Polska

W Siedlcach pamiętają

Numer 155 - 12.03.2012
Smoleńsk W sobotę odcinkom obwodnicy Siedlec nadano nazwy: Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Ulice łączy rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. W stolicy nie możemy liczyć na upamiętnienie członków naszych rodzin i tym bardziej cenimy sobie takie gesty – powiedziała obecna na uroczystości Magdalena Merta.

Minie czas nikczemników

Numer 155 - 12.03.2012
Smoleńsk Dziesiątki tysięcy ludzi w całej Polsce po raz kolejny uczciły pamięć tych, którzy zginęli w katastrofie tupolewa. Mimo ulewnego deszczu w marszu organizowanym przez warszawski Klub „GP” wzięło udział kilka tysięcy osób, wśród nich prezes PiS-u Jarosław Kaczyński i posłowie, m.in. Mariusz Kamiński i Antoni Macierewicz.

W hołdzie generałowi Andrzejowi Błasikowi

Numer 155 - 12.03.2012
Kilka tysięcy osób uczestniczyło uroczystościach ku czci śp. gen. Andrzeja Błasika. – Dziś pozostaje nam walczyć z całą masą nieprawd i pomówień – powiedziała podczas mszy Ewa Błasik, wdowa po dowódcy Sił Powietrznych RP.

Lot wbrew procedurom

Numer 155 - 12.03.2012
Śmigłowce biorące udział w akcji ratowniczej podczas katastrofy kolejowej pod Szczekocinami naruszyły przepisy instrukcji operacyjnej dotyczącej lotów nocnych. – To była akcja na pokaz – mówią piloci ratownictwa medycznego.

Minister Arabski łamał prawo

Numer 155 - 12.03.2012
Wnioski raportu NIK-u obciążają szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego, który koordynując loty VIP-ów wielokrotnie nie dopełnił swoich obowiązków. Tymczasem Arabski nie ma sobie nic do zarzucenia, a w odpowiedzi na raport oskarża NIK o brak kompetencji. Co więcej, winę za złą organizację lotu 10 kwietnia 2010 r. zrzuca na… zmarłych w katastrofie.

Prezes Orlenu zwalcza Solidarność ’80

Numer 155 - 12.03.2012
W PKN Orlen trwa ostry konflikt między Solidarnością ’80 a szefostwem koncernu. – Zakaz wystąpień w zakładowym radiowęźle, bezprawne odebranie samochodu służbowego, przeniesienie naszej siedziby, a nawet zwolnienia działaczy – wyliczają związkowcy. PKN Orlen odpowiada: respektujemy prawa i wolności związkowe. Spór rozstrzygnie sąd – rozprawa w najbliższy czwartek.

Schetyna kontra ks. Sowa

Numer 156 - 13.03.2012
Grzegorz Schetyna, wiceszef PO, stwierdził w wywiadzie dla portalu Onet.pl, że TV Trwam powinna dostać koncesję na nadawanie na multipleksie cyfrowym. Posłanka PiS-u Elżbieta Kruk nie wierzy w dobre intencje polityków PO w tej sprawie.

Pierwsi w wyścigu o ateizację

Numer 156 - 13.03.2012
Zakaz wnoszenia na stadiony symboli religijnych jest wymierzony w człowieka wierzącego. Czy Biskup jest kibicem piłkarskim? Tak. Jeżeli tylko mogę, chętnie oglądam mecze piłki nożnej.

Nowa geopolityka

Numer 156 - 13.03.2012
Chiny są na najlepszej drodze, by stać się bankierem świata i zagrażają pozycji USA – prognozuje Józef Darski. Dane ekonomiczne wskazują, że oba państwa znajdują się na kursie kolizyjnym i rozpoczęły już przygotowania do konfrontacji zbrojnej. Stany opuszczone przez Europę wspierały więc imperialne dążenia Rosji, w nadziei na stworzenie przeciwwagi dla Chin i uzyskanie pomocy przeciwko Iranowi.

Rosyjskie miasteczko w Polsce

Numer 156 - 13.03.2012
W nr 10/2012 Krzysztof Oliwa pisze o tym, gdzie w centrum Warszawy powstanie na czas Euro 2012 „Russkij dom”. Chodzi o miasteczko namiotowe wyłącznie dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Praktyka pokazuje, że aby kibicować swojej drużynie, możemy gościć nawet kilka tysięcy samych Rosjan.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama