reklama


Polska

Miter współtwórcą prowokacji

Numer 381 - 07.12.2012
GRAND PRESS Gdyby nie Paweł Miter – jego pomysłowość i odwaga – słynny tekst „Sensacyjne nagranie ws. Amber Gold” nigdy by nie powstał. Pracując ze mną przy prowokacji wobec sędziego Milewskiego, zdecydował się nie ujawniać swojej tożsamości. Chociaż nie chciał być podpisany pod tekstem, jest jego współtwórcą. Samuel Pereira

Lepszy wicepremier dla Tuska

Numer 381 - 07.12.2012
KOALICJA Donald Tusk nie ukrywa zadowolenia z tego, że Janusz Piechociński jest od wczoraj wicepremierem i ministrem gospodarki. – To polityk przewidywalny – mówi premier. O tym, że to zmiana korzystna dla partii rządzącej, świadczą wypowiedzi polityków PO. Samuel Pereira

Rząd przyjął projekt założeń dotyczących zmiany struktury dowodzenia w siłach zbrojnych.

Numer 381 - 07.12.2012
Wojciech Kamiński Rząd przyjął projekt założeń dotyczących zmiany struktury dowodzenia w siłach zbrojnych. Marginalizuje on rolę i zadania Sztabu Generalnego. Wprowadza za to dwa dowództwo generalne i operacyjne. Likwiduje stanowiska dowódców poszczególnych rodzajów broni.

Samuel Pereira nominowany do Grand Press

Numer 380 - 06.12.2012
MEDIA Dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” Samuel Pereira otrzymał nominację do nagrody w prestiżowej kategorii „dziennikarstwo śledcze”. 10 grudnia zostanie ogłoszona pełna lista laureatów.

Pamiętamy o ofiarach Smoleńska

Numer 380 - 06.12.2012
MIESIĘCZNICA 10 grudnia w warszawskiej archikatedrze św. Jana odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Później uczestnicy udadzą się przed Pałac Prezydencki, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze.

Ojciec niepodległej Polski

Numer 380 - 06.12.2012
ROCZNICA 5 grudnia 1867 r. w Zułowie na Wileńszczyźnie urodził się Józef Piłsudski. Bez niego nie byłoby niepodległej Polski. „Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich” – te słowa wypowiedziane przez Marszałka najlepiej opisują jego życiową drogę.

Polska w rosyjskiej strefie wpływów

Numer 380 - 06.12.2012
Polska wchodzi z powrotem w strefę rosyjskich wpływów – wynika z szokujących dokumentów, do których dotarła „Gazeta Polska”. Prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przygotowało ekspertyzy, z których wynika, że to Rosja, a nie NATO powinna być gwarantem bezpieczeństwa Polski w Europie. Nawet politycy PO są zaskoczeni. Katarzyna Pawlak

Awantura w Sejmie o powstanie styczniowe

Numer 380 - 06.12.2012
HISTORIA Ponowne rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustanowienia roku 2013 Rokiem Pamięci o Powstaniu Styczniowym zakończyło się awanturą. Wniosek złożyli posłowie PiS u.

Kardynał Józef Glemp w szpitalu

Numer 380 - 06.12.2012
KOŚCIÓŁ Jak informuje portal Niezależna.pl, kardynał Józef Glemp trafił wczoraj do bródnowskiego szpitala w Warszawie.

Rząd naciskał politycznie na „Rzeczpospolitą”

Numer 380 - 06.12.2012
MEDIA O łamaniu podstawowych reguł przez Grzegorza Hajdarowicza, prezesa spółki wydającej „Rzeczpospolitą”, i naciskach rządu ws. prezentowania przez gazetę politycznej linii rządu mówili byli redaktorzy naczelni „Rz” podczas debaty zorganizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy i Fundację Wolne Media.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama