Polska

PSL chce zlikwidować komisje śledcze

Numer 307 - 11.09.2012
„Codzienna” dotarła do projektu uchwały autorstwa ludowców, która nadaje komisji sejmowej ds. służb specjalnych uprawnienia śledcze. Miałoby to pomóc w wyjaśnieniu afery Amber Gold. Problem w tym, że uchwała może sprawić, że zniknie instytucja komisji śledczej. Katarzyna Pawlak

„GAZETA POLSKA” TYGODNIKKto zmanipulował nagranie

Numer 306 - 10.09.2012
W nr. 36/2012 polecamy Państwu „Koalicję brudnych rąk”, czyli tekst Tadeusza Święchowicza o tym, kto kogo kryje w aferze Amber Gold. Grupa Amber Gold nie jest biznesem, lecz gigantycznym przekrętem, który – jak wiele na to wskazuje – odbywał się za przyzwoleniem władz. Firmy należące do grupy świetnie prosperowały, mimo że w ogóle nie miały prawa funkcjonować.

Dyrektorska posada dla żony posła PO

Numer 306 - 10.09.2012
Żona posła PO Mirona Sycza właśnie została wicedyrektorem w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim. Aby mogło tak się stać, naruszono przepisy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Miron Sycz jest honorowym dyrektorem Zespołu.

Spotkajmy się na Marszu Pamięci

Numer 306 - 10.09.2012
SMOLEŃSK Dziś w archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie msza św. w intencji wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku. Msza św. rozpocznie się o godz. 19. Później ruszy comiesięczny Marsz Pamięci przed Pałac Prezydencki, zostaną tam złożone kwiaty i zapalone znicze. Na uroczystości zaprasza warszawski Klub „Gazety Polskiej”.

Musicie otwierać ludzi na prawdę

Numer 306 - 10.09.2012
ROCZNICA Wczoraj, w 1. rocznicę powstania „Gazety Polskiej Codziennie”, na Jasnej Górze została odprawiona msza św. w intencji „GP” i „GPC”.

Wojna w zbrojeniówce

Numer 306 - 10.09.2012
PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY Grupa Bumar, największy polski producent uzbrojenia, jest na krawędzi bankructwa. Ogromne straty na sztandarowych kontraktach powinny zainteresować służby i prokuraturę, ale rząd lekceważy sytuację. A Bumar zleca opracowanie strategii rozwoju firmy nieznanej niemieckiej firmie. Tomasz Skłodowski

„28 miesięcy po” wiemy więcej

Numer 306 - 10.09.2012
„Codzienna” jako pierwsza dotarła do całości raportu przygotowanego przez zespół parlamentarny badający katastrofę smoleńską. Wynika z niego m.in., że rząd Donalda Tuska świadomie grał przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu, celowo oddano śledztwo Rosjanom, a polska prokuratura ochrania współwinnych. Katarzyna Pawlak

Kontrowersje wokół orędzia

Numer 306 - 10.09.2012
Część polskich duchownych nie odczytała dokumentu o pojednaniu między Polakami i Rosjanami, podpisanego przez przewodniczącego episkopatu abp. Józefa Michalika i patriarchę Moskwy Cyryla I. Orędzie nie było także czytane w rosyjskich cerkwiach.

Lech Kaczyński wierny do końca

Numer 306 - 10.09.2012
Współtworzył jeden z największych społecznych ruchów na świecie. Kładł podwaliny pod jego program. Internowany – nie złamał się. Jako poseł, wysoki urzędnik państwowy, a także prezydent – pozostał wierny „S”. Tak Lecha Kaczyńskiego zapamiętali jego najbliżsi i współpracownicy z czasów Solidarności. Samuel Pereira, wk

„Codzienna” wspiera rolników

Numer 305 - 08.09.2012
ROLNICTWO Blisko 200 tys. gości spodziewają się organizatorzy XXV Targów Rolnych Agro Pomerania 2012. Na stoisku posła Michała Jacha z PiS-u będą dostępne koszulki „Gazety Polskiej Codziennie”.