Polska

Prokuratura bada nominacje w Agencji Nieruchomości Rolnych

Numer 312 - 17.09.2012
Prokuratura z Koszalina zajęła się sprawą nominacji w Agencji Nieruchomości Rolnych. Chodzi o wybór na szefa oddziału ANR w Gorzowie Wielkopolskim działacza PO Tomasza Możejki oraz zatrudnienie w agencji Mirosława Bukiewicza, męża posłanki Platformy Bożenny Bukiewicz. Wojciech Kamiński Doniesienie w sprawie nieprawidłowości w gorzowskiej ANR złożył Marek Surmacz, były poseł PiS-u,

Ambasador z wywiadu PRL-u

Numer 311 - 15.09.2012
MSZ Dyplomata Andrzej Braiter wytypowany przez Radosława Sikorskiego na ambasadora RP w Brazylii przyznał się do pracy dla wywiadu PRL-u. Mimo to sejmowa większość PO-PSL w komisji spraw zagranicznych udzieliła mu poparcia. Maciej Marosz To kolejny przykład polityki kadrowej ministra promującej byłych funkcjonariuszy komunistycznych.

Dość dyskryminacji Polaków na Litwie

Numer 311 - 15.09.2012
PROTEST Od wczoraj trwa w Warszawie manifestacja przeciwko dyskryminacji Polaków na Litwie. W piątek jej uczestnicy złożyli petycję do OBWE, przed Kancelarią Premiera przypomnieli niezrealizowane obietnice Donalda Tuska, a noc spędzili pikietując przed ambasadą Litwy.

Kontrwywiad wojskowy pod lupą prokuratury

Numer 311 - 15.09.2012
Jak się dowiedziała „Codzienna”, Dowództwo Służby Kontrwywiadu Wojskowego, w tym jej szef Janusz Nosek, wzięli udział w imprezie na terenie tajnego budynku Zarządu Kontrwywiadu, zapraszając na nią osoby prywatne. Prokuratura wszczęła właśnie śledztwo w tej sprawie. Katarzyna Pawlak

Marsz w obronie wolności

Numer 311 - 15.09.2012
SPOŁECZEŃSTWO Marsz w obronie wolności słowa i telewizji Trwam przerodzi się w wielki protest przeciw działaniom rządu. 29 września na ulice stolicy wyjdzie 200 tys. osób. Będą protestowały, bo nie godzą się na antyrodzinną politykę, podnoszenie podatków i rosnące zadłużenie państwa. Wojciech Kamiński

Gdzie pochowano Annę Walentynowicz

Numer 311 - 15.09.2012
W poniedziałek w Gdańsku odbędzie się pierwsza z dwóch zaplanowanych ekshumacji, które mają na celu ustalenie, gdzie została pochowana legendarna działaczka Solidarności Anna Walentynowicz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Kolejna ekshumacja przewidziana jest na wtorek na warszawskich Powązkach. Wojciech Mucha

Gruzini pamiętają

Numer 310 - 14.09.2012
RAJD Grupa młodych Polaków przemierza na rowerach Gruzję. Uczestnicy rajdu odwiedzają miejsca związane z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Niżej publikujemy relację Jacka Liziniewicza. Powiedzieć, że Gruzini są nam przyjaźni, to duże niedopowiedzenie. Tu na słowo „Polska” stół zdaje się sam zastawiać, a kieliszki same napełniać.

Nikt nie obieca cudów

Numer 310 - 14.09.2012
Bytomianom potrzebny jest w tej chwili rzetelny i uczciwy człowiek, który spróbuje wyprowadzić miasto z bardzo trudnej sytuacji, w jaką je wepchnęły poprzednie władze – mówi Wojciech Szarama. Dlaczego chce Pan zostać prezydentem Bytomia?

Nie odtajnią notatki ABW ws. Amber Gold

Numer 310 - 14.09.2012
Notatka ABW ws. Amber Gold, którą ABW przekazało w maju premierowi Donaldowi Tuskowi, nie zostanie odtajniona. Wczoraj z jej treścią zapoznali się posłowie sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Jawności notatki domaga się już nie tylko opozycja, ale i politycy współrządzącego z Platformą PSL-u.

Trwa walka o TV Trwam

Numer 310 - 14.09.2012
MEDIA Komisja odpowiedzialności konstytucyjnej stwierdziła, że wstępny wniosek PiS-u o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka i trzech innych członków KRRiT może być procedowany.