Polska

Profanował krzyż, poprowadził Rosjan

Numer 234 - 16.06.2012
Pojawiają się kolejne dowody na to, że przemarsz rosyjskich kibiców sprzed Muzeum Wojska Polskiego na Stadion Narodowy był prowokacją. Jednym z jego organizatorów był Tomasz Strzelczyk, członek Ruchu Palikota. Wcześniej brał udział w profanowaniu krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Strzelczyk jest szefem

Niech nas zobaczą!

Numer 234 - 16.06.2012
SUKCES „CODZIENNEJ” W centrum najgorętszych wydarzeń reporterzy „Codziennej” są na pierwszej linii. Brutalne pobicie przez rosyjskich prowokatorów naszego dziennikarza Wojtka Muchy pokazuje, że w imię troski o rzetelność przekazu i służby Czytelnikom trzeba ryzykować własne bezpieczeństwo. Zdjęcie pobitego reportera „Gazety Polskiej Codziennie” obiegło cały świat.

Na AK-owców doniesiono z Polski

Numer 233 - 15.06.2012
Z Polski, a nie z Białorusi pochodził nieprawdziwy donos, jakoby jadący na majowy Zjazd Łagierników weterani AK mieli przemycać narkotyki. Okazuje się również, że nikt nie poniósł konsekwencji za złe potraktowanie weteranów.

Śledczy bez immunitetów

Numer 233 - 15.06.2012
AFERA MARSZAŁKOWA Sąd dyscyplinarny uchylił immunitety prokuratorów Jolanty Mamej i Andrzeja Michalskiego. Obydwoje prowadzili śledztwo w sprawie rzekomej korupcji przy weryfikacji WSI i oskarżyli Wojciecha Sumlińskiego.

Z niesprawnym sprzętem na wojnie

Numer 233 - 15.06.2012
Polscy żołnierze w Afganistanie mają wadliwy sprzęt do wykrywania zagrożeń chemicznych i radioaktywnych. A firma, która serwisowała urządzenia, wycofała z misji swojego pracownika.

Kolejny naukowiec obala tezy raportu Millera

Numer 233 - 15.06.2012
KATASTROFA Podczas posiedzenia komisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza doszło jednak do naukowej dyskusji. Swoje tezy przedstawił dr inż. Wacław Berczyński, doświadczony konstruktor Działu Wojskowo-Kosmicznego Boeinga, w którym pracował ponad 20 lat.

Prof. Artymowicz stchórzył

Numer 233 - 15.06.2012
Paweł Artymowicz, naukowiec znany z krytykowania w mediach wyników badań ekspertów komisji Antoniego Macierewicza w ostatniej chwili zrezygnował z zaproszenia do Sejmu i podjęcia polemiki z prof. Wiesławem Biniendą.

Ciągnikami na urząd

Numer 233 - 15.06.2012
PROTEST Pomorscy rolnicy są szykanowani przez policję. A wszystko dlatego, że protestują przeciw polityce rolnej ministra Marka Sawickiego. Rolnicy postanowili blokować Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy ciągnikami i maszynami rolniczymi. Dzień przed planowanym protestem policyjne radiowozy objeżdżały wsie w województwie kujawsko-pomorskim.

Kontrowersyjny projekt Platformy

Numer 233 - 15.06.2012
POLITYKA PO chce doprowadzić do uchwalenia ustawy o fundacjach politycznych. Eksperci alarmują: wejście w życie ustawy umożliwi dodatkowy, niepodlegający kontroli sposób finansowania partii politycznych. Mimo że projektowi przeciwne są PiS, PSL, Ruch Palikota i Solidarna Polska, wczoraj projekt pozytywnie zaopiniowała komisja finansów publicznych.

Niech nas zobaczą!

Numer 233 - 15.06.2012
SUKCES „CODZIENNEJ” W CENTRUM NAJGORĘTSZYCH WYDARZEŃ REPORTERZY „CODZIENNEJ” SĄ NA PIERWSZEJ LINII. Brutalne pobicie przez rosyjskich prowokatorów naszego dziennikarza Wojtka Muchy pokazuje, że w imię troski o rzetelność przekazu i służby Czytelnikom trzeba ryzykować własne bezpieczeństwo. Zdjęcie pobitego reportera „Gazety Polskiej Codziennie” obiegło cały świat.