Polska

Podatek za bezpłatną poradę

Numer 190 - 23.04.2012
Tysiące Polaków korzysta z dni bezpłatnych porad organizowanych przez prawników. Teraz akcje mogą zostać zlikwidowane, bo adwokaci i radcowie nie mogą doprosić się w Ministerstwie Finansów uregulowania kwestii płacenia podatku od porad udzielanych pro bono.

Przemysł pogardy w akcji

Numer 190 - 23.04.2012
Monika Olejnik w Radiu Zet nazwała TV Trwam „pisuarowską” telewizją. Potem stwierdziła, że jej słowa były przejęzyczeniem. Jednak politycy opozycji, dziennikarze i eksperci nie kryją niesmaku i oburzenia. Obraźliwe słowa padły we wczorajszym programie „Siódmy dzień tygodnia” w Radiu Zet.

Dodatkowe miliony za złe decyzje

Numer 190 - 23.04.2012
Na stadionach w Gdańsku i Wrocławiu instalacja nagłośnieniowa nie spełnia wymogów bezpieczeństwa – wynika z naszych informacji. Choć inwestycja kosztowała miliony, przed mistrzostwami trzeba będzie wydać przynajmniej drugie tyle na wypożyczenie nagłośnienia z zagranicy.

Przestawienie wajchy

Numer 189 - 21.04.2012
W prawdziwie Niezależnej TV obejrzyjcie kolejny wideofelieton Jana Pietrzaka pt. „Smoleńsk – czyja koncepcja?”. Pan Jan zauważa furię Donalda Tuska z powodu projektu sprowadzenia szczątków wraku Tu-154 do Polski i zwraca się do sympatyków i członków PO: „Macie problem, wasz szef świruje”. Rozmowa Niezależna.

Biznesowy hit

Numer 189 - 21.04.2012
W nr. 16/2012 polecamy szczególnie tekst Teresy Wójcik zatytułowany „Amerykańska bomba łupkowa”. Prezydent Obama, do niedawna promujący energię odnawialną jako najważniejszą dla gospodarki USA, podczas orędzia o stanie państwa wymienił po raz pierwszy gaz z łupków jako podstawowy dla bezpieczeństwa kraju.

Rządowe manipulacje

Numer 189 - 21.04.2012
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zarzuciła nam wczoraj kłamstwo. Twierdzi, że w artykule „Czego się boi Donald Tusk” podaliśmy nieprawdziwe informacje, pisząc m.in., że „(…) nie istnieje żaden dokument, w którym rząd polski godzi się na oddanie Rosji śledztwa smoleńskiego” i że nie przekazano śledztwa stronie rosyjskiej. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie twierdzi coś innego.

Chcą oszczędzać na emerytach

Numer 189 - 21.04.2012
Rząd w ekspresowym tempie przyjął projekt reformy emerytalnej. Wicepremier Waldemar Pawlak nie brał udziału w obradach rządu, ale PSL popiera podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat. Mimo społecznych protestów już za tydzień rządowymi propozycjami zajmie się Sejm.

Tusk kłamie

Numer 189 - 21.04.2012
Na wczorajszej konferencji prasowej Donald Tusk kłamał na temat Smoleńska, obrażał śp. Lecha Kaczyńskiego. Straszył też, że na działania opozycji „państwo musi zareagować”.

Prokuratura bada raka

Numer 189 - 21.04.2012
Śledczy z warszawskiej prokuratury okręgowej zbadają, czy nie doszło do przestępstwa w związku z brakiem leków do terapii nowotworowych. „Codzienna” już wielokrotnie alarmowała w tej sprawie. Dziś pisze także o tym, że ustawa o lekach refundowanych uniemożliwia stosowanie nowoczesnego leczenia.

Tysiące ludzi na ulicach Warszawy

Numer 189 - 21.04.2012
O godz. 12 spotykamy się na stołecznym pl. Trzech Krzyży. Godzinę potem rozpocznie się msza św., a potem przemarsz przed Kancelarię Premiera i Belweder. Razem brońmy demokracji i suwerenności.