Polska

Młodzi chuligani w rządzie

Numer 149 - 05.03.2012
Dariusz Dolczewski i Tomasz Hardyk to działacze młodzieżówki PO – Młodych Demokratów, którzy podczas kampanii wyborczej do parlamentu obrażali kontrkandydatów z PiS-u chamskimi odzywkami. Ostatnio szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Michał Boni zatrudnił ich w swoim urzędzie na stanowiskach doradczych.

Polski pustostan nadal straszy

Numer 149 - 05.03.2012
Korespondentowi „Codziennej” udało się ustalić, że przez najbliższe kilka lat zrujnowany budynek starej Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie przy Unter den Linden nadal będzie niszczał, strasząc mieszkańców niemieckiej stolicy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie potrafi sobie z tym problemem poradzić.

Oddać cześć generałowi Błasikowi

Numer 149 - 05.03.2012
Społeczny Komitet w Hołdzie Generałowi Andrzejowi Błasikowi zaprasza na uroczystości ku czci dowódcy polskich sił powietrznych zmarłemu w katastrofie smoleńskiej.

Solidarność przedsiębiorców wykończy Tuska

Numer 149 - 05.03.2012
Gdyby przedsiębiorcy stworzyli własną partię, nie miałaby ona problemu z wejściem do parlamentu. Ugrupowanie takie mogłoby przejąć wolnorynkową część elektoratu PO – przekonują eksperci. Solidarność przedsiębiorców jest śmiertelnym zagrożeniem dla rządu Donalda Tuska.

Władza się nas boi

Numer 149 - 05.03.2012
Wielotysięczny tłum przeszedł ulicami Krakowa w zorganizowanym m.in. przez klub „Gazety Polskiej” z Gliwic proteście przeciwko ograniczaniu wolności słowa. „Nie oddamy wam TV Trwam” oraz „Niech żyje Viktor Orbán” – krzyczeli uczestnicy.

Ten wypadek obnaża patologię na kolei

Numer 149 - 05.03.2012
Jak to możliwe, że dwa pociągi jadące z tak ogromną prędkością w przeciwnych kierunkach znalazły się na tym samym torze? Dotarliśmy do listu adresowanego do ministra Sławomira Nowaka, które napisał prezes konfederacji kolejowych związków zawodowych maszynistów Leszek Miętek. Z pisma wynika, że taka katastrofa, jak sobotnia, była kwestią czasu.

Co myśli władza?

Numer 150 - 06.03.2012
W prawdziwie niezależnej telewizji cotygodniowy wideofelieton redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasza Sakiewicza. Tym razem o wolności słowa – dlaczego bronimy TV Trwam. Władza myśli, że gdy zaknebluje wolne media, będzie jej lepiej. Tymczasem w Polsce będzie wtedy tylko gorzej. Obejrzyjcie całość.

Głodowe emerytury

Numer 150 - 06.03.2012
W tygodniku nr 9/2012 polecamy szczególnie tekst Teresy Wójcik „Emerytalny program rządu PO”. Po wydłużeniu przez rząd Donalda Tuska wieku emerytalnego do 67. roku życia Polak będzie pobierał emeryturę średnio przez cztery lata. Średnia wieku mężczyzny w naszym kraju to 71 lat. Emerytura będzie stanowiła zaledwie 30–35 proc. ostatniego wynagrodzenia.

Spłacają długi subwencjami

Numer 150 - 06.03.2012
Około 1500 placówek oświatowych chcą zlikwidować samorządowcy. Wynika to z uchwał intencyjnych o zamiarze zamknięcia placówek. Informacje zebrał PAP w piętnastu kuratoriach oświaty. Wśród placówek przeznaczonych do likwidacji najwięcej jest szkół ponadgimnazjalnych: liceów profilowanych i szkół dla dorosłych Do tych szkół 1 września b.r. wkracza reforma szkolnictwa.

Państwo na tróję

Numer 150 - 06.03.2012
Nędzną tróję z przeciwdziałania korupcji wystawili polskim instytucjom publicznym autorzy raportu Instytutu Spraw Publicznych i Transparency International. Najgorzej funkcjonują w Polsce media, biznes i organizacje pozarządowe.

-->