Polska

Zniewaga sądu wymaga

Numer 64 - 24.11.2011
Poseł Platformy Obywatelskiej Dariusz Lipiński został pozwany przez Filipa Rdesińskiego, byłego prezesa Radia Merkury. Dziennikarz domaga się od polityka przeprosin za określenie „niekomunistyczny (podobno) ubeczek”.

Ziobro pozwie Balazsa

Numer 64 - 24.11.2011
Podlegli Zbigniewowi Ziobrze prokuratorzy zbierali haki na Lecha i Jarosława Kaczyńskich – oświadczył były minister rolnictwa Artur Balazs. Ziobro: to obrzydliwa insynuacja. Będzie proces.

Z nienawiści do PiS-u

Numer 64 - 24.11.2011
Dziś przed Sądem Okręgowym w Łodzi stanie Ryszard C., który w październiku 2010 r. zastrzelił działacza PiS-u Marka Rosiaka i ugodził nożem Pawła Kowalskiego. Motywem zbrodni była przynależność polityczna obu ofiar. Ryszard C. przyznał się do winy.

Kluczowe ostatnie 16 sekund

Numer 65 - 25.11.2011
To będzie przełom w rozwikłaniu katastrofy rządowego Tu-154M. W przyszłym tygodniu zespół pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza ujawni kolejne fakty ustalone m.in. przez eksperta NASA prof. Wiesława Biniendę.

Balazs: Niczego nie odwołuję

Numer 65 - 25.11.2011
Czekam na proces, niczego nie zamierzam odwołać – mówi Artur Balazs w odpowiedzi na zapowiedzi Zbigniewa Ziobry. Chodzi o wypowiedź Balazsa, b. ministra rolnictwa, jakoby podlegli Ziobrze prokuratorzy zbierali haki na Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Zbigniew Ziobro zapowiedział wczoraj na łamach „Codziennej”: – Wytoczę panu Balazsowi procesy i cywilny, i karny. To konfabulacje.

Bicz na demonstracje

Numer 65 - 25.11.2011
Zakaz zasłaniania twarzy i przerzucenie odpowiedzialności materialnej za ewentualne szkody na organizatorów to tylko niektóre proponowane przez prezydenta Komorowskiego zmiany w ustawie o zgromadzeniach. Zmiany te dadzą władzom możliwość zakazywania niewygodnych demonstracji.

Były członek PO planował zamach na Kaczyńskiego

Numer 65 - 25.11.2011
Jarosław Kaczyński był celem Ryszarda Cyby, byłego członka PO, który przed rokiem w Łodzi zamordował działacza PiS-u Marka Rosiaka. Przyznał się do winy. Wczoraj rozpoczął się proces mordercy. Rozprawa odbywa się za zamkniętymi drzwiami, ale sąd ujawnił nazwisko i wizerunek zbrodniarza.

Ziobryści ukradną struktury PiS-u?

Numer 65 - 25.11.2011
Liderzy Solidarnej Polski jeżdżą po kraju, spotykają się z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości. To próba przejęcia terenowych struktur partii – twierdzą liderzy PiS-u.

Solidarna Polska w budowie

Numer 63 - 23.11.2011
Potwierdziły się informacje „Codziennej”. Ziobryści budują nową formację. Posłowie wyrzuceni z PiS tworzą kluby Solidarnej Polski w swoich okręgach wyborczych.

Marszałek jednego środowiska

Numer 63 - 23.11.2011
Profesjonalizm nie ma znaczenia – z Konradem Łęckim, byłym dyrektorem gabinetu politycznego minister zdrowia Ewy Kopacz, rozmawia Przemysław Harczuk. Ucieszył Pana wybór Ewy Kopacz na marszałka Sejmu?

-->-->