Polska

Antoni Macierewicz wygrywa, MON się poddaje

Numer 88 - 22.12.2011
W procesach wytoczonych Antoniemu Macierewiczowi (PiS) po publikacji raportu w sprawie weryfikacji WSI poseł wygrywał. W procesach, które dotyczyły tych samych spraw, Ministerstwo Obrony Narodowej poddawało się walkowerem i zawierało ugody. W wyniku tych decyzji skarb państwa stracił setki tysięcy złotych.

Sąd łagodny dla Antify

Numer 88 - 22.12.2011
Pięciu aktywistów z niemieckiej Antify zostało skazanych za ataki na policjantów 11 listopada br. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał Niemców na kary od 6 do 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Dodatkowa sankcja to 1 tys. zł grzywny. Lewacy siedzieć więc nie pójdą. Chyba że popełnią kolejne przestępstwo. Jeśli wyrok się uprawomocni, zapłacą jedynie grzywnę.

Niedopatrzenie czy przestępstwo?

Numer 88 - 22.12.2011
Przed wyborami parlamentarnymi Jan Filip Libicki w oficjalnych dokumentach stwierdził, że należy do Platformy Obywatelskiej,

Emeryci nie będą gasili pożarów

Numer 88 - 22.12.2011
Strażacy, zamiast gasić pożary, będą siedzieli w fotelach w ciepłych kapciach. 2,6 tys. doświadczonych funkcjonariuszy jest gotowych przejść w styczniu 2012 r. na emeryturę. Odejście 1,5 tys. funkcjonariuszy jest niepokojące. Gdy zabraknie 3 tys., do niektórych pożarów nie zdążymy dojechać – mówi szef pożarniczej Solidarności Robert Osmycki.

Kwaśniewski poprowadzi

Numer 88 - 22.12.2011
Wczoraj doszło do spotkania SLD i jej przewodniczącego Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim. Jak dowiedziała się „Codzienna”, były prezydent chce wkrótce przewodzić koalicji partii lewicowych, czyli m.in. SLD i Ruchu Palikota. Sam Kwaśniewski, zapytany o to przez dziennikarkę „Codziennej” po spotkaniu z SLD, mówił jednak jedynie o „życzliwym patronacie”.

Jak sprowadzić do Polski narzędzia tortur

Numer 88 - 22.12.2011
Chcesz przewieźć do Polski krzesło elektryczne, komorę gazową lub gilotynę? Nic prostszego. Trzeba tylko założyć muzeum i napisać podanie do Ministerstwa Gospodarki. Resort Waldemara Pawlaka służy pomocą techniczną.

Sport, interesy, polityka

Numer 85 - 19.12.2011
Zwolnienie Tomasza Zadrogi z funkcji prezesa Polskiej Grupy Energetycznej to nie tylko czyszczenie spółek skarbu państwa z ludzi Grzegorza Schetyny. To także walka o wielkie pieniądze, które PGE wykłada na sponsorowanie drużyn sportowych. Zadroga został prezesem PGE w 2008 r., mimo że wcześniej nie miał nic wspólnego z energetyką.

Będzie kontrola w NASK-u?

Numer 85 - 19.12.2011
O przejęte przez Agorę adresy Polska.pl i Poland.pl bezskutecznie zabiegało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Inwestorzy z branży domen chcą zawiadomić o tym Najwyższą Izbę Kontroli. Zdaniem niektórych z nich doszło do nadużycia. Sprawa dzierżawy najważniejszych polskich domen przez medialnego giganta nabiera rumieńców.

Palikot nazwy nie zmieni

Numer 85 - 19.12.2011
Kompromitacja Ruchu Palikota. Niedawno partia ogłosiła konkurs na swoją nową nazwę. Okazuje się jednak, że nie zostanie ona zmieniona. Radykalna lewica przestraszyła się utraty 11 mln zł z budżetowej subwencji. A miało być tak pięknie. W pierwszym kwartale przyszłego roku Ruch Palikota miał zmienić nazwę. Zaplanowano konkurs z nagrodami.

Z Agorą da się wygrać

Numer 85 - 19.12.2011
Zaskoczył mnie ten wyrok, choć jestem niepoprawnym optymistą. Traciłem już jednak wiarę, że kiedyś nastąpi przełom w mówieniu o „Wyborczej”. Stąd zdziwienie, gdy wreszcie to nastąpiło – tłumaczy „Codziennej” Antoni Klusik z Opola, który został pozwany przez Agorę SA za to, że określił „Gazetę Wyborczą” m.in. jako wrogą naszej cywilizacji. Sąd uznał, że miał prawo do takiej oceny.