reklama


Polska

„Niech władza uważa!”

Numer 168 - 27.03.2012
Związkowcy z Solidarności zaostrzają protest przeciwko planowanej reformie podwyższenia wieku emerytalnego. Przed Kancelarią Premiera rozbili wczoraj miasteczko namiotowe, w którym pozostaną co najmniej do piątku. – Chcemy pracować do emerytury, a nie do śmierci! – powiedział Krzysztof Dośla, szef regionu gdańskiego Solidarności.

Wołający o prawdę

Numer 168 - 27.03.2012
Wczoraj na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się powtórny pogrzeb prof. Janusza Kurtyki, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Tydzień temu odbyła się ekshumacja jego szczątków w związku z rażącymi nieścisłościami w rosyjskiej dokumentacji medycznej.

Zemsta i próba odzyskania wpływów

Numer 168 - 27.03.2012
Próba odebrania Antoniemu Macierewiczowi immunitetu jest zemstą ze strony byłych funkcjonariuszy WSI oraz próbą odzyskania wpływów przez ich środowisko – uważają politycy opozycji. Ich zdaniem chodzi również o zagłuszenie ujawnianych przez zespół Macierewicza nowych faktów w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Przymiarki koalicyjne

Numer 168 - 27.03.2012
PSL upoważniło Waldemara Pawlaka do negocjacji z innymi partiami w sprawie najważniejszych projektów ustaw. Równocześnie prezydent Bronisław Komorowski zaprosił do pałacu Janusza Palikota, aby przekonać go do poparcia rządu. W tle pojawił się temat długu PSL-u, który w ręku PO jest idealnym narzędziem do szantażowania ludowców.

Wolność słowa

Numer 166 - 24.03.2012
W prawdziwie Niezależnej TV rozmowa Joanny Lichockiej z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską, socjologiem z Polskiej Akademii Nauk. Dowiedzą się Państwo z niej, gdzie kończy się u nas obecnie wolność słowa. A także jakie słowa wolno wypowiedzieć… jeśli ma się wolne 5850 zł na zapłacenie grzywny, na którą skaże nas sąd w wolnej ponoć III RP.

Wątłe chudziny

Numer 166 - 24.03.2012
W numerze 12/2012 warto przeczytać felieton Piotra Lisiewicza na stronie trzeciej. Zaczyna się tak: „Jeśli mają Państwo wątpliwości, które z gazet i tygodników to putinowsko-tuskowe gadzinówki, polecam użycie papierka lakmusowego. To te, które na swoich okładkach na rozkaz umieściły dobrze odżywionych i obwieszonych złotem biskupów.

PSL bez wyjścia

Numer 166 - 24.03.2012
W rozgrywce z niepokornym PSL-em w ręku PO są wszystkie atuty: nowy koalicjant na wyciągnięcie ręki, dług ludowców wobec skarbu państwa, stanowiska w agencjach rolnych na razie zajęte przez ludzi PSL-u i w końcu jesienne wybory na przewodniczącego ludowców, które Pawlak przegra, jeśli rząd się rozpadnie. Mimo to PSL nie zamierza się poddać w negocjacjach o kształt reformy emerytalnej.

Skazany za Bronka?

Numer 166 - 24.03.2012
WYBORY 2010 Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces posła PO Jerzego Borowczaka, oskarżonego o prowadzenie nielegalnej agitacji wyborczej. Przed wyborami prezydenckimi w 2010 r. Borowczak i pięcioro innych radnych PO przyszli na sesję rady Gdańska w koszulce z napisem „Głosuję na Bronka”. O nielegalną agitację wyborczą oskarżył ich gdańszczanin Michał Jaśkiewicz.

Wsparcie dla obrońców edukacji

Numer 166 - 24.03.2012
Coraz więcej środowisk wspiera głodujących przeciwko reformie edukacji. Wczoraj swoje poparcie dla protestu wyraziły Porozumienie Organizacji Niepodległościowych oraz Rada Naukowa Instytutu Historii UJ.

Powrót skompromitowanych prokuratorów

Numer 166 - 24.03.2012
Krajowa Rada Prokuratury rekomendowała osiem osób na stanowiska prokuratorów Prokuratury Generalnej. Wśród nich ponownie znalazł się Andrzej Kaucz, skompromitowany prowadzeniem w PRL-u śledztw przeciwko opozycjonistom. Na liście jest również Andrzej Janecki, były szef warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama