reklama


Polska

Platforma otworzyła granicę dla Rosjan

Numer 160 - 17.03.2012
Posłowie koalicji rządzącej przy wsparciu lewicy przegłosowali wczoraj ustawę pozwalającą na ratyfikację umowy o małym ruchu granicznym z Rosją. – Dlaczego w to brniemy? – pyta poseł Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych.

Budapeszt zachwycony klubami „Gazety Polskiej”

Numer 160 - 17.03.2012
Węgierskie media już od dwóch dni odmieniają przez wszystkie przypadki słowo Polska. Z wdzięcznością i zachwytem piszą o wielkiej akcji klubów „Gazety Polskiej”, o wsparciu, jakiego udzielili im biało-czerwoni, którzy przyjechali do Budapesztu. Opiniotwórcze gazety, radio, telewizja oraz tabloidy traktują relacje z Wielkiego Wyjazdu na równi ze sprawozdaniami ze swojego Święta Narodowego.

Tajne protokoły Tuska

Numer 160 - 17.03.2012
Jak ujawniła wczoraj „Gazeta Polska Codziennie”, szef polskiego rządu podpisał protokół do paktu fiskalnego. Nie miał na to zgody własnych ministrów, o sprawie nie poinformował posłów. Parlamentarzyści i eksperci nie kryją oburzenia.

Macierewicz: Sikorski nie dopełnił obowiązków

Numer 160 - 17.03.2012
Radosław Sikorski nie dopełnił obowiązków służbowych podczas przygotowywania wizyty śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku i Katyniu 10 kwietnia 2010 r. oraz po katastrofie. Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds.

Premier kryje błędy Rosjan

Numer 160 - 17.03.2012
Po katastrofie lotniczej trudno się spodziewać, żeby wszystkie dane dotyczące ciał były perfekcyjne – stwierdził Donald Tusk pytany przez dziennikarzy o kolejne ekshumacje ofiar smoleńskiej katastrofy.

Na raz, na dwa

Numer 159 - 16.03.2012
W prawdziwie niezależnej telewizji prezentujemy niebywały hit, rzecz rzadką. 5 stycznia w Phenianie, stolicy Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, miała miejsce ceremonia otwarcia nowego supermarketu „Kwangbok Area Supermarket”. Obejrzyjcie koniecznie relacje z tego wydarzenia.

Co z tymi imigrantami

Numer 159 - 16.03.2012
W tygodniku „Gazeta Polska” 11/2012 przeczytajcie kolejny tekst Teresy Wójcik o poszukiwaniu gazu łupkowego w Polsce pt. „Nie straszcie nas łupkami”. Eksperci wyliczyli, że na zastąpieniu importu gazu z Rosji możemy zaoszczędzić rocznie ponad 3 mld dol., czyli ok. 9 mld złotych. Poszukiwania gazu łupkowego w Polsce budzą więc wielkie nadzieje.

Posłowie wspierają drugi obieg

Numer 159 - 16.03.2012
Ponad 80 posłów zajmie się w Sejmie obroną wolności słowa. Właśnie powstał zespół parlamentarny, który zajmie się tą sprawą. Inicjatorem prac zespołu był poseł PiS Tomasz Kaczmarek, który podczas inauguracyjnego posiedzenia został wybrany na przewodniczącego.

Premier kryje swojego rzecznika

Numer 159 - 16.03.2012
WYWIAD Z MARIUSZEM KAMIŃSKIM, POSŁEM RP, WICEPREZESEM PIS-U I BYŁYM SZEFEM CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO, ROZMAWIA SAMUEL PEREIRA. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie wykazała, że śledztwo było prowadzone prawidłowo. Dlaczego Paweł Graś idzie w zaparte?

Rodziny: Nie ufamy wrocławskim specjalistom

Numer 159 - 16.03.2012
Bliscy ofiar smoleńskiej katastrofy chcą, aby ciała po ekshumacji zbadali zagraniczni biegli. – Skierowałam w tej sprawie wniosek do prokuratury i Ministerstwa Zdrowia – mówi nam Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim, wicepremierze w rządzie PiS-u.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama