Polska

Ruch w stronę Białorusi

Numer 19 - 30.09.2011
Czytelnicy wciąż mają problem z zakupem „Gazety Polskiej Codziennie”. Do niektórych kiosków Ruchu wtorkowy numer dotarł w… środę! Rzecznik spółki wszystkiemu zaprzecza.

Biskupi protestują

Numer 19 - 30.09.2011
„Nergal” podważa uniwersalne wartości ludzkie. Burzy porządek społeczny. Paktowanie ze złem jest niedopuszczalne – alarmują biskupi. A Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie widzi nic złego w obecności satanisty i antysemity na antenie TVP2.

Zabójca Rosiaka stanie przed sądem

Numer 19 - 30.09.2011
Wkrótce rozpocznie się proces Ryszarda C., byłego członka Platformy Obywatelskiej i zabójcy Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. – Chciałem zabić Jarosława Kaczyńskiego – te słowa rok temu usłyszeli dziennikarze, którzy pojawili się przed łódzkim biurem PiS-u po informacji, że doszło tam do brutalnego zabójstwa.

Wątpliwa demokracja

Numer 19 - 30.09.2011
Posłowie właśnie walczą o każdy głos wyborcy. Dlaczego przez cztery lata ignorowali setki tysięcy tych głosów, odrzucając projekty obywatelskich ustaw?

Tusk pupilkiem telewizji

Numer 19 - 30.09.2011
Według raportu Fundacji Batorego, telewizje faworyzują Tuska. Największymi lizusami wobec premiera są TVN i Polsat. Fundacja zbadała „Teleexpress”, „Panoramę”, „Wiadomości”, „Serwis Info” (TVP), „Fakty” (TVN) i „Wydarzenia” Polsatu.

Bagno w skarbówce

Numer 17 - 28.09.2011
Kontrole w urzędzie skarbowym, w którym pracował niedoszły samobójca Andrzej Ż., nadzorował wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz, wobec którego toczy się postępowanie prokuratorskie. Im głębiej wchodzi się w temat, który leżał u podstaw piątkowej tragedii sprzed kancelarii premiera, tym więcej wychodzi na jaw niewygodnych faktów.

Wściekły Graś nas nie wpuścił

Numer 17 - 28.09.2011
Nie jedzie pan z nami. Niech pan sobie sfinansuje wyjazd – usłyszał od rzecznika rządu Pawła Grasia dziennikarz „Codziennej”, który chciał wsiąść do przeznaczonego dla mediów autobusu sztabu PO.

Znów postrzelono działacza PiS-u!

Numer 17 - 28.09.2011
W Opolu nieznany sprawca strzelił do osoby rozklejającej plakaty wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Biednemu wiatr w oczy

Numer 17 - 28.09.2011
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz woli płacić grubą kasę firmom, które zajmują się dowozem niepełnosprawnych dzieci do szkół, niż dać satysfakcjonujące pieniądze rodzicom, aby sami zadbali o dowóz swoich podopiecznych. – To skandal – denerwuje się Roman Styszko, ojciec niepełnosprawnego Mateusza. Mężczyzna od kilku lat walczy bezskutecznie o godne traktowanie ze strony miasta.

Inspekcja sanitarna w „Codziennej”!

Numer 17 - 28.09.2011
Inspektorzy sanitarni pojawią się w siedzibie spółki Forum SA, wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”. Sprawdzą nas m.in. na podstawie… ustawy o substancjach chemicznych i mieszaninach.