Polska

Pitera na tarczy

Numer 14 - 24.09.2011
Julia Pitera przegrała kolejny proces za mówienie nieprawdy. Sąd Okręgowy w Płocku orzekł, że Pitera ma przeprosić polityka PiS-u Wojciecha Jasińskiego za to, co mówiła 7 września na jego temat podczas debaty wyborczej w Płocku. Minister wypowiadała się nieprawdziwie na temat powodów nieobecności kontrkandydata z PiS-u.

Próba samospalenia przed Kancelarią Premiera

Numer 14 - 24.09.2011
Mężczyzna, który próbował się spalić, stracił pracę w urzędzie skarbowym. Stało się to wkrótce po tym, jak starał się ujawnić przekręty, do których miało tam dochodzić. Znaleziono przy nim dwa listy – do premiera i do żony.

Nie tędy droga, panie prezydencie!

Numer 15 - 26.09.2011
Myślę, że PO te wybory przegra, pytanie tylko, na ile. Polska potrzebuje rządu, który poprowadzi kraj przez nadchodzący właśnie trudny czas. Ludzie widzą, jaka jest skala problemów, z którymi rząd Donalda Tuska nie umiał sobie poradzić – z Beatą Kempą, posłanką Prawa i Sprawiedliwości, liderką regionalnych struktur PiS-u w województwie świętokrzyskim, rozmawia Przemysław Harczuk.

Zaatakują w ciszy wyborczej

Numer 15 - 26.09.2011
Prorządowe media szykują prowokację, która ma skompromitować PiS i umożliwić wygraną PO. Dzień przed wyborami jest planowana publikacja fałszywego stenogramu rozmowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, która odbyła się tuż przed katastrofą smoleńską – podał portal wPolityce.pl. Fałszywka ma sugerować odpowiedzialność prezesa PiS-u za tragedię.

PiS dogonił PO!

Numer 15 - 26.09.2011
To już pewne. Różnica między dwiema największymi partiami jest minimalna.Niezależna prognoza Marcina Paladego nie pozostawia złudzeń. Przewaga PO nad PiS-em wynosi jedynie 1,5 proc. Na PO głosować chce 33 proc. badanych (o 1,5 mniej niż przed tygodniem), na PiS 31,5 proc. (wzrost o 1 punkt). Różnica mieści się w granicach błędu statystycznego.

Młodzi nienawidzą ściemy

Numer 15 - 26.09.2011
Opłata za drugi kierunek studiów, dwukrotny wzrost bezrobocia młodego pokolenia – to tylko niektóre „sukcesy”, jakie rządowi Donalda Tuska wypomniał lider opozycji, Jarosław Kaczyński. Spotkanie „Prawo i Sprawiedliwość szansą młodych” odbyło się w niedzielę w warszawskich Hybrydach.

Chcę kontynuować dzieło męża

Numer 13 - 23.09.2011
Wiem, co chcę zrobić dla swoich wyborców, ich problemy są dla mnie naprawdę bardzo istotne. Bo pracując z moim mężem, nauczyłam się wsłuchiwać w głosy ludzi. Właśnie w takim stylu działam w polityce – z Beatą Gosiewską, kandydatką PiS-u do Senatu w województwie świętokrzyskim, wdową po śp. Przemysławie Gosiewskim, rozmawia Przemysław Harczuk.

Mogą powtórzyć wybory!

Numer 13 - 23.09.2011
Czy w razie wygranej PiS-u wybory zostaną powtórzone? Decyzja Sądu Najwyższego odkładającego protest Nowej Prawicy stwarza taką możliwość! Sąd Najwyższy odłożył rozpatrzenie protestu komitetu wyborczego Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji komitetu. Jak ustaliliśmy, konsekwencje decyzji SN mogą być bardzo poważne.

Kibice-Tusk 1:0!

Numer 13 - 23.09.2011
Płacząca kobieta, bieda, wściekli kibice – Donald Tusk spotyka Polskę po czterech latach rządów PO. Trwa objazdowe show premiera Donalda Tuska. Wczoraj Tuskobus przyjechał do Wielkopolski. Szefa rządu powitała starsza kobieta, która, płacząc, mówiła, że nie ma za co żyć. Premier, przyzwyczajony do luzackiej atmosfery, propagandy sukcesu i fety, sprawiał wrażenie zszokowanego sytuacją.

Palikot nadal bezkarny

Numer 13 - 23.09.2011
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Janusza Palikota złożone przez CBA w czerwcu 2011 r. utknęło w warszawskiej prokuraturze – ustaliła „Codzienna”. Śledztwo w sprawie wyprowadzenia do rajów podatkowych wspólnego majątku Palikota i jego byłej żony stoi w miejscu. Zwłoka jest na rękę byłemu posłowi, bo jeśli znów dostanie się do Sejmu, uniknie ewentualnej odpowiedzialności.