Polska

Rosjanie przetrzymywali telefon prezydenta

Numer 205 - 12.05.2012
Przez trzy dni po katastrofie telefon prof. Lecha Kaczyńskiego (505 114 114) pozostawał w rękach Rosjan – wynika z dokumentów, do których dotarła „Gazeta Polska Codziennie”.

Idziemy na zakupy

Numer 204 - 11.05.2012
Warto zawsze się upewnić, czy to, co kupujemy, jest rzeczywiście tym, czym być powinno. Np. „szwajcarski krojony” choć z wyglądu do złudzenia przypomina ser szwajcarski, to w rzeczywistości nie ser, tylko jakiś wynalazek. Albo „ser topiony kremowy”, z którego na etykiecie zostaje tylko „kremowy” – a opakowanie identyczne. Na półce obok soku, stoi w prawie identycznym opakowaniu „pomarańczowy”.

Drogi na piasku

Numer 204 - 11.05.2012
Tym razem Dorota Kania rozmawia z Joanną i Piotrem Grzybowskimi, inicjatorami powstania wyjątkowego Epitafium smoleńskiego. Powstało ono na Jasnej Górze w Częstochowie, a jego odsłonięcie zgromadziło tysiące ludzi. Państwo Grzybowscy opowiadają o tym, jak w Polsce w dzisiejszych czasach można zrobić coś dobrego. Prawo i Sprawiedliwość politycznie bojkotuje mistrzostwa Euro 2012 na Ukrainie.

Zakazane symbole

Numer 204 - 11.05.2012
W nr. 19/2012 polecamy szczególnie tekst Pawła Paliwody „Bezkarny sierp i młot”. Podczas manifestacji pierwszomajowych w wielu miejscach Polski uczestnicy lewicowych zgromadzeń nieśli transparenty z komunistycznym symbolem sierpa i młota oraz podobiznami Lenina. Jest to publiczne propagowanie czerwonego totalitaryzmu, sprzeczne z zapisami Konstytucji RP.

Palikot w koalicji z Tuskiem

Numer 204 - 11.05.2012
Antyklerykalizm, gospodarczy socjalizm, jednocześnie wsparcie projektu podwyższenia wieku emerytalnego. Działacze Ruchu Palikota sami prezentują rozbieżne opinie na temat tego, czym ich partia naprawdę jest.

Sawicka przed wyrokiem

Numer 204 - 11.05.2012
KORUPCJA 16 maja, po dwuipółrocznym procesie, sąd ogłosi wyrok w procesie o korupcję byłej poseł PO Beaty Sawickiej i burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego.

Skwer zamiast wolności słowa

Numer 204 - 11.05.2012
Przy ul. Mysiej w Warszawie, gdzie mieściła się komunistyczna cenzura, ma powstać skwer, a później memoriał Wolnego Słowa. Inicjatywę popiera prezydent Komorowski. – To „zmiękczanie” historii – mówi wiceprzewodnicząca Rady Warszawy Olga Johann. – Zamiast skweru oczekiwałbym koncesji dla TV Trwam na nadawanie programu cyfrowego – podkreśla były opozycjonista Zbigniew Romaszewski.

Brońmy polskości

Numer 204 - 11.05.2012
GŁODÓWKA W całym kraju trwa protest głodowy w obronie lekcji historii w szkole. Wśród Polonii w Berlinie zbierano podpisy przeciw planom rządu. Pomysł likwidacji lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych oburzył środowiska polonijne. W Berlinie podpisy przeciw planom rządu zbierali przedstawiciele Solidarności Walczącej. Podpis złożyć można było m.in. po mszach św.

Pozostańmy w trwaniu

Numer 204 - 11.05.2012
SMOLEŃSK Wczoraj minęło 25 miesięcy od tragedii smoleńskiej. – Trzeci rok spotykamy się, aby domagać się prawdy o śmierci naszego prezydenta i elity narodu – powiedziała Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

Kibice postoją na granicach

Numer 204 - 11.05.2012
Kibiców, którzy wybierają się na Euro 2012, czeka niemiła niespodzianka – długie kolejki do odprawy celnej. Na wewnętrznych granicach UE zostaną przywrócone kontrole, a polscy celnicy zapowiadają włoski protest. Będą kontrolowali długo i bardzo dokładnie.