Polska

GAZETA POLSKA TYGODNIK Kim był Petelicki

Numer 245 - 29.06.2012
W nr. 26/2012 polecamy „Zabójczy konsensus” Aleksandra Ściosa. To tekst o kulisach sprawy tajemniczej śmierci gen. Sławomira Petelickiego. Ponieważ w III RP nigdy się nie dowiemy, z jakich powodów zakończył życie gen. Petelicki, dziś można jedynie poszukiwać odpowiedzi na pytanie, kim był i jak interpretować jego aktywność po 10 kwietnia 2010 r.

Tomasz Sakiewicz w Twoim mieście

Numer 245 - 29.06.2012
Chcesz, by Twoje miasto odwiedził redaktor naczelny „Codziennej”? Wymyśl hasło promujące tygodnik „Gazeta Polska” i wyślij SMS o treści GPA.propozycja hasła (np. GPA.Gazeta Polska to jest to!) pod nr 7555 (koszt 6,15 zł brutto).

Wędrówki martwych dusz Platformy

Numer 245 - 29.06.2012
AFERA Przez rok prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim badała aferę w miejscowej PO. Chodziło o fałszowanie podpisów na deklaracjach członkowskich. Nagle śledztwo przekazano do Szczecina. Tam, gdzie już raz umorzono inny skandal z politykiem PO w roli głównej.

Poczobut jak Antykomor

Numer 245 - 29.06.2012
WOLNOŚĆ SŁOWA Nie milkną protesty po zatrzymaniu na Białorusi korespondenta „Gazety Wyborczej” Andrzeja Poczobuta. Dziennikarzowi zarzuca się obrazę Aleksandra Łukaszenki. – Ciekawe, że gdy ABW wkraczała do mojego domu, nikt z rządzących nie protestował – oburza się Robert Frycz, twórca satyrycznej strony Antykomor.pl.

Zniszczył stocznie. Teraz czas na polskie łupki

Numer 245 - 29.06.2012
Aleksander Grad, były minister skarbu, zrezygnował z bycia posłem. Według wstępnych informacji ma zająć ważne stanowisko w którejś ze spółek skarbu państwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może chodzić o jedną ze spółek zajmujących się wydobyciem gazu łupkowego.

Antypatriotyzm po kielecku

Numer 245 - 29.06.2012
HISTORIA Czy patriotyzm ma sens, dyskutowano podczas… otwarcia Ośrodka Myśli Patriotycznej w Kielcach. Kierują nim ludzie związani ze środowiskiem „Gazety Wyborczej”. Z miłością ojczyzny nie mają zbyt wiele wspólnego – alarmują środowiska niepodległościowe.

Pozew zbiorowy w sprawie lotu kapitana Wrony

Numer 245 - 29.06.2012
Pasażerowie boeinga 767, który w listopadzie zeszłego roku lądował awaryjnie na warszawskim Okęciu, zamierzają ubiegać się o odszkodowanie od producenta samolotu oraz serwisującej maszynę przed odlotem firmy z Newark, która uznała, że stan samolotu nie budzi zastrzeżeń.

Komorowski jak Łukaszenka

Numer 245 - 29.06.2012
Kruczki prawne i wysokie kary dla organizatorów – tak w skrócie można opisać prezydencką nowelizację ustawy o zgromadzeniach, przegłosowaną wczoraj w Sejmie przez PO i PSL. – To białoruskie standardy – mówią zgodnie politycy opozycji. – Zaskarżymy nowelizację do Trybunału Konstytucyjnego – zapowiada prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Wielki sukces naszej akcji SMS-owej Dziękujemy Czytelnikom!

Numer 244 - 28.06.2012
Mija kolejny tydzień, odkąd rozpoczęliśmy akcję „Codziennej” i „Gazety Polskiej” – Newsletter za SMS. Okazała się wielkim sukcesem. Dzięki Państwu zebraliśmy już kilkanaście tysięcy złotych, które pozwolą nam nie tylko na rozwój wolnych mediów, m.in.

Zawieszono proces zbrodniarza

Numer 244 - 28.06.2012
PROCES Gen. Czesław Kiszczak, komunistyczny zbrodniarz i b. szef MSW PRL i III RP, jest bezterminowo niezdolny do udziału w procesie w sprawie masakry górników z kopalni „Wujek” – uznali biegli lekarze. Sąd Okręgowy w Warszawie zawiesi jego proces – podał wczoraj rzecznik sądu.