowej doprowadzi do demontażu naszych sił zbrojnych. Ze służby odchodzą najzdolniejsi oficerowie, a możliwości operacyjne Wojska Polskiego są coraz mniejsze.

SPOŁECZEŃSTWO Marsz odbędzie się

Numer 382 - 08.12.2012
13 grudnia, w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W Komitecie Honorowym znalazło się wielu wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury i polityki.

Pamiętamy o ofiarach Smoleńska

Numer 382 - 08.12.2012
MIESIĘCZNICA 10 grudnia w warszawskiej archikatedrze św. Jana odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Później uczestnicy udadzą się przed Pałac Prezydencki, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama