Polska

POKiN W SPRAWIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

Numer 63 - 23.11.2011
Chcemy wiedzieć, dlaczego zawiodły nas państwo, policja i media Prezydent RP Bronisław Komorowski Marszałek Sejmu Ewa Kopacz Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz Premier Donald Tusk

ANTYKOMOR W PROKURATURZE

Numer 64 - 24.11.2011
W prokuraturze ma dziś się stawić Robert Frycz, autor satyrycznej strony AntyKomor.pl. To pierwsze przesłuchanie od momentu spektakularnej akcji, jaką w jego mieszkaniu przeprowadziło ABW. – Obawiam się najgorszego – mówi internauta.

Podejrzana ekoedukacja

Numer 64 - 24.11.2011
Afera z dotacjami na edukację ekologiczną. Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) dopuścił do wielu nieprawidłowości w ocenie projektów. Aby ukryć własną nieudolność, naraził na kłopoty wnioskodawców, a na osobę, która ujawniła nadużycia, nasłał prokuratorów i tajne służby.

Warto kupować w delikatesach

Numer 62 - 22.11.2011
Konkurencja sprzyja klientom. Trwa właśnie wojna cenowa pomiędzy różnymi sieciami handlowymi. Właściciele delikatesów, podenerwowani słabszą sprzedażą, przystąpili do ofensywy. Alma czy Bomi mają coraz więcej towarów z niższej półki i tzw. marek własnych. Dzięki temu stają się coraz tańsze.

Porażkę przyjąłem z godnością

Numer 62 - 22.11.2011
Jeżeli Janusz Palikot zmądrzeje i poprze inicjatywy, które będą dobre dla Polski, to przyjmiemy jego poparcie z dobrodziejstwem inwentarza – z Waldym Dzikowskim, posłem Platformy Obywatelskiej, niedoszłym przewodniczącym klubu PO, rozmawia Przemysław Harczuk. *Rafał Grupiński został przewodniczącym klubu PO. To Pan był typowany na tę funkcję. Porażka boli?

Nie będę ulegał naciskom

Numer 62 - 22.11.2011
Znany opozycjonista, w poprzedniej kadencji wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski został wybrany przez Sejm na członka Trybunału Stanu. Były senator PiS-u uzyskał w głosowaniu 381 głosów. W rozmowie z „Codzienną” zapewniał, że będzie zajmował obiektywne stanowisko i nie będzie ulegał naciskom czy różnym lobby.

PSL porzucił chłopów dla kasy

Numer 62 - 22.11.2011
Ku zaskoczeniu wszystkich PSL nawet nie udawał, że będzie walczył o KRUS, kiedy premier w exposé zapowiedział jego likwidację. – To koniec PSL-u – uważa opozycja.

Śledczy: Pożaru nie było!

Numer 62 - 22.11.2011
Spaliła się hurtownia. Chwilę potem spłonął jej właściciel. Jednak według prokuratury… pożaru nie było! Choć śledczy podejrzewali podpalenie, umorzyli postępowanie półtora miesiąca po tragedii.

Promuje zniesienie celibatu i kapłaństwo kobiet

Numer 62 - 22.11.2011
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz to nowa twarz wśród najbliższych współpracowników Donalda Tuska. Dotychczas była znana głównie z nieudanej ustawy parytetowej, wpisu na Facebooku i grożenia dziennikarzom. Tuż po wyborach pewne było, że dojdzie do zmiany na stanowisku pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Niespodzianką jest to, że dostała je Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Esbek radcą prawnym

Numer 62 - 22.11.2011
Ostatni szef Służby Bezpieczeństwa Jerzy Karpacz jest radcą prawnym i doradza dużej spółdzielni mieszkaniowej w Warszawie. Władze korporacji wiedzą o tym, ale twierdzą, że mają związane ręce. Karpacz będzie wykonywał zawód do czasu przejścia na emeryturę lub do śmierci.