Polska

On poległ pierwszy

Numer 132 - 14.02.2012
30 lat temu w Poznaniu milicja zamordowała Wojciecha Cieślewicza. Był on pierwszą ofiarą stanu wojennego. Wczoraj w Poznaniu przed tablicą poświęconą Cieślewiczowi uczczono jego pamięć. – Musimy pamiętać o tych, którzy oddali życie za to, abyśmy mogli dziś żyć w wolnym kraju, ma to dla nas znaczenie fundamentalne – powiedział szef wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange.

Minister pracy pomiędzy PO a PSL

Numer 132 - 14.02.2012
Lojalność wobec własnej partii czy wobec rządu? Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) ma twardy orzech do zgryzienia. PO nie zamierza w reformie emerytalnej uwzględniać ulg, których domagają się ludowcy. PSL nie zgadza się na propozycję Donalda Tuska dotyczącą podniesienia do 67 lat wieku emerytalnego zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Atom nie przejdzie

Numer 132 - 14.02.2012
Wzrost zachorowań na białaczkę u dzieci, zanieczyszczenie środowiska, upadek ekonomiczny Pomorza – to wady, jakie powstaniu elektrowni atomowej nad Bałtykiem przypisują mieszkańcy nadmorskich miejscowości. W niedzielnym referendum w gminie Mielno głosujący miażdżącą większością opowiedzieli się przeciwko planowanej inwestycji.

KOMOROWSKI do przesłuchania

Numer 132 - 14.02.2012
W najbliższym czasie do prokuratury wojskowej trafi wniosek o przesłuchanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w związku z jego wiedzą na temat okoliczności smoleńskiej katastrofy – dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie”. Chcę, aby pan prezydent podzielił się z prokuraturą swoją wiedzą, o której mówi publicznie. Kilkakrotnie wskazywał na przyczyny tragedii smoleńskiej, ostatnio w TVN24.

Nagrody za krętactwa i nieudolność

Numer 131 - 13.02.2012
Minister sportu Joanna Mucha obiegła wczoraj w południe Stadion Narodowy. Zakładała się wcześniej, że zrobi wokół niego rundę, jeśli nie będzie gotowy na czas. Chociaż odbył się na nim koncert „Oto jestem”, to mecz o Superpuchar został odwołany z powodu braku bezpieczeństwa.

Strach redaktora „Wyborczej” przed sądem

Numer 131 - 13.02.2012
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dawid Jackiewicz żąda przeprosin za skandaliczny tekst, który ukazał się na łamach wrocławskiego dodatku „Gazety Wyborczej” w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi.

Farbą w bohatera

Numer 131 - 13.02.2012
Nieznani sprawcy znów zdewastowali popiersie płk. Ryszarda Kuklińskiego ustawione w krakowskim parku Jordana. Do podobnej dewastacji doszło wcześniej w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Wandale oblali pomnik farbą i napisali na nim m.in. „zdrajca” oraz „śmierć USA”. Postument Kuklińskiego stoi wśród wielu pomników zasłużonych Polaków, jednak żaden inny nie został uszkodzony.

Walka o TV Trwam

Numer 131 - 13.02.2012
Kluby „Gazety Polskiej” i Solidarni 2010 jednoczą się przeciwko dyskryminacji TV Trwam. W piątek przedstawiciele tych środowisk przemaszerują ulicami Warszawy. W obronie stacji stanął też Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Odmowa przyznania telewizji Trwam miejsca na multipleksie naziemnych nadawców cyfrowych oburzyła środowiska patriotyczne. Także te na co dzień niezwiązane z Radiem Maryja.

Spotkanie w Piastowie

Numer 131 - 13.02.2012
Mimo potężnego mrozu w piątkowy wieczór w kinie „Baśń” kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu z Dorotą Kanią i Pawłem Piekarczykiem, który zaśpiewał m.in. swoje najnowsze piosenki. Rozmowa dotyczyła „Gazety Polskiej Codziennie”, roli niezależnych mediów i działań władzy w tłumieniu wolnego słowa, czego dowodem jest odmowa miejsca na multipleksie dla telewizji Trwam.

Requiem dla przedsiębiorców

Numer 131 - 13.02.2012
Upadek setek firm, tysiące ludzi na bruku. Centrum miasta zmienione w kamienną pustynię. Budowa kolejnego marketu to dla nas wyrok śmierci – alarmują właściciele sklepów. Przeciwko budowie nowej galerii kupcy w Kłodzku walczą od ponad dwóch lat. Mają powód, by obawiać się o swoją przyszłość. W marcu 2009 r. zakończona została bowiem budowa liczącej ponad 20 tys. mkw. Galerii Twierdza Kłodzko.


-->