Polska

Balazs: Niczego nie odwołuję

Numer 65 - 25.11.2011
Czekam na proces, niczego nie zamierzam odwołać – mówi Artur Balazs w odpowiedzi na zapowiedzi Zbigniewa Ziobry. Chodzi o wypowiedź Balazsa, b. ministra rolnictwa, jakoby podlegli Ziobrze prokuratorzy zbierali haki na Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Zbigniew Ziobro zapowiedział wczoraj na łamach „Codziennej”: – Wytoczę panu Balazsowi procesy i cywilny, i karny. To konfabulacje.

Bicz na demonstracje

Numer 65 - 25.11.2011
Zakaz zasłaniania twarzy i przerzucenie odpowiedzialności materialnej za ewentualne szkody na organizatorów to tylko niektóre proponowane przez prezydenta Komorowskiego zmiany w ustawie o zgromadzeniach. Zmiany te dadzą władzom możliwość zakazywania niewygodnych demonstracji.

Były członek PO planował zamach na Kaczyńskiego

Numer 65 - 25.11.2011
Jarosław Kaczyński był celem Ryszarda Cyby, byłego członka PO, który przed rokiem w Łodzi zamordował działacza PiS-u Marka Rosiaka. Przyznał się do winy. Wczoraj rozpoczął się proces mordercy. Rozprawa odbywa się za zamkniętymi drzwiami, ale sąd ujawnił nazwisko i wizerunek zbrodniarza.

Ziobryści ukradną struktury PiS-u?

Numer 65 - 25.11.2011
Liderzy Solidarnej Polski jeżdżą po kraju, spotykają się z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości. To próba przejęcia terenowych struktur partii – twierdzą liderzy PiS-u.

Solidarna Polska w budowie

Numer 63 - 23.11.2011
Potwierdziły się informacje „Codziennej”. Ziobryści budują nową formację. Posłowie wyrzuceni z PiS tworzą kluby Solidarnej Polski w swoich okręgach wyborczych.

Marszałek jednego środowiska

Numer 63 - 23.11.2011
Profesjonalizm nie ma znaczenia – z Konradem Łęckim, byłym dyrektorem gabinetu politycznego minister zdrowia Ewy Kopacz, rozmawia Przemysław Harczuk. Ucieszył Pana wybór Ewy Kopacz na marszałka Sejmu?

Skopany skazany

Numer 63 - 23.11.2011
Mężczyzna pobity przez policjanta w cywilu sam został skazany na 3 miesiące więzienia za… szarpanie się z policjantem. Na nagraniu dostępnym w internecie widać, jak funkcjonariusz policji kopie w głowę zatrzymanego.

Kopacz walczy z krzyżem

Numer 63 - 23.11.2011
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz przykłada rękę do walki z krzyżem. Wystąpiła do prawników o ekspertyzę. Mają powiedzieć, czy obecność krucyfiksu w sali sejmowej jest zgodna z konstytucją. Wniosek o zdjęcie krzyża skierowali do marszałek Sejmu posłowie Ruchu Palikota.

Sąd odrzucił zażalenie

Numer 63 - 23.11.2011
Jan Klusik był działaczem Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej. Razem z bratem Antonim i przyjaciółmi na Krakowskim Przedmieściu bronił krzyża postawionego ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Sprawiedliwy Biedroń, kulturalna Grodzka

Numer 63 - 23.11.2011
Wiceprzewodniczącym komisji sprawiedliwości i praw człowieka jest Robert Biedroń, oskarżony o napaść na policjanta. Z kolei wiceszefową komisji kultury i środków przekazu została transseksualistka Anna Grodzka.

-->