Polska

Vincent straszy wojną

Numer 6 - 15.09.2011
Podwładny Tuska chyba nie wierzy już w zieloną wyspę. Dziś myśli raczej, jak uciec z tonącego okrętu, którym staje się Europa. Niefortunna wypowiedź ministra Jacka Vincenta Rostowskiego o grożącej jej wojnie znalazła się pod ostrzałem krytyki. – Sytuacja musi być bardzo poważna, jeśli tak wysoko postawiony polityk w rządzie Donalda Tuska wypowiada tak mocne słowa – uważa ekonomista dr hab.

Kwestia szycia i śmierci

Numer 6 - 15.09.2011
Kierowanie przez Ewę Kopacz Ministerstwem Zdrowia polega na niekontrolowanych napadach wściekłości i krzyczeniu na podwładnych. Podczas spotkania na temat kształcenia przyszłych lekarzy pani minister wyszła z sali, żeby… pogawędzić z krawcową. – To w tym resorcie norma – mówi Konrad Łęcki, były szef gabinetu politycznego minister zdrowia.

Wyparował jak kamfora

Numer 6 - 15.09.2011
Tomasz Nałęcz, prezydencki doradca, chciał wyjaśniać sprawę tajnych więzień CIA. Bronisław Komorowski był innego zdania. Nałęcz zniknął z mediów. Brylujący w mediach od początku prezydentury Bronisława Komorowskiego Nałęcz przestał publicznie zabierać głos.

Kto się boi „Codziennej”

Numer 5 - 14.09.2011
Popłoch na Czerskiej! Dla redaktorów „Gazety Wyborczej” jesteśmy gorsi niż zaraza. Zaślepieni nienawiścią, biorą pod uwagę możliwość wprowadzenia cenzury. Publicystka „Wyborczej”, Ewa Siedlecka, w tekście: „O reklamówce »Gazety Polskiej Codziennie«. Pieniądze czasem śmierdzą” podumała o perwersji, rasizmie, faszyzmie.

Panie pośle! Prokurator czeka!

Numer 5 - 14.09.2011
Prokuratorzy z Poznania chcą postawić zarzuty posłowi Platformy Obywatelskiej Waldy’emu Dzikowskiemu. Nie mogą tego zrobić, ponieważ chroni go immunitet. Poznańska prokuratura badała korupcję z połowy lat 90. w Tarnowie Podgórnym, gdy wójtem był Waldy Dzikowski, obecny poseł Platformy Obywatelskiej. Wiele osób usłyszało zarzuty, a niektóre dawno temu skazano.

Tajne kody wypłynęły

Numer 5 - 14.09.2011
Czy Rosjanie przechwycili tajne kody NATO z telefonu śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Niedługo się tego dowiemy dzięki duńskim ekspertyzom. Jest wreszcie odpowiedź od Danii ws. telefonu stacjonarnego z Tu-154. Naczelna Prokuratura Wojskowa bada teraz otrzymane materiały. Chodzi o pomoc w kwestii technicznej.

Porażka biznesu śmierci

Numer 5 - 14.09.2011
Wanda Nowicka jest na „liście płac” przemysłu aborcyjnego – uznał warszawski sąd i uniewinnił Joannę Najfeld, obrończynię życia. Sprawa zaczęła się od dyskusji w studiu telewizyjnym. Joanna Najfeld na antenie TVN24 stwierdziła, że Wanda Nowicka i jej fundacja są na „liście płac” przemysłu umożliwiającego aborcję. Feministka poczuła się urażona i złożyła prywatny akt oskarżenia.

PAP nie sprawdza informacji

Numer 5 - 14.09.2011
PiS krytykuje PAP za brak profesjonalizmu, a sprawą maili wysłanych ze skrzynki posłanki Kempy zajmuje się prokuratura. Wystarczy mieć dostęp do internetu i Jarosław Kaczyński dostanie miłego maila od Donalda Tuska – wyjaśnia inż. Jerzy Sobczyk z Politechniki Warszawskiej. Serwer, z którego wysłano wiadomość, znajduje się w Czechach.

Separatyzm legalny

Numer 101 - 09.01.2012
Zarejestrowane w opolskim sądzie Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej zamierza działać na całym Śląsku. Zapisują się do niego wszyscy, którzy w deklaracji wpisują: narodowość śląska. – Takie rozwiązania są niebezpieczne dla integralności państwa – alarmuje Jerzy Polaczek, śląski poseł PiS-u.

Kolędowanie z „Codzienną”

Numer 101 - 09.01.2012
Miało być kolędowanie Młodzieżowego Klubu „Gazety Polskiej”, a przerodziło się w wielkie rodzinne spotkanie międzypokoleniowe. Okazją było obchodzone po raz drugi od czasów Gomułki w dniu wolnym święto Trzech Króli. Sala warszawskiego klubu studenckiego Hybrydy ledwo pomieściła wszystkich kolędników.