Polska

Echa ekshumacji

Numer 167 - 26.03.2012
Zeszłotygodniowe ekshumacje ciał Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki odbiły się echem w mediach amerykańskich i rosyjskich. Dziennik „Washington Post” wyjaśnia, że decyzję o powtórnym badaniu podjęto z powodu wątpliwej rzetelności pierwszych autopsji przeprowadzonych przez Rosjan.

Węgierska droga do wolności

Numer 167 - 26.03.2012
Dziś o godz. 19 w warszawskim klubie „Hybrydy” odbędzie się pokaz najnowszego filmu Ewy Stankiewicz „Dopóki żyję”. Po projekcji odbędzie się dyskusja z autorką oraz gościem specjalnym z Węgier.

Brytyjczycy o Smoleńsku według scenariusza MAK-u

Numer 167 - 26.03.2012
Produkowany przez kanadyjską firmę dokumentalny, bardzo popularny program o katastrofach lotniczych wyemituje odcinek poświęcony smoleńskiej tragedii z 10 kwietnia 2010 r. Z zapowiedzi jednoznacznie wynika, że lansowana będzie wersja MAK-u i Tatiany Anodiny. To są skutki braku reakcji polskiego rządu na rosyjskie kłamstwa.

27 lat na półce

Numer 165 - 23.03.2012
20 marca w Sejmie odbyła się konferencja „Gaz Łupkowy – Warunki Konieczne”. Po jej zakończeniu politycy Prawa i Sprawiedliwości – Paweł Szałamacha, Piotr Naimski i Mariusz Błaszczak – przedstawili najważniejsze, ekonomiczne i polityczne, aspekty wydobywania gazu łupkowego w Polsce. Polecamy relację z tego spotkania, bo gaz łupkowy to nasza wielka szansa.

Przeciąganie sprawy

Numer 165 - 23.03.2012
W nr. 12/2012 warto przeczytać tekst Macieja Marosza o sprawie byłej posłanki PO Beaty Sawickiej i burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego. Sprawa sądowa, w której występują jako oskarżeni o ustawienie przetargu na zakup atrakcyjnej działki na Helu, wydaje się nie mieć końca. Sawicka jest oskarżona o podżeganie i nakłanianie do korupcji, płatnej protekcji, a także o przyjęcie 100 tys.

Wybiórcze traktowanie rzeczywistości

Numer 165 - 23.03.2012
15 marca w głównym wydaniu „Wiadomości” nie pojawił się żaden materiał na temat obchodów węgierskiego Święta Narodowego z udziałem kilku tysięcy Polaków. Jak ustaliła „Codzienna”, emisję wstrzymało kierownictwo telewizji publicznej.

Luteranie demaskują współwyznawcę

Numer 165 - 23.03.2012
SMOLEŃSK Na stronie internetowej zrzeszającej luteranów w Polsce Tomasz S. znieważał ofiary katastrofy w Smoleńsku i ich rodziny. Po wewnętrznym śledztwie współwyznawców okazało się, że został skazany za oszustwa finansowe, jednocześnie jest bywalcem jednego z serwisów pornograficznych w internecie.

Dyscyplinarka za brak pokory

Numer 165 - 23.03.2012
Działający w LOT AMS mechanicy zostaną zwolnieni dyscyplinarnie z pracy. Za to, że podjęli strajk. Przeglądy techniczne odlatujących z Warszawy samolotów wciąż wykonują piloci.

Wyrok, który ośmiesza państwo

Numer 165 - 23.03.2012
Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił odwołanie Jarosława Marka Rymkiewicza od wyroku w procesie ze spółką Agora i nakazał przeprosiny oraz wpłatę 5 tys. zł na wskazany cel. Rozpoczął się również inny proces, w którym to wydawcę „Gazety Wyborczej” pozwali redaktorzy „Gazety Polskiej”.

Protest w Azotach

Numer 165 - 23.03.2012
STRAJK Nie ma porozumienia komitetu strajkowego z zarządem w sprawie płac w Zakładach Azotowych „Puławy”. Protest okupacyjny trwa. Około pół tysiąca osób prowadzi strajk okupacyjny w puławskich Azotach. – Mimo strajku nasi związkowcy wciąż pracują. Jesteśmy odpowiedzialni za nasz zakład.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama