Polska

Czy wierzysz sondażom?

Numer 3 - 12.09.2011
Patryk (26 l.) z Sopotu Nie. To przecież zależy od formy pytania, które było zadane i tego, kto pyta. Poza tym sprzyjają one zawsze tym, którzy siedzą u władzy. I nie sprawdzają się – wyniki wyborów są zupełnie inne. Pamiętam wielką kompromitację sondaży w ostatnich wyborach prezydenckich. Grzegorz (54 l.) z Płocka

Gwiazda PSL-u rozbija się za nasze

Numer 3 - 12.09.2011
Ponad 600 tysięcy złotych z publicznych pieniędzy poszło ostatnio na reklamę wyborczą kandydatów PSL-u do Sejmu. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas to jeden z najważniejszych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Typuje się go na następcę Waldemara Pawlaka. Jest liderem świętokrzyskiej listy PSL-u do Sejmu.

Moje Marsze Pamięci

Numer 3 - 12.09.2011
Traktuję to jako hołd, oddany Ofiarom tragedii, chcę w ten sposób podtrzymywać pamięć o tych, którzy zginęli. Pochody są także domaganiem się prawdy – nadal nie wiemy, co dokładnie stało się z rządowym tupolewem pod Smoleńskiem. Uważam, że moim zadaniem i obywatelskim obowiązkiem jest umożliwienie ludziom wyrażenia swojego smutku i rozpaczy po utracie prezydenta i najważniejszych osób w państwie.

Lexusy, wrzask i strach

Numer 3 - 12.09.2011
Sobotnia konwencja wyborcza PO całkowicie zablokowała dojazd do warszawskiego Instytutu Onkologii. Wszystkie ulice w okolicach hali Arena Ursynów, gdzie odbyło się to spotkanie, zostały zakorkowane na ponad dwie godziny. Zirytowani byli także klienci hipermarketu, którzy przez lexusy członków PO nie mogli wjechać na parking obok sklepu.

Raport Millera nie ma sensu

Numer 3 - 12.09.2011
Skrzydło Tu-154M nie mogło odpaść po zderzeniu z brzozą – mówi prof. Wiesław Binienda, światowej sprawy ekspert lotniczy, w rozmowie z Magdaleną Michalską. Skąd pewność, że skrzydło po zderzeniu z brzozą nie mogło odpaść?

Przerażony Tusk

Numer 3 - 12.09.2011
Premier rządu boi się odpowiadać na pytania dotyczące inwigilacji przez ABW prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wysłałem pytania licząc na to, że przy tak poważnej sprawie premier Donald Tusk odpowie na nie jak najszybciej. Widać jednak, że nie doczekam się żadnej reakcji do końca kadencji Sejmu – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Marek Opioła (PiS), członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Służby w służbie partiom

Numer 3 - 12.09.2011
Kto ma poparcie w policji i prokuraturze, ten wygrywa wybory. Taką receptę na polityczny sukces przedstawił podczas XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy człowiek, który przygotował pamiętną konferencję MAK, rosyjski spec od public relations, Igor Mintusow.

Reżim krępuje internet

Numer 98 - 04.01.2012
Prezydent Łukaszenka zaostrza walkę z wolnością słowa w internecie. Od 6 stycznia osoby i firmy działające na Białorusi muszą korzystać obowiązkowo z krajowych domen.by. W ich obsługę zaangażowany jest polski instytut NASK. Nowe przepisy są bardzo restrykcyjne. Każda osoba lub firma, która chce na Białorusi działać przez internet, musi swoją stronę zarejestrować pod domeną z końcówką .by.

Zażądajmy sprawiedliwości!

Numer 98 - 04.01.2012
Propozycja prokuratorów IPN-u, którzy chcą dwu lat więzienia w zawieszeniu na dwa lata dla m.in. Czesława Kiszczaka i Stanisława Kani za wprowadzenie stanu wojennego, oburzyła środowiska niepodległościowe. Stowarzyszenie Solidarni 2010 zapowiedziało już pikietę przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie, gdzie jutro ma zapaść wyrok.

Kolejny cios w Schetynę

Numer 98 - 04.01.2012
Adam Rapacki, wiceminister spraw wewnętrznych, odchodzi z resortu. Dymisja jest kolejną odsłoną wewnętrznej walki w obozie władzy. Odwołany wiceminister nadzorował pracę policji, Biura Ochrony Rządu. Odpowiadał też za bezpieczeństwo przed Euro 2012. W tym kontekście tym bardziej dziwi ta nagła dymisja. Rapacki był człowiekiem skonfliktowanego z premierem Grzegorza Schetyny.