Polska

Cześć Żołnierzom Wyklętym!

Numer 146 - 01.03.2012
W tygodniku „Gazeta Polska” 9/2012 dziś polecamy szczególnie: Znakomity artykuł Doroty Kani i Macieja Marosza o kolejnych zgonach ważnych świadków w aferze marszałkowej. Już nie tylko płk Leszek Tobiasz, ale i drugi płk Marian Cypel w ostatnim czasie pożegnał się z tym światem. Przypadek?

Wesprzyjmy Węgrów

Numer 146 - 01.03.2012
W związku z rosnącym zainteresowaniem przedłużono termin zgłoszeń dla uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Można jeszcze dokonywać wpłat na wyjazd do Budapesztu organizowany przez kluby „Gazety Polskiej” przy udziale Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenia Solidarni 2010.

Cenny film

Numer 146 - 01.03.2012
Parlamentarny zespół smoleński dysponuje wykonaną w Niemczech analizą amatorskiego filmu znanego jako „1:24” z miejsca katastrofy samolotu Tu-154M. Analiza sprawia wrażenie bardzo profesjonalnej – zarówno obraz, jak i dźwięk. Dźwięk jest wyczyszczony i odszumiony, a obraz przejrzysty, najlepszy ze wszystkich, jakie widziałem.

Przeciw medialnej dyskryminacji

Numer 146 - 01.03.2012
4 marca kluby „Gazety Polskiej” zapraszają do Krakowa na manifestację w obronie wolności mediów. Uczestnicy marszu poparcia chcą zaprotestować przeciwko odmówieniu telewizji Trwam miejsca na platformie cyfrowej. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy uważają, że zdecydowanie trzeba się przeciwstawić zagrożeniu wolności wiary, mediów i demokracji.

Rząd ulega rosyjskiej presji

Numer 146 - 01.03.2012
Obwód kaliningradzki to najbardziej zmilitaryzowany rejon Europy. Słynie z wysokiej przestępczości. Rząd forsuje umowę o małym ruchu granicznym między Polską i rosyjskim regionem. To skrajnie nierozsądne – mówi opozycja. Obwód kaliningradzki to rosyjska enklawa w Europie Środkowej nad Morzem Bałtyckim. W tym regionie jest najwyższy w Rosji odsetek zachorowań na gruźlicę.

Sprawa oświadczeń majątkowych ministra

Numer 146 - 01.03.2012
Media wielokrotnie informowały o nieprawidłowościach związanych z tymi dokumentami. Sprawę badało także Centralne Biuro Antykorupcyjne , które w 2009 r. zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Pawła Grasia. Prokuratura jednak umorzyła śledztwo w tej sprawie, a wczoraj stwierdziła, że po ponownym zbadaniu akt śledztwa nie będzie już nim więcej się zajmowała.

Sikorski grozi „Codziennej”

Numer 146 - 01.03.2012
Minister spraw zagranicznych grozi procesem „Gazecie Polskiej Codziennie”. Chodzi o materiał z działu… „Plotki”. W piątek w humorystycznej rubryce napisaliśmy, że szef MSZ-etu miał okłamać swojego poprzednika Władysława Bartoszewskiego. Miało to dotyczyć sprawy sprzedaży siedziby polskiego konsulatu w Kolonii. Sikorski poczuł się urażony publikacją.

Niewolnik w III RP

Numer 146 - 01.03.2012
Bonifacy Myśliński przez ponad dwa lata pracował jak niewolnik w kopalni. W latach 50. został wcielony do batalionów górniczych. Zawinił tym, że jego ojciec walczył w AK, matka pochodziła z niemieckiej rodziny i miał krewnych na Zachodzie. Dziś żyje na skraju nędzy, a państwo nie zamierza mu wypłacić odszkodowania, bo… nie ma na to pieniędzy.

Odsunięty prokurator wraca do pracy

Numer 146 - 01.03.2012
Prokurator Marek Pasionek, który nadzorował śledztwo smoleńskie, wraca do pracy w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej – sąd uchylił jego zawieszenie w czynnościach służbowych.

Warta obejrzenia

Numer 145 - 29.02.2012
W prawdziwie niezależnej telewizji Gazeta Polska VD wywiad Rafała Dudkiewicza z Olimpią Jabłońską, uczestniczką ruchu pro-life, zajmującą się naprotechnologią. Co to jest? Obejrzyjcie i się dowiedzcie. Koniecznie. Ponadto można u nas obejrzeć słynne już wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu z wyborcami PiS-u w Lublinie.

-->