Polska

Na plecach „Codziennej” do Sejmu!

Numer 15 - 26.09.2011
To skandal! Kandydat SLD Krystian Legierski wrzucił nielegalnie, bez naszej zgody, swoją reklamówkę wyborczą do „Codziennej”. Oczywiście, gdyby o zgodę poprosił, odesłalibyśmy go z kwitkiem. Ale się spotkamy – w sądzie!

SĄD NAD OBROŃCĄ RYMKIEWICZA

Numer 16 - 27.09.2011
Bronił Jarosława Marka Rymkiewicza, a teraz może stracić prawo do wykonywania zawodu. – Obrońcy w PRL-u byli zawieszani, mieli sprawy dyscyplinarne, ale rady adwokackie nie odbierały im prawa do wykonywania zawodu – komentuje sprawę Zbigniew Romaszewski.

Nielegalna agitacja

Numer 16 - 27.09.2011
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich (Świętokrzyskie) zafundowała młodzieży wyborczą agitację. Zamiast zaplanowanych lekcji religii, historii i wiedzy o społeczeństwie uczniowie zostali zaprowadzeni na spotkanie wyborcze z prof. Stanisławem Gomułką.

PRZERWANE ŁĄCZE

Numer 16 - 27.09.2011
Dziwne kłopoty techniczne zakłóciły organizowaną przez kluby „Gazety Polskiej” wideokonferencję lidera PiS-u Jarosława Kaczyńskiego z Polonią w Chicago i Toronto. W salach w Chicago i Toronto tłumnie zgromadzili się czytelnicy „Gazety Polskiej”. W tym samym czasie w warszawskim studiu trwały ostatnie przygotowania techniczne. Na pięć minut przed wejściem na wizję sprzęt działał bez zarzutu.

Zmowa milczenia

Numer 16 - 27.09.2011
Byli przełożeni Andrzeja Ż. nazywają go desperatem, który „szukał afery tam, gdzie jej nie było”. Jednocześnie w Urzędzie Skarbowym, gdzie pracował, na sprawę spuszczono zasłonę milczenia.

Nie chcą orła w koronie

Numer 16 - 27.09.2011
Aleksander Sosna, zastępca prezydenta Białegostoku, żąda usunięcia korony z głowy orła umieszczonego na pomniku Bohaterów Ziemi Białostockiej. Nie podoba mu się również napis „Bóg, honor, ojczyzna”.

Agitacja w kościele

Numer 16 - 27.09.2011
Na dwa tygodnie przed wyborami Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe agitują w warszawskich kościołach. Msza św. za prezydencję w UE i obchody rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników (KOR) stały się okazją do politycznej agitacji za Platformą Obywatelską.

Wojna Gudzowatego z prokuraturą

Numer 16 - 27.09.2011
Ta afera kilka lat temu wstrząsnęła polską sceną polityczną. Jej bohaterami byli: Aleksander Gudzowaty, jeden z najbogatszych Polaków, który zbił majątek na handlu gazem z Rosjanami, politycy z najwyższej półki, w tym premier Leszek Miller, prominentni dziennikarze z Adamem Michnikiem na czele oraz ludzie służb.

Prokurator kreował umorzenie

Numer 16 - 27.09.2011
Naciski się nie skończyły. Kto nas wyrzuca z gazu? Aniołki? W tej sprawie porozumiały się rządy Polski i Rosji, a my wychodzimy – z Aleksandrem Gudzowatym, prezesem Bartimpeksu, rozmawia Wojciech Kamiński

Biskup nie odpuszcza prezesowi TVP

Numer 14 - 24.09.2011
Albo „Nergal” vel „Holocausto” zniknie z telewizji publicznej, albo katolicy odmówią płacenia abonamentu. Takie ostateczne ostrzeżenie skierował do szefa TVP Juliusza Brauna biskup włocławski Wiesław Mering.