Polska

Kontakty z SB?

Numer 87 - 21.12.2011
Sąd Okręgowy w Warszawie wszczął w poniedziałek proces autolustracyjny wiceszefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Zdzisława Lachowskiego. W październiku „Gazeta Polska” napisała, że według dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej Zdzisław Lachowski był zarejestrowany jako kontakt operacyjny Służby Bezpieczeństwa. Według dokumentów IPN Lachowski nosił pseudonim Zelwer i miał kontakty z SB od lat 80.

Jest dla urzędasów, nie ma dla mundurowych

Numer 87 - 21.12.2011
Donald Tusk zapowiedział zaciskanie pasa i dotrzymuje słowa. Tyle że oszczędza na straży pożarnej i granicznej oraz na służbie więziennej, a dokłada urzędnikom swojej kancelarii. W przyszłym roku na płace dla pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pójdzie o 600 tys. zł więcej niż w 2011 r. W bud­żecie kancelarii zapisano na ten cel 52 790 tys. zł.

Kania i Kiszczak wciąż bez wyroku

Numer 87 - 21.12.2011
Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył mowę końcową byłego pierwszego sekretarza PZPR-u Stanisława Kani do 5 stycznia. Wyrok w procesie o wprowadzenie stanu wojennego ma zapaść w połowie stycznia 2012 r. Jak powiedziała na zakończenie wtorkowej rozprawy sędzia Ewa Jethon, proces odroczono z powodu zawiłości oraz okresu świątecznego.

Nie jestem szpiegiem

Numer 87 - 21.12.2011
Czy była wystarczająca liczba prokuratorów na miejscu? Czy udało się im zorganizować warsztat pracy adekwatny do potrzeb i oczekiwań? Czy w późniejszym okresie zabiegaliśmy wystarczająco energicznie o materiały procesowe ze strony Rosjan? – docieka Marek Pasionek, prokurator odsunięty od śledztwa smoleńskiego, w rozmowie z Anitą Gargas.

Antoni Macierewicz wygrywa, MON się poddaje

Numer 88 - 22.12.2011
W procesach wytoczonych Antoniemu Macierewiczowi (PiS) po publikacji raportu w sprawie weryfikacji WSI poseł wygrywał. W procesach, które dotyczyły tych samych spraw, Ministerstwo Obrony Narodowej poddawało się walkowerem i zawierało ugody. W wyniku tych decyzji skarb państwa stracił setki tysięcy złotych.

Sąd łagodny dla Antify

Numer 88 - 22.12.2011
Pięciu aktywistów z niemieckiej Antify zostało skazanych za ataki na policjantów 11 listopada br. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał Niemców na kary od 6 do 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Dodatkowa sankcja to 1 tys. zł grzywny. Lewacy siedzieć więc nie pójdą. Chyba że popełnią kolejne przestępstwo. Jeśli wyrok się uprawomocni, zapłacą jedynie grzywnę.

Niedopatrzenie czy przestępstwo?

Numer 88 - 22.12.2011
Przed wyborami parlamentarnymi Jan Filip Libicki w oficjalnych dokumentach stwierdził, że należy do Platformy Obywatelskiej,

Emeryci nie będą gasili pożarów

Numer 88 - 22.12.2011
Strażacy, zamiast gasić pożary, będą siedzieli w fotelach w ciepłych kapciach. 2,6 tys. doświadczonych funkcjonariuszy jest gotowych przejść w styczniu 2012 r. na emeryturę. Odejście 1,5 tys. funkcjonariuszy jest niepokojące. Gdy zabraknie 3 tys., do niektórych pożarów nie zdążymy dojechać – mówi szef pożarniczej Solidarności Robert Osmycki.

Kwaśniewski poprowadzi

Numer 88 - 22.12.2011
Wczoraj doszło do spotkania SLD i jej przewodniczącego Leszka Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim. Jak dowiedziała się „Codzienna”, były prezydent chce wkrótce przewodzić koalicji partii lewicowych, czyli m.in. SLD i Ruchu Palikota. Sam Kwaśniewski, zapytany o to przez dziennikarkę „Codziennej” po spotkaniu z SLD, mówił jednak jedynie o „życzliwym patronacie”.

Jak sprowadzić do Polski narzędzia tortur

Numer 88 - 22.12.2011
Chcesz przewieźć do Polski krzesło elektryczne, komorę gazową lub gilotynę? Nic prostszego. Trzeba tylko założyć muzeum i napisać podanie do Ministerstwa Gospodarki. Resort Waldemara Pawlaka służy pomocą techniczną.