Polska

Pogarda sądu

Numer 86 - 20.12.2011
To jest wyraz pogardy i niebywałego lekceważenia dla obywateli – mówiła Ewa Stankiewicz po oddaleniu przez sąd zażalenia jej stowarzyszenia Solidarni 2010 na wydaną przez prokuraturę odmowę wszczęcia śledztwa przeciwko Donaldowi Tuskowi. Odmowa nastąpiła po zawiadomieniu Solidarnych 2010 o dopuszczeniu się przez premiera zdrady dyplomatycznej przez oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom.

Wróg Tuska na wolności?

Numer 86 - 20.12.2011
Piotr „Staruch” Staruchowicz staje dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie. – Mamy nadzieję, że zostanie wypuszczony – mówi „Codziennej” Wojciech Wiśniewski, prezes Ogólnopolskiego Zrzeszenia Stowarzyszeń Kibicowskich. Staruchowicz podejrzewany jest o przywłaszczenie torby sportowej o wartości 460 zł, w której znalazły się m.in. ręcznik i klapki.

Stadion nieukończony

Numer 86 - 20.12.2011
Stanęły prace wykończeniowe przy budowie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Powodem są zaległości finansowe – podwykonawcy nie dostali pieniędzy za oddaną pracę. Zaległości w płatnościach sięgają kilku miesięcy. Tymczasem główny wykonawca, firma Max Boegl Polska, otrzymała 25 mln zł specjalnej premii. To skandal – denerwują się podwykonawcy.

MSW chce współpracy z mediami

Numer 84 - 17.12.2011
„»Gazeta Polska« idzie ręka w rękę z chuliganami, dziennikarze powinni być z policjantami po imieniu i lepiej, by nie wychodzili poza wyznaczony obszar”. Te i inne propozycje usłyszeli przedstawiciele mediów podczas spotkania dotyczącego ich bezpieczeństwa w czasie imprez masowych.

Urzędnicze przepychanki

Numer 84 - 17.12.2011
Nie udał się start zapowiadanej przez rząd i reklamowanej od dłuższego czasu cyfrowej telewizji naziemnej. Zawalili urzędnicy. Mimo szumnych zapowiedzi i telewizyjnej kampanii reklamowej nie udało się uruchomienie cyfrowego multipleksu obejmującego odbiorców TV mieszkających m.in. w Warszawie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

Szara eminencja

Numer 84 - 17.12.2011
Jacek Cichocki jest szarą eminencją rządu. Odpowiadając za służby mundurowe i specjalne, dostarcza premierowi tajnych informacji i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Superminister Cichocki ma 41 lat i jest socjologiem. Przez lata pracował w Ośrodku Studiów Wschodnich. Nie zajmował się specyfiką działań tajnych służb cywilnych i wojskowych ani pracą policji i służb mundurowych.

Przepisy Kopacz do Trybunału

Numer 84 - 17.12.2011
PiS zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o refundacji leków – zapowiedział były minister zdrowia Bolesław Piecha. Domagała się tego od jakiegoś czasu Naczelna Rada Lekarska. Protesty dotyczą m.in. pomysłu, aby lekarze sami sprawdzali, czy pacjent ma prawo do leków refundowanych. Jeśli tego nie zrobią, a nie jest – zapłacą karę. To samo stanie się, jeśli popełnią drobny błąd na recepcie.

Pomnik niepoprawny politycznie?

Numer 84 - 17.12.2011
Pomnik katyński musi zostać usunięty z warszawskiej Starówki. Władze miasta uważają, że to nie miejsce dla niego. Chcą usunąć pomnik, bo kłuje ich w oczy napis, który mówi, że zbrodni na narodzie polskim dokonali Sowieci – mówi wzburzony Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego, który był jednym z fundatorów obelisku.

Lobbyści osaczają LOT

Numer 84 - 17.12.2011
Wokół Polskich Linii Lotniczych LOT działają osoby blisko związane z gen. Gromosławem Czempińskim oraz Aaronem Frenkelem, byłym sponsorem kampanii Aleksandra Kwaśniewskiego. Narodowy przewoźnik wyprzedaje nieruchomości po zaniżonej cenie. Niebawem ma zostać dokończona prywatyzacja przedsiębiorstwa. To będzie koniec LOT-u – twierdzą nasi informatorzy.

Telewizja nie chce się chwalić Gargas

Numer 84 - 17.12.2011
Była dziennikarka TVP Anita Gargas została nagrodzona polskim Pulitzerem. TVP to nie interesuje.TVP nie znalazła czasu na pochwalenie się nagrodą główną Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyznaną Anicie Gargas za materiał „Misji specjalnej” TVP1. – Tyle dzieje się na świecie. A pani Gargas nie jest już naszą dziennikarką – powiedziała rzecznik TVP Joanna Stępień-Rogalińska.