Polska

Idziemy na zakupy

Numer 152 - 08.03.2012
Przy dużych zakupach warto sumować ceny. Chodzi o to, żebyśmy w każdym momencie umieli oszacować wartość zakupów. Trzeba mieć w głowie licznik, który przy wrzucaniu do wózka kolejnego produktu dodaje jego przybliżoną wartość do poprzedniej kwoty. Oczywiście towar za 12,85 zł liczymy jako 13 zł, a za 4,25 jako 4,50 zł lub wręcz 5 zł. Pozwala to oszacować zawartość wózka z dokładnością do 20 zł.

Rosyjska oczywistość

Numer 152 - 08.03.2012
W numerze 10/2012 „Gazety Polskiej” polecamy szczególnie: Wywiad Pawła Paliwody z Januszem Rewińskim. Z jakiego powodu ten megapopularny aktor i satyryk został wyrzucony z telewizji? Dlaczego wrzeszczy na telewizor podczas oglądania wiadomości? Co powoduje, że w Polsce tak trudno ostatnio o wolność słowa?

Cześć Błasikowi

Numer 152 - 08.03.2012
Społeczny Komitet w Hołdzie Generałowi Andrzejowi Błasikowi zaprasza na uroczystości ku czci dowódcy polskich sił powietrznych zmarłemu w katastrofie smoleńskiej.

Krytyka prezydenckiego bubla

Numer 152 - 08.03.2012
„Nie” dla ograniczenia prawa do organizowania manifestacji powiedzieli przedstawiciele patriotycznych organizacji pozarządowych wobec prezydenckiego projektu zmiany ustawy o zgromadzeniach publicznych. Zdaniem stowarzyszenia Marsz Niepodległości nowe przepisy to prawny bubel. Wczoraj w Sejmie odbyło się publiczne wysłuchanie w sprawie nowelizacji ustawy o zgromadzeniach.

Trzykrotny wzrost ceny leku na chorobę Alzheimera

Numer 152 - 08.03.2012
Eksperci w leczeniu schorzenia, rodziny, opiekunowie oraz Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zażądało wyjaśnień Ministerstwa Zdrowia w sprawie drastycznego wzrostu cen leku – rywastygminy. Jak przypomnieli, resort obiecywał, że na marcowej liście refundacyjnej lek będzie tańszy.

Izby wytrzeźwień za ciasne dla kibiców

Numer 152 - 08.03.2012
Podczas Euro 2012 przez Polskę popłynie morze alkoholu. Ci, którzy z nim przesadzą, trafią do nieznanych w Europie izb wytrzeźwień. Dla zagranicznych kibiców będzie to szokiem, a dla służb porządkowych sporym kłopotem.

Prokuratura chce kontynuacji procesu

Numer 152 - 08.03.2012
Zakończyła się rozprawa apelacyjna w Sądzie Najwyższym, dotycząca ostrzelania przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski w okolicy Nangar Khel. Wyrok 14 marca. Ponad pół roku wcześniej Wojskowy Sąd Okręgowy uniewinnił oskarżonych, stwierdzając brak dowodów na dokonanie przez nich zbrodni wojennej. Prokuratura domaga się uchylenia tego wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Mniej na Fundusz Pracy, więcej na zasiłek

Numer 152 - 08.03.2012
Ograniczanie środków na aktywizację zawodową to prosta droga do wzrostu bezrobocia – ostrzegają eksperci. W tym roku po raz kolejny rząd kładzie łapę na pieniądzach wpłacanych przez przedsiębiorców na Fundusz Pracy. Z zebranych ok. 10 mld zł na aktywizację zawodową przeznaczy niecałe 3,5 mld zł. A grono ludzi pozostających bez pracy rośnie.

Zamek Królewski tłumaczy się z PiS-u

Numer 150 - 06.03.2012
W odpowiedzi na podpisanie przez Donalda Tuska paktu fiskalnego Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w sobotę 3 marca specjalną konferencję prasową na Zamku Królewskim z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Tego samego dnia dyrekcja Zamku Królewskiego wydała specjalne oświadczenie, w którym… tłumaczy się z udostępnienia sali prezesowi PiS-u.

Polityka zdominowana przez strach

Numer 150 - 06.03.2012
WYWIAD Z BOGDANEM ŚWIĘCZKOWSKIM, PROKURATOREM W STANIE SPOCZYNKU, ROZMAWIA PRZEMYSŁAW HARCZUK. Rząd Polski po katastrofie pod Szczekocinami zgadza się na pomoc międzynarodową, mówi o konieczności wyjaśnienia sprawy za wszelką cenę. W sprawie katastrofy smoleńskiej zachowywał się inaczej. Czy nie widzi Pan sprzeczności w działaniu władz?