Polska

Sprofanowany krzyż

Numer 193 - 26.04.2012
Zniszczono pomnik harcerzy poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej w Pruszkowie na Mazowszu. Ponaddwumetrowy krzyż został wyrwany z monumentu. – To profanacja – mówi podharcmistrz Tadeusz Jaros ze Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Pruszkowie.

Wierni Bogu, Maryi i Ojczyźnie

Numer 193 - 26.04.2012
Akcja 3 maja ulicami Warszawy przejdzie marsz-pielgrzymka. Będzie to manifestacja miłości do Boga, Jego Matki i Polski. Marsz organizuje Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Zaplanowano go na 50. rocznicę ogłoszenia przez papieża Jana XXIII Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski główną patronką naszego kraju. Organizatorzy zapraszają na godz. 10 przed krzyż w parku Traugutta.

Walka z reformą trwa

Numer 193 - 26.04.2012
Przedstawiciele Ministerstwa Edukacji nie kontaktowali się jeszcze ze strajkującymi. Rzecznik prasowa MEN Joanna Dutkiewicz, pytana o to, dlaczego protest jest lekceważony, odpowiedziała nam, że cały czas aktualne pozostaje zaproszenie strajkujących do Warszawy. – Pani minister Krystyna Szumilas nadal gotowa jest spotkać się z przedstawicielami protestujących – mówi.

Ewa Kopacz znowu kłamie

Numer 193 - 26.04.2012
Obecna marszałek Sejmu 13 kwietnia 2010 r. na naradzie u premiera Rosji nie zaprotestowała, gdy Tatiana Anodina rezygnowała z pomocy międzynarodowych ekspertów. Dziś mówi, że była tam jako… opiekunka rodzin, a poza tym nie była jedynym przedstawicielem rządu na tym spotkaniu.

Zaskakująca teoria policji

Numer 193 - 26.04.2012
Były szef policji gen. Marek Papała zginął przypadkiem. Bandyci zastrzelili go podczas kradzieży jego samochodu – twierdzą śledczy. – To nie do pomyślenia. Kompletna bzdura, żeby zwykli złodzieje samochodów strzelali do jednego z najważniejszych policjantów w Polsce – mówi Jerzy Jachowicz, znany dziennikarz śledczy i publicysta. Według Jachowicza taka wersja jest bardzo wygodna dla prokuratury.

Sprostowanie

Numer 192 - 25.04.2012
We wczorajszej „Codziennej” przez pomyłkę zilustrowaliśmy informację o rocznicy śmierci powstańca warszawskiego z batalionu „Gustaw” Wiesława Chrzanowskiego ps. Wiesław zdjęciem cieszącego się dobrym zdrowiem Wiesława Chrzanowskiego, który również walczył w Powstaniu, ale w batalionie „Harnaś”, eksprezesa Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Za pomyłkę przepraszamy. Redakcja

Głodują w Częstochowie

Numer 192 - 25.04.2012
PROTEST Dwoje działaczy podziemnej Solidarności protestuje w obronie lekcji historii. Protestujący – Ewa Kiślak i Witold Korona – należą do częstochowskiego Stowarzyszenia Więzionych, Internowanych i Represjonowanych WIR. W oświadczeniu głodujących czytamy, że „przyłączają się do akcji protestacyjnej rozpoczętej przez środowisko opozycji z lat 70. i 80. z Krakowa”.

Tusk kryje ministra Arłukowicza

Numer 192 - 25.04.2012
Kancelaria Premiera konsekwentnie odmawia ujawnienia treści rozmów na posiedzeniu rządu, w trakcie których poruszano sprawę udziału prof. Michaela Badena w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

W obronie szkoły

Numer 192 - 25.04.2012
PETYCJA Dziś Solidarność wręczy wszystkim wojewodom petycję do rządu z postulatem zmiany „Podstawy programowej kształcenia ogólnego”.

Bóg jest dobry

Numer 192 - 25.04.2012
SMOLEŃSK „God is good” – tak prof. Kazimierz Nowaczyk zatytułował na swoim blogu informację o wyjściu ze szpitala po przejściu sepsy. To, co chcę, żeby pozostało, to uporczywa walka zespołu lekarzy z Johns Hopkins Hospital, pomoc najbliższych, życzenia i modlitwa przyjaciół, znajomych, blogerów, a także zupełnie nieznanych mi osób – napisał na stronie www.fotoszop.salon24.pl prof. Nowaczyk.