Polska

Polska trwać będzie w nas

Numer 29 - 12.10.2011
Wiemy dziś, że nasza droga będzie długa i trudna, ale zwyciężają w końcu ci, którzy potrafią nie ulec, którzy nie załamują się wobec trudności, wierzą w to, co czynią, wierzą w prawdę, a ta jest niepodważalna – mówił Jarosław Kaczyński w kolejną miesięcznicę tragedii smoleńskiej.

Bo kojarzyła się z PiS-em

Numer 29 - 12.10.2011
Fotoreporter TVN24 uderzył w twarz starszą kobietę, pełniącą funkcję męża zaufania w lokalu wyborczym w Gdyni. Doszło do tego po przybyciu na głosowanie Leszka Millera. Gdy głosował, reporterzy rzucili się, by robić mu zdjęcia, wchodzili też za kotary. Nic sobie nie robili z ostrzeżeń członków komisji, że łamią prawo wyborcze.

Prezes pójdzie drogą Orbana?

Numer 29 - 12.10.2011
Nie odejdę. Chyba że partia zdecyduje inaczej – mówił na wtorkowej powyborczej konferencji prasowej PiS-u Jarosław Kaczyński. Mamy więcej mandatów, niż mieliśmy przy końcu kadencji, choć wynik jest trochę mniejszy niż w poprzednich wyborach.

Nasz portal jest królem

Numer 29 - 12.10.2011
Niezależna.pl bije kolejne rekordy! Jest królem wśród konserwatywnych portali. W powyborczy poniedziałek odwiedziło go prawie 184 tys. internautów!

Tusk i Merkel świetnie się rozumieją

Numer 29 - 12.10.2011
Jestem zdania, że komentowanie z perspektywy Berlina możliwych koalicji w polskim rządzie byłoby niestosowne. Nie mam ani kompetencji, ani podstaw, by analizować, z kim premier Donald Tusk będzie prowadził rozmowy koalicyjne. Istotną wiadomością było dla Berlina to, że Donald Tusk ponownie będzie premierem Polski. Bardzo nas ta wiadomość ucieszyła.

Wzięli się za łby

Numer 30 - 13.10.2011
Premier, wbrew konstytucji, sam mianował się na stanowisko. Prezydent wpadł w szał. Polityczna wojenka czy wybuch, który zakończy erę Donalda Tuska?

Koalicji z Palikotem nie będzie

Numer 30 - 13.10.2011
Jest jednostronna deklaracja ze strony Palikota, że chce tworzyć z nami rząd. Problem w tym, że my nie chcemy – z Elżbietą Radziszewską, minister ds równego traktowania, posłanką PO, rozmawia Przemysław Harczuk. W mediach huczy o napięciu między prezydentem i premierem w sprawie tworzenia nowego rządu. Czymś media muszą żyć, więc kreuje się fakty.

Graś ustawia dziennikarzy

Numer 30 - 13.10.2011
Rzecznik rządu jest wielkim paniskiem. Dziennikarzy, którzy według niego zasłużyli się w kampanii, nagradza wirtualnymi medalami. Krytycznych wobec PO publicznie smaga rózgą stępionego dowcipu. „Codzienną” i jej redaktora naczelnego „wyróżnia” szczególnie.

Stan wojenny się przedawnił

Numer 30 - 13.10.2011
Sąd uznał, że Emil Kołodziej, były członek Rady Państwa, przekroczył swoje uprawnienia, głosując za wprowadzeniem stanu wojennego. Nie poniesie jednak konsekwencji – sprawa zdaniem sędziego się przedawniła.

Reporter TVN24 poturbował kobietę

Numer 30 - 13.10.2011
Krystyna Lewandowska, mąż zaufania PiS-u w Gdyni, została brutalnie poturbowana przez pracownika TVN24. Skandaliczne wydarzenie potwierdza komisja wyborcza.