Polska

Biednemu wiatr w oczy

Numer 17 - 28.09.2011
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz woli płacić grubą kasę firmom, które zajmują się dowozem niepełnosprawnych dzieci do szkół, niż dać satysfakcjonujące pieniądze rodzicom, aby sami zadbali o dowóz swoich podopiecznych. – To skandal – denerwuje się Roman Styszko, ojciec niepełnosprawnego Mateusza. Mężczyzna od kilku lat walczy bezskutecznie o godne traktowanie ze strony miasta.

Inspekcja sanitarna w „Codziennej”!

Numer 17 - 28.09.2011
Inspektorzy sanitarni pojawią się w siedzibie spółki Forum SA, wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”. Sprawdzą nas m.in. na podstawie… ustawy o substancjach chemicznych i mieszaninach.

Przestańcie nas molestować!

Numer 17 - 28.09.2011
Reklamy rzecznika szczecińskiego SLD Albina Majkowskiego pojawiły się – bez naszej wiedzy – w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W weekend wbrew naszej woli „reklamowaliśmy” działacza homoseksualistów Krystiana Legierskiego.

Nie wierzcie rosyjskiemu śledztwu!

Numer 17 - 28.09.2011
Były oficer radzieckiego kontrwywiadu GRU Wiktor Suworow komentuje wstrząsający raport niezależnych ekspertów pt. „Zbrodnia smoleńska. Anatomia zamachu”, do której napisał wstęp. Badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej powinna się zająć międzynarodowa komisja.

Jarosław Kaczyński: Polska moich marzeń

Numer 18 - 29.09.2011
Prezentujemy wybrane fragmenty nowej książki Jarosława Kaczyńskiego „Polska moich marzeń”. Książka ta jest manifestem etycznym i politycznym prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Opisuje on w niej także osoby, z którymi blisko współpracował, w tym swoich aktualnych oponentów politycznych. Obszerniejsze fragmenty książki już za tydzień w tygodniku „Gazeta Polska”!

Strach przed prawdą

Numer 15 - 26.09.2011
We Wrocławiu ludzie boją się rozmów o katastrofie smoleńskiej. Prezes NOT-u wprost przyznał, że ten temat mu się nie podoba. A dyrektor Teatru Lalek nie pozwolił wejść kilkuset osobom, które chciały wysłuchać posła PiS-u Antoniego Macierewicza.

Na plecach „Codziennej” do Sejmu!

Numer 15 - 26.09.2011
To skandal! Kandydat SLD Krystian Legierski wrzucił nielegalnie, bez naszej zgody, swoją reklamówkę wyborczą do „Codziennej”. Oczywiście, gdyby o zgodę poprosił, odesłalibyśmy go z kwitkiem. Ale się spotkamy – w sądzie!

SĄD NAD OBROŃCĄ RYMKIEWICZA

Numer 16 - 27.09.2011
Bronił Jarosława Marka Rymkiewicza, a teraz może stracić prawo do wykonywania zawodu. – Obrońcy w PRL-u byli zawieszani, mieli sprawy dyscyplinarne, ale rady adwokackie nie odbierały im prawa do wykonywania zawodu – komentuje sprawę Zbigniew Romaszewski.

Nielegalna agitacja

Numer 16 - 27.09.2011
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich (Świętokrzyskie) zafundowała młodzieży wyborczą agitację. Zamiast zaplanowanych lekcji religii, historii i wiedzy o społeczeństwie uczniowie zostali zaprowadzeni na spotkanie wyborcze z prof. Stanisławem Gomułką.

PRZERWANE ŁĄCZE

Numer 16 - 27.09.2011
Dziwne kłopoty techniczne zakłóciły organizowaną przez kluby „Gazety Polskiej” wideokonferencję lidera PiS-u Jarosława Kaczyńskiego z Polonią w Chicago i Toronto. W salach w Chicago i Toronto tłumnie zgromadzili się czytelnicy „Gazety Polskiej”. W tym samym czasie w warszawskim studiu trwały ostatnie przygotowania techniczne. Na pięć minut przed wejściem na wizję sprzęt działał bez zarzutu.