Polska

„GAZETA POLSKA”TYGODNIK Nowy autorytaryzm

Numer 367 - 21.11.2012
W numerze 47/2012 polecamy państwu artykuł prof. Zdzisława Krasnodębskiego „W piątą rocznicę. O autorytarnym systemie Tuska”. Po 10 kwietnia 2010 r.

Chorzy na raka bez mammografu

Numer 367 - 21.11.2012
ZDROWIE Pacjentki jednej z najbardziej obleganych klinik onkologicznych w Polsce odsyłane są z kwitkiem. Nie mogą zrobić badań specjalistycznych. Już od kilku tygodni w szpitalu przy ul. Wawelskiej w Warszawie popsuty jest mammograf.

Wałęsa mści się na bohaterze Solidarności

Numer 367 - 21.11.2012
SPRAWIEDLIWOŚĆ Stacja TVN w poniedziałek opublikowała rzekome przeprosiny Krzysztofa Wyszkowskiego za nazwanie Lecha Wałęsy „tajnym współpracownikiem SB”. Mimo ciężkiego stanu zdrowia Wyszkowskiego Wałęsa postanowił wyegzekwować wyrok sądu w tej sprawie. Samuel Pereira

Kariera prezydenckiego konferansjera

Numer 367 - 21.11.2012
MEDIA Grzegorz Hajdarowicz, wydawca „Rzeczpospolitej”, zatrudnił jako zastępcę redaktora naczelnego tego dziennika Bartosza Węglarczyka, który był wodzirejem na imprezie u Bronisława Komorowskiego.

Wystawa o Annie Solidarność

Numer 367 - 21.11.2012
HISTORIA W Węgrowie odsłonięto wystawę poświęconą śp. Annie Walentynowicz, legendarnej opozycjonistce. – To ona przyszłości będzie twarzą Solidarności, nie Lech Wałęsa – powiedział Tomasz Sakiewicz. Zorganizowanie wystawy o Annie Walentynowicz było możliwe dzięki zaangażowaniu klubu „Gazety Polskiej” i gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Kolejarze krytykują pomysły rządu

Numer 367 - 21.11.2012
KOLEJ Rząd pracuje nad ustawą, która umożliwi ogłaszanie upadłości spółek kolejowych. – To spowoduje natychmiastowy upadek spółki Przewozy Regionalne, która ma ogromne długi – mówi „Codziennej” Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce. Jacek Liziniewicz

Deprawacja dzieci za pieniądze Instytutu Teatralnego

Numer 367 - 21.11.2012
Realistyczne sceny przemocy, seksu, a nawet gwałtu – to najkrótsza relacja ze spektaklu dla młodzieży gimnazjalnej „Zabawy na podwórku” pokazywanego przez opolski teatr im. Jana Kochanowskiego. Przedstawienie zrealizowane zostało w ramach edukacyjnego programu „Teatr Polska” i sfinansowane z pieniędzy Ministerstwa Kultury. Wojciech Kamiński

Narodowe Siły Rezerwowe na ćwiczeniach

Numer 366 - 20.11.2012
WOJSKO W Polsce odbywają się obecnie ćwiczenia wojskowe „Kujawy-12”. Powołani na nie zostali również żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych. Jednak bierze w nich udział tylko kilka jednostek wojskowych. – Na większe manewry MON nie ma pieniędzy – przekonuje poseł PiS-u Witold Waszczykowski.

ABW ostrzega przed prywatyzacją PKL u

Numer 366 - 20.11.2012
KOLEJ Według Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prywatyzacja Polskich Kolei Linowych narusza interes ekonomiczny Polski. – To kolejny argument przemawiający za tym, że powinniśmy wstrzymać prywatyzację PKL u – uważa Krzysztof Tchórzewski zastępca przewodniczącego komisji infrastruktury z PiS u.

Skandalista szuka elektoratu

Numer 366 - 20.11.2012
Specjalna strona internetowa i billboardy w całej Polsce, a na nich zamyślony Janusz Palikot z założonymi rękami głosi, że „ma pomysł na Polskę”. Tak największa partia lewicowa w Sejmie próbuje poprawić swoje coraz gorsze notowania w sondażach. – To kolejna żonglerka maskami – komentują zabiegi Palikota eksperci. Samuel Pereira

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama