Polska

Zażądajmy sprawiedliwości!

Numer 98 - 04.01.2012
Propozycja prokuratorów IPN-u, którzy chcą dwu lat więzienia w zawieszeniu na dwa lata dla m.in. Czesława Kiszczaka i Stanisława Kani za wprowadzenie stanu wojennego, oburzyła środowiska niepodległościowe. Stowarzyszenie Solidarni 2010 zapowiedziało już pikietę przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie, gdzie jutro ma zapaść wyrok.

Kolejny cios w Schetynę

Numer 98 - 04.01.2012
Adam Rapacki, wiceminister spraw wewnętrznych, odchodzi z resortu. Dymisja jest kolejną odsłoną wewnętrznej walki w obozie władzy. Odwołany wiceminister nadzorował pracę policji, Biura Ochrony Rządu. Odpowiadał też za bezpieczeństwo przed Euro 2012. W tym kontekście tym bardziej dziwi ta nagła dymisja. Rapacki był człowiekiem skonfliktowanego z premierem Grzegorza Schetyny.

Skok na kasę

Numer 98 - 04.01.2012
Szykuje się skok na SKOK, czyli coraz wyraźniejsza akcja władzy przeciwko Spółdzielczym Kasom Oszczędnościowo-Kredytowym. Pod płaszczykiem nadzoru finansowego kasy mogą stracić niezależność i trafić pod ścisłą kontrolę państwa.

Tusk: wy, Polacy

Numer 98 - 04.01.2012
Premier złożył życzenia noworoczne, zwracając się do obywateli per „wy, Polacy”. Nie zabrakło również wpadki. Na stronie kancelarii podpisany został jako „szafa rządu”. Dwuminutowy spot na oficjalnej stronie premiera zaczyna pochwała „gospodarności i odporności” Polaków. Tusk poprzez drobną aluzję dzieli Polaków na tych zwykłych i wyjątkowych, czyli wyborców PO.

Kierowcy chcą godnie żyć

Numer 98 - 04.01.2012
Od trzech dni w Płotach koło Zielonej Góry strajkuje kilkuset polskich kierowców z francuskiej firmy transportowej Norbert Dentressangle, którzy domagają się podniesienia pensji i diety niezbędnej do przeżycia podczas wielotygodniowych kursów po Europie. Kierowcy mają pensję podstawową na minimalnym poziomie oraz otrzymują niewielką dietę w euro na przeżycie podczas trasy.

Komorowski szukał haków?

Numer 2 - 10.09.2011
Speckomisja nie chce się zająć sprawą Krzysztofa W., który twierdzi, że Bronisław Komorowski proponował mu 100 tys. zł w zamian za Aneks do raportu o WSI i „kwity na PiS”. Niedawno Krzysztof W. został aresztowany. Według oficjalnej wersji za przemyt papierosów.

Hypki jak Anodina

Numer 2 - 10.09.2011
Piloci lądowali za wszelką cenę, generał Błasik mógł być pijany. To nie materiał propagandowy rosyjskiego MAK-u, lecz opinia Tomasza Hypkiego – polskiego eksperta lotniczego. Tomasz Hypki jako jeden z pierwszych komentatorów już kilka godzin po katastrofie wskazywał na winę pilotów. Po raporcie MAK-u wystąpił w rosyjskiej telewizji i potwierdził skandaliczne ustalenia rosyjskiej komisji.

Złamał człowiekowi życie

Numer 2 - 10.09.2011
Pracowita jesień czeka Józefa Lewandowskiego, czołowego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce. 9 października wystartuje w wyborach do Sejmu, a dwa tygodnie wcześniej musi się stawić w sądzie jako… oskarżony!

Siedział niesłusznie!

Numer 2 - 10.09.2011
Policja bezprawnie zatrzymała dziennikarza „Gazety Polskiej” Filipa Rdesińskiego – uznał warszawski sąd. Mimo to prokuratura nie chce ścigać funkcjonariuszy. Dziennikarz został zatrzymany po demonstracji 9 kwietnia przed ambasadą Rosji w Warszawie, pod którą zgromadził się wielotysięczny tłum i gdzie Rdesiński spalił kukłę Władimira Putina.

Solidarna Polska chce referendum europejskiego

Numer 97 - 03.01.2012
Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Ludwik Dorn chcą reformy pakietu klimatycznego. Europejczycy w referendum mieliby zdecydować o zawieszeniu jego realizacji do 2020 r. Wdrożenie pakietu klimatycznego ma ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 20 proc., co wiąże się z drastycznym wzrostem ceny energii w Polsce. – W związku z pakietem klimatycznym istnieje duże ryzyko utraty miejsc pracy.