Polska

Upamiętnić katastrofę

Numer 42 - 27.10.2011
Władze Wołomina, jako pierwsze w Polsce, przystępują do budowy pomnika zmarłego na służbie prezydenta. Inicjatywa ma poparcie wielu lokalnych środowisk patriotycznych i władz powiatu. Potrzebna jest jednak zgoda wołomińskich radnych.

W PO walczą o stołki

Numer 42 - 27.10.2011
Tylko sześciu ministrów z dotychczasowego rządu Donalda Tuska pozostanie na swoich posadach. Nowy rząd PO ma być zdecydowanie bardziej lewicowy. Tracą nie tylko schetynowcy. Wszystko zależy od kaprysu Tuska. Tylko sześciu ministrów z dotychczasowego rządu Donalda Tuska pozostanie na swoich posadach. Nowy rząd PO ma być zdecydowanie bardziej lewicowy. Tracą nie tylko schetynowcy.

Sprawa KRUS-u zagraża koalicji

Numer 40 - 25.10.2011
W przededniu ogłoszenia koalicji Platforma ustami Michała Boniego zapowiada zmiany w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Waldemar Pawlak mówi o skubaniu rolników. Dotychczas dużo mówiono o ubezpieczeniach rolników, ale nikt nie chciał ich tknąć. Tymczasem w przeddzień zawarcia koalicji Platforma wyszła z propozycjami zmian w KRUS-ie.

Rujnował radio i wrócił

Numer 40 - 25.10.2011
Kamil Dąbrowa został szefem Pierwszego Programu Polskiego Radia. W 2006 r. kierował Radiem Bis. Dotarliśmy do wyników audytu, które wskazywały pustą kasę Polskiego Radia Bis już na kilka miesięcy przed końcem 2006 r.

Posłowie PiS-u piszą do Schetyny

Numer 40 - 25.10.2011
Marszałek Sejmu chce pozbawić mandatów dwóch nowych posłów PiS-u. Posłowie bronią się i proponują spotkanie. Przed wyborami Krajowa Rada Prokuratury (KRP) oświadczyła, że w przeciwieństwie do piastującego stanowisko prokuratora czynnego prokurator w stanie spoczynku nie musi się zrzekać mandatu poselskiego.

Kolejny Polak zabity w Afganistanie

Numer 40 - 25.10.2011
Polska zapłaciła w Afganistanie ogromną cenę – cenę krwi. A co osiągnęła? – pyta gen. Roman Polko, były szef elitarnej jednostki Grom. W niedzielę przed południem w wyniku ataku na polski patrol zginął starszy szeregowy Mariusz Deptuła. Drugi żołnierz został ciężko ranny.

Za dużo sprawiedliwych?

Numer 40 - 25.10.2011
Rada Warszawy wyraziła zgodę na budowę pomnika Polaków Ratujących Żydów podczas wojny, „Gazeta Wyborcza” krytykuje jego pomysłodawców. O budowę pomnika od lat zabiegał Komitet dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów, chcąc w ten sposób oddać hołd 10 tys. Polaków, którzy pomagali Żydom podczas II wojny światowej.

Ziobro wygrywa z „Polityką”

Numer 40 - 25.10.2011
„Polityka” ma przeprosić Zbigniewa Ziobrę i wpłacić na cel społeczny 20 tys. zł. Według Sądu Okręgowego w Warszawie tygodnik kłamał, pisząc, że PiS porzuciło pomysł otwarcia zawodów prawniczych po tym, jak Ziobro rzekomo wpisał się na listę adwokatów.

Szokujące, nieprawdopodobne, niemożliwe

Numer 40 - 25.10.2011
Rozpoczynamy właśnie cykl artykułów o wydarzeniach przekraczających ludzkie pojmowanie świata. Mówić będą świadkowie, naukowcy, egzorcyści. Uzdrowienie z raka i stwardnienia rozsianego, przebywanie w dwóch miejscach naraz, odrośnięta noga. Czyli zdarzenia zupełnie nieprawdopodobne.

Dwa palce spalone do kości

Numer 40 - 25.10.2011
Lekarze, fizycy, elektrycy z wieloletnim doświadczeniem mówią: nie można przeżyć, gdy ręka człowieka staje się jedną z elektrod łuku elektrycznego. A Daniel przeżył. I jeszcze opowiadał, że od źródła prądu odciągnęła go siostra zakonna. Tyle że potem się rozpłynęła.