Polska

Śmierć weterana

Numer 183 - 14.04.2012
Wrocław Zmarł Jerzy Woźniak – żołnierz Armii Krajowej, szef Urzędu ds. Kombatantów. Miał 89 lat. Jerzy Woźniak był honorowym prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W przeszłości pełnił także funkcję szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Podczas II wojny światowej Woźniak, walcząc w szeregach Armii Krajowej, był uczestnikiem akcji „Burza”.

Zespół Macierewicza zarzuca błędy naczelnej prokuraturze wojskowej

Numer 183 - 14.04.2012
Stanowisko prokuratury zawiera wiele niekonsekwencji i wewnętrznych sprzeczności, które wprowadzają w błąd opinię publiczną, mają na celu ukrycie zaniechań oraz błędów prokuratury – powiedział Antoni Macierewicz, odnosząc się do czwartkowego oświadczenia rzeczników prokuratury wojskowej i generalnej w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Marsz, pamięć i modlitwa

Numer 183 - 14.04.2012
W drugą rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej, 18 kwietnia, ulicami Krakowa przejdzie Marsz Pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar tragedii smoleńskiej. Dzień wcześniej zaplanowano m.in. koncert „Modlitwa i pamięć”.

Uczcić ofiary tragedii

Numer 183 - 14.04.2012
Smoleńsk i Katyń W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Warszawie odsłonięto pomniki ku czci ofiar poległych za ojczyznę. Na warszawskim Rembertowie odsłonięto pomnik ku czci ofiar tragedii smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Odsłonięcie pomnika przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej nastąpiło po mszy św. celebrowanej przez bp. Marka Stolarczyka.

Rezygnacje w Radiu Kraków

Numer 183 - 14.04.2012
Czterech członków Rady Programowej Radia Kraków złożyło wczoraj na ręce przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rezygnacje z pełnionych funkcji. – Skoro ignoruje się głos widzów TV Trwam, to nie płaćmy abonamentu – apelują.

„Antykomorowi” grozi 5 lat!

Numer 183 - 14.04.2012
Zarzuty znieważenia prezydenta RP, a wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Robert Frycz, twórca satyrycznego portalu AntyKomor.pl.

Władza śmieje się nam w twarz

Numer 182 - 13.04.2012
Na miejscu VIP-ów przyjeżdżających do Krakowa na Euro 2012 nie czułbym się bezpiecznie i żądałbym ochrony zewnętrznej firmy ochroniarskiej – mówi płk Grudziński.

Walczą o historię

Numer 182 - 13.04.2012
GŁODÓWKA W Siedlcach trwa protest w obronie nauczania historii. Głodujący czują się dobrze i są pod stałą kontrolą lekarską. Iga Kornacka-Barczak, jedna z protestujących, powiedziała „Codziennej”, że głodujący spotykają się z życzliwością ze strony mieszkańców Siedlec. – Odwiedza nas młodzież z siedleckiego uniwersytetu, niektórzy zbierają podpisy pod listami poparcia naszych postulatów

Test dla posłów

Numer 182 - 13.04.2012
UCHWAŁA Posłowie PiS-u złożyli w Sejmie projekt uchwały zobowiązującej Federację Rosyjską do zwrotu wraku Tu-154M. Klub PiS zaapelował, by uchwałę podjęto podczas trwającego posiedzenia Sejmu.

Rosja jest odpowiedzialna

Numer 182 - 13.04.2012
Rosyjski dziennik „Moskowskije Nowosti” podaje, że Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu w poniedziałek orzeknie, iż Rosja nie ponosi winy za zbrodnię katyńską. Według przedstawicielki Rodzin Katyńskich Witominy Wołk-Jezierskiej, córki zamordowanego w Katyniu oficera artylerii Wincentego Wołka, to manipulacja.