Polska

Oszukany Hajdarowicz

Numer 48 - 04.11.2011
Grzegorz Hajdarowicz, nowy właściciel „Rzepy”, ma problem. Wszystko wskazuje na to, że postanowił zainwestować w wyłudzony od polskiego emigranta pomysł. Po interwencji „Codziennej” biznesmen zawiesza finansowanie projektu.

Ziobryści na dywaniku

Numer 48 - 04.11.2011
Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański mają się dziś stawić u rzecznika dyscypliny Prawa i Sprawiedliwości Karola Karskiego. Ważą się losy frakcji Zbigniewa Ziobry w PiS-ie. Na dziś rzecznik partyjnej dyscypliny Karol Karski wezwał do siebie Ziobrę i popierających go europosłów – Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego.

Ministerstwo lenistwa

Numer 48 - 04.11.2011
Ministerstwo Finansów od wyborów jest w letargu. Jego szef nie podejmuje żadnych ważnych decyzji, choć kryzys puka do naszych drzwi.

Na nowo odkrywamy wartość rodziny

Numer 48 - 04.11.2011
Kiedy mój mąż wychodzi z Piotrkiem na spacer, mówi do niego: „Chodź, mój mały przyjacielu”. To niesamowite, bo tylko do niego tak się zwraca, a mamy jeszcze trójkę innych dzieci – z Anną Kowalską, mamą Piotrka, rozmawia Sylwia Krasnodęmbska. Kiedy dowiedziała się Pani, że Piotruś ma zespół Downa?

Podczas remontu można było zrobić wszystko

Numer 49 - 05.11.2011
Do rozwiązania zagadki katastrofy smoleńskiej wciąż daleko. Nie znamy wielu podstawowych faktów. Brakuje nam rzetelnych danych. Raporty Millera i MAK-u są mylące, kładą bowiem nacisk na okoliczności zupełnie drugorzędne, a te o podstawowym znaczeniu pomijają lub ukrywają. Mogą służyć najwyżej jako źródło surowych informacji – i to niekoniecznie prawdziwych.

SĄD NAD ZIOBRYSTAMI

Numer 49 - 05.11.2011
Poważne naruszenie statutu partii zarzucił rzecznik dyscypliny PiS-u Karol Karski europosłom Zbigniewowi Ziobrze, Tadeuszowi Cymańskiemu i Jackowi Kurskiemu. Wieczorem sprawą ziobrystów zajął się Komitet Polityczny PiS-u.

SLD nieformalnie z Palikotem

Numer 49 - 05.11.2011
W tradycyjnie konserwatywnym Krakowie duże wydarzenie po lewej stronie sceny politycznej. Nieformalną koalicję programową zawarły tu Ruch Palikota i Sojusz Lewicy Demokratycznej. To pierwszy taki wypadek w Polsce.

Zderzenie trzech tramwajów

Numer 49 - 05.11.2011
21 rannych, w tym kilkoro dzieci. To tragiczny bilans zderzenia trzech tramwajów we Wrocławiu. To jeden z najpoważniejszych wypadków tego typu w Polsce. Niespodziewane uderzenie, szarpnięcie, zgrzyt ocierającej się blachy i brzęk tłuczonego szkła. To wszystko trwało zaledwie kilka sekund. Było ok. 8.30. Na dwa stojące na przystanku tramwaje z tyłu najechał trzeci.

Okrutni urzędnicy chcą zabijać kruki

Numer 49 - 05.11.2011
Skandal! Urzędnicy chcą pozwolić na odstrzelenie 250 kruków i 790 innych ptaków tylko dlatego, że tak sobie zażyczyli myśliwi. Przyrodnicy mówią krótko – to nie tylko okrutne, ale wręcz idiotyczne.

Skazani na śmierć?

Numer 49 - 05.11.2011
1000 zł miesięcznie kosztuje lekarstwo ratujące życie chorych na czerniaka złośliwego. NFZ nie zamierza jednak płacić za szczepionkę.