Polska

Chcą referendum

Numer 135 - 17.02.2012
Od tego, co robi PO, nie przybędzie ani jedno miejsce pracy, czyli ani jedna osoba więcej nie będzie płaciła składek. Natomiast zmaleje znacząco liczba osób pobierających świadczenia emerytalne. Z JANUSZEM ŚNIADKIEM, byłym szefem NSZZ „Solidarność”, rozmawia MAGDALENA MICHALSKA.

5 lat raportu o WSI

Numer 135 - 17.02.2012
Wczoraj minęło pięć lat od ujawnienia raportu o działaniach Wojskowych Służb Informacyjnych. Raport sporządziła komisja weryfikacyjna kierowana przez Antoniego Macierewicza. WSI powstały w 1989 r. Były w prostej linii kontynuacją działającej w PRL-u Wojskowej Służby Wewnętrznej.

Lider „S” nie musi przepraszać za „esbeka”

Numer 133 - 15.02.2012
Janusz Pałubicki nie musi przepraszać Jerzego Nowackiego za to, że ujawnił, iż ten donosił na niego komunistycznej Służbie Bezpieczeństwa – orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Lekcja historii

Numer 133 - 15.02.2012
– Nie jestem bohaterem. Robiłem to, czego wymagała ode mnie ojczyzna – mówi Jerzy Witek. Podczas wojny walczył w akcjach „Burza” i „Ostra Brama” w Wilnie. Wczoraj, w 70. rocznicę powstania Armii Krajowej, Jerzy Witek brał udział w uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Eksperci: To będzie wielki eksperyment

Numer 133 - 15.02.2012
Zamiast meczu inauguracyjnego z prawdziwego zdarzenia, 29 lutego możemy mieć na Stadionie Narodowym wykopki. I bynajmniej nie chodzi o kopanie piłki, ale fragmenty nieukorzenionej murawy, którą położono wbrew prawom biologii.

Oderwani od rzeczywistości

Numer 133 - 15.02.2012
Akcja Alternatywna Naszość zorganizowała w Poznaniu happening, w którym udzieliła poparcia ACTA i premierowi Tuskowi, powołując do obrony siedziby PO formację paramilitarną Internetowe gestaPO. Tymczasem liderzy Ruchu Palikota... uwierzyli, że Naszość naprawdę popiera PO i wydali na ten temat poważne oświadczenie.

Szykany rodem z PRL-u

Numer 133 - 15.02.2012
W Bydgoszczy od kilku miesięcy ktoś wiesza na mostach transparent z napisem: „Tusk, odpowiesz za Smoleńsk”. Policja wezwała Macieja Różyckiego z Klubu „Gazety Polskiej”, ale zamiast pytań o baner, przesłuchujący chciał poznać nazwiska członków klubu oraz sposób jego organizacji.

Tusk ma krótką pamięć

Numer 133 - 15.02.2012
PiS domaga się, by minister Joanna Mucha wyjaśniła kwestię 570 tys. zł premii dla byłego szefa Narodowego Centrum Sportu Rafała Kaplera i okoliczności jego rezygnacji. Gwarantującą absurdalną premię dla Kaplera umowę o pracę, według minister sportu w rządzie PiS-u Elżbiety Jakubiak, podpisał Mirosław Drzewiecki. Wiedział o niej także premier Donald Tusk.

Operacja „Ekipa zapasowa”

Numer 134 - 16.02.2012
Wystarczy przeanalizować politykę kadrową PO i ośrodki biznesowe, które tę partię popierają, by zdać sobie sprawę, że ekipa Tuska nie jest samodzielna: rządzi, lecz nie sprawuje rzeczywistej władzy, czyli nie ustala reguł gry w państwie.

U męża podwładnej

Numer 134 - 16.02.2012
Na zaproszenie ambasadora Polski w Hiszpanii Ryszarda Schnepfa prezes TVP Juliusz Braun pojechał w listopadzie 2011 r. do Madrytu. Prezes nigdy nie odbywał podobnych podróży. Być może zachętą dla niego było to, że żoną dyplomaty jest prezenterka „Wiadomości” Dorota Wysocka-Schnepf.

-->