Polska

Jak Poznań zawstydził Warszawę

Numer 61 - 21.11.2011
Przedwczoraj w Poznaniu odbyły się równolegle tzw. marsz równości oraz pikieta Obozu Radykalno-Narodowego. Nie doszło do żadnych incydentów.

Minister Sawicki pod okiem CBA

Numer 58 - 17.11.2011
Centralne Biuro Antykorupcyjne prześwietla finansowanie kampanii wyborczej Marka Sawickiego z pieniędzy Ministerstwa Rolnictwa. O tym, że Sawicki korzysta z unijnych pieniędzy, aby się wypromować przed wyborami parlamentarnymi, „Gazeta Polska Codziennie“ pisała już we wrześniu br.

Nie było nacisków PiS-u ws. Blidy

Numer 58 - 17.11.2011
Nie było nacisków na prokuratorów zajmujących się sprawą Barbary Blidy – wynika ze środowego postanowienia Sądu Rejonowego Katowice-Wschód. Sąd nie uwzględnił zażalenia rodziny byłej minister budownictwa na umorzenie tej części śledztwa. Zdaniem męża i syna Blidy przełożeni wywierali naciski na referentów sprawy – trzech asesorów i jednego prokuratora.

Z Nowakiem i Muchą, ale bez Schetyny

Numer 58 - 17.11.2011
Już dziś premier Donald Tusk przedstawi prezydentowi kandydatów na nowych ministrów. W rządzie zabraknie m.in. Jerzego Millera, Elżbiety Radziszewskiej czy Aleksandra Grada. Największym przegranym jest Grzegorz Schetyna, który zostanie bez stanowiska.

O rząd pokłócą się w pałacu

Numer 58 - 17.11.2011
Spór między prezydentem i premierem. Poszło o skład rządu. Bronisław Komorowski jest niezadowolony z „wycięcia” Grzegorza Schetyny. Dziś w Pałacu Prezydenckim pojawi się Donald Tusk. Trwają twarde negocjacje na linii Bronisław Komorowski – Donald Tusk. Prezydent chciał koalicji z Palikotem, teraz domaga się ministerstwa dla Grzegorza Schetyny.

Solidarna Polska z PJN-em

Numer 58 - 17.11.2011
Na przełomie listopada i grudnia ziobryści ogłoszą powstanie nowej formacji. W kilka dni później dojdzie do pierwszego poważnego starcia z PiS-em. Stawką będzie stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego, które miał dostać prof. Ryszard Legutko. Kurski będzie chciał zablokować jego kandydaturę i pokazać Jarosławowi Kaczyńskiemu, kto jest silniejszy.

Prowokacje na Marszu Niepodległości

Numer 58 - 17.11.2011
W dalszym ciągu nie jest wyjaśniona sprawa pobicia fotoreportera, którego miał się dopuścić jeden z uczestników marszu. Według informacji „Codziennej” ta sama osoba brała udział w zamieszkach w Bydgoszczy, gdzie podczas finału Pucharu Polski doszło do starć pomiędzy kibicami Legii i Lecha a policją.

Bezkarne groźby

Numer 58 - 17.11.2011
Warszawskiemu radnemu PiS-u, który wystąpił przeciwko pomnikowi wychwalającemu Armię Czerwoną, grożono śmiercią i zgwałceniem żony oraz 3-letniej córki. Prokuratura umorzyła śledztwo po... jednym dniu.

Sąd ostateczny nad ziobrystami

Numer 59 - 18.11.2011
Ziobrystom nie udało się przesunąć terminu „rozprawy”. Kierownictwo PiS-u okazało się nieubłagane. Europosłowie Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański muszą dziś stawić się przed partyjnym sądem koleżeńskim.

„Olewnik uprowadził się sam”

Numer 59 - 18.11.2011
Media mówią o „przełomie” w śledztwie w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Miał on rzekomo sam upozorować własne porwanie. Komuś zależy na zamazaniu prawdy – twierdzi pełnomocnik rodziny Olewników.


-->