Polska

Zlustrują Rosjan?

Numer 184 - 16.04.2012
Zespół parlamentarny ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej chce sprawdzić, czy Rosjanie, którzy są związani z katastrofą smoleńską, w przeszłości byli w sowieckich służbach specjalnych. Chodzi m.in. o członków komisji MAK-u.

W obronie wolności

Numer 183 - 14.04.2012
MARSZ W sobotę 14 kwietnia w Katowicach odbędzie się marsz w obronie wolnych mediów. Organizatorami są katowicki Klub „Gazety Polskiej”, Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego i Solidarni 2010.

Tulipany pamięci

Numer 183 - 14.04.2012
Różnobarwne tulipany ozdobiły wczoraj Krakowskie Przedmieście od ul. Ossolińskich do pomnika Mickiewicza. Warszawiacy układali je na trasie, którą przed dwoma laty przejechał samochód z ciałem śp. Marii Kaczyńskiej.

Likwidują place zabaw

Numer 183 - 14.04.2012
WARSZAWA Władze likwidują place zabaw, bo nie spełniają one wymogów unijnych. Na stołecznym Żoliborzu poszły w ruch piły i narzędzia do cięcia metalu oraz betonu. – Robotnicy wycięli urządzenia do zabaw – przyznaje jedna z urzędniczek z tej dzielnicy. Nie chce się przedstawić.

Śmierć weterana

Numer 183 - 14.04.2012
Wrocław Zmarł Jerzy Woźniak – żołnierz Armii Krajowej, szef Urzędu ds. Kombatantów. Miał 89 lat. Jerzy Woźniak był honorowym prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W przeszłości pełnił także funkcję szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Podczas II wojny światowej Woźniak, walcząc w szeregach Armii Krajowej, był uczestnikiem akcji „Burza”.

Zespół Macierewicza zarzuca błędy naczelnej prokuraturze wojskowej

Numer 183 - 14.04.2012
Stanowisko prokuratury zawiera wiele niekonsekwencji i wewnętrznych sprzeczności, które wprowadzają w błąd opinię publiczną, mają na celu ukrycie zaniechań oraz błędów prokuratury – powiedział Antoni Macierewicz, odnosząc się do czwartkowego oświadczenia rzeczników prokuratury wojskowej i generalnej w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Marsz, pamięć i modlitwa

Numer 183 - 14.04.2012
W drugą rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej, 18 kwietnia, ulicami Krakowa przejdzie Marsz Pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar tragedii smoleńskiej. Dzień wcześniej zaplanowano m.in. koncert „Modlitwa i pamięć”.

Uczcić ofiary tragedii

Numer 183 - 14.04.2012
Smoleńsk i Katyń W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Warszawie odsłonięto pomniki ku czci ofiar poległych za ojczyznę. Na warszawskim Rembertowie odsłonięto pomnik ku czci ofiar tragedii smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Odsłonięcie pomnika przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej nastąpiło po mszy św. celebrowanej przez bp. Marka Stolarczyka.

Rezygnacje w Radiu Kraków

Numer 183 - 14.04.2012
Czterech członków Rady Programowej Radia Kraków złożyło wczoraj na ręce przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rezygnacje z pełnionych funkcji. – Skoro ignoruje się głos widzów TV Trwam, to nie płaćmy abonamentu – apelują.

„Antykomorowi” grozi 5 lat!

Numer 183 - 14.04.2012
Zarzuty znieważenia prezydenta RP, a wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Robert Frycz, twórca satyrycznego portalu AntyKomor.pl.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama