Polska

UEFA rewiduje policjantów

Numer 234 - 16.06.2012
Policjanci pełniący służbę podczas Euro 2012 czują się poniżani. Na forach internetowych skarżą się, że są rewidowani przez ochroniarzy. Narzekają na złą organizację pracy i brak odpowiedniego zabezpieczenia socjalnego.

Antyreligijny projekt odrzucony

Numer 234 - 16.06.2012
KOŚCIÓŁ Sejm odrzucił wczoraj projekt autorstwa SLD i Ruchu Palikota. Zakładał on likwidację Funduszu Kościelnego, nie zapewniając niczego w zamian. Przyjęcie ustawy oznaczałoby obcięcie środków na emerytury duchownych, remonty świątyń, wsparcie misji. Posłowie odrzucili projekt w pierwszym czytaniu głosami Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Rolnicy walczą z ministerstwem

Numer 234 - 16.06.2012
PROTEST Rolnicy blokujący od czwartku centrum Bydgoszczy, częściowo dopięli swego. Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy doszło do rozmów między protestującymi a wiceministrem rolnictwa Tadeuszem Nalewajkiem.

Profanował krzyż, poprowadził Rosjan

Numer 234 - 16.06.2012
Pojawiają się kolejne dowody na to, że przemarsz rosyjskich kibiców sprzed Muzeum Wojska Polskiego na Stadion Narodowy był prowokacją. Jednym z jego organizatorów był Tomasz Strzelczyk, członek Ruchu Palikota. Wcześniej brał udział w profanowaniu krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Strzelczyk jest szefem

Niech nas zobaczą!

Numer 234 - 16.06.2012
SUKCES „CODZIENNEJ” W centrum najgorętszych wydarzeń reporterzy „Codziennej” są na pierwszej linii. Brutalne pobicie przez rosyjskich prowokatorów naszego dziennikarza Wojtka Muchy pokazuje, że w imię troski o rzetelność przekazu i służby Czytelnikom trzeba ryzykować własne bezpieczeństwo. Zdjęcie pobitego reportera „Gazety Polskiej Codziennie” obiegło cały świat.

Na AK-owców doniesiono z Polski

Numer 233 - 15.06.2012
Z Polski, a nie z Białorusi pochodził nieprawdziwy donos, jakoby jadący na majowy Zjazd Łagierników weterani AK mieli przemycać narkotyki. Okazuje się również, że nikt nie poniósł konsekwencji za złe potraktowanie weteranów.

Śledczy bez immunitetów

Numer 233 - 15.06.2012
AFERA MARSZAŁKOWA Sąd dyscyplinarny uchylił immunitety prokuratorów Jolanty Mamej i Andrzeja Michalskiego. Obydwoje prowadzili śledztwo w sprawie rzekomej korupcji przy weryfikacji WSI i oskarżyli Wojciecha Sumlińskiego.

Z niesprawnym sprzętem na wojnie

Numer 233 - 15.06.2012
Polscy żołnierze w Afganistanie mają wadliwy sprzęt do wykrywania zagrożeń chemicznych i radioaktywnych. A firma, która serwisowała urządzenia, wycofała z misji swojego pracownika.

Kolejny naukowiec obala tezy raportu Millera

Numer 233 - 15.06.2012
KATASTROFA Podczas posiedzenia komisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza doszło jednak do naukowej dyskusji. Swoje tezy przedstawił dr inż. Wacław Berczyński, doświadczony konstruktor Działu Wojskowo-Kosmicznego Boeinga, w którym pracował ponad 20 lat.

Prof. Artymowicz stchórzył

Numer 233 - 15.06.2012
Paweł Artymowicz, naukowiec znany z krytykowania w mediach wyników badań ekspertów komisji Antoniego Macierewicza w ostatniej chwili zrezygnował z zaproszenia do Sejmu i podjęcia polemiki z prof. Wiesławem Biniendą.