Polska

Donald Groźny dokręca śrubę

Numer 49 - 05.11.2011
Toczy się wojna podjazdowa w Platformie Obywatelskiej. Stawką kolejnej batalii jest wybór szefa klubu parlamentarnego partii. Waldy Dzikowski, Małgorzata Kidawa-Błońska, Sławomir Nowak czy Tomasz Tomczykiewicz? To nazwiska kandydatów na szefa klubu Platformy Obywatelskiej, które padły podczas czwartkowego spotkania kolegium klubu parlamentarnego PO.

Ziobro szkodzi opozycji

Numer 47 - 03.11.2011
O ile mogę zrozumieć potrzebę wewnętrznej dyskusji nad celami i strategiami PiS-u po przegranych wyborach, o tyle nie jestem w stanie pojąć sposobu, w jaki działa Zbigniew Ziobro. Przeniesienie tego typu dyskusji do mediów, co więcej, z reguły nieprzychylnych Prawu i Sprawiedliwości, za to popierających PO, to działanie szkodliwe zarówno dla samego PiS-u, jak i dla Polski.

Zmanipulowany Jarosław Kaczyński

Numer 47 - 03.11.2011
Konieczne jest, aby Zbigniew Ziobro pozostał w PiS-ie, a jego apel sformułowany w formie listu był wysłuchany. Niech prezes Kaczyński skorzysta ze swojego instynktu politycznego oraz z inteligencji i podejmie dyskusję nad poruszanymi przez Zbigniewa Ziobrę problemami. Szczególnie że czekają nas poważne wyzwania (groźba federalizacji Unii, wyzwania rozwojowe).

JAN PAWEŁ II uratował samolot

Numer 47 - 03.11.2011
231 osób zawdzięcza życie nie tylko pilotowi Tadeuszowi Wronie, ale również błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Na pokładzie boeinga 767, który wczoraj w Warszawie wylądował bez wysuniętego podwozia, były relikwie polskiego papieża.

Znikające rozporządzenie

Numer 47 - 03.11.2011
Wicepremier Waldemar Pawlak walczy jak lew o utworzenie superministerstwa energii, a jego koledzy partyjni szykują się do skoku na stołki w tym nowym urzędzie. Niedawno „Codzienna” ujawniła, jak bliski współpracownik szefa PSL-u, wiceminister skarbu państwa

Festyn na cmentarzach

Numer 47 - 03.11.2011
Pierwsze dwa dni listopada, poświęcone dotychczas zadumie i wspominaniu bliskich, tracą na powadze. – Zanim znalazłam stragan ze zniczami, musiałam minąć stoiska z czapkami w kształcie kaczora Donalda i plastikową biżuterią – mówi pani Barbara Kosmal, która w środę pojechała odwiedzić groby bliskich na warszawskiej Wólce Węglowej.

RZĄD czy NIERZĄD?

Numer 47 - 03.11.2011
Premier i rząd urządzili sobie po wyborach wakacje. Jakiekolwiek reformy ruszą najwcześniej dwa miesiące po wyborach. To wynik umowy Donalda Tuska z Bronisławem Komorowskim, która unieruchomiła reformy. Prezydent i premier maksymalnie przeciągnęli w czasie zwołanie nowego Sejmu i rządu. Czyżby nie było nic pilnego do roboty, skoro pozwalają sobie na tak długotrwałe nieróbstwo? Wręcz przeciwnie.

Schetyna pod lupą NIK-u

Numer 47 - 03.11.2011
Najwyższa Izba Kontroli powiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach w Komendzie Głównej Policji z czasów, gdy MSWiA szefował Grzegorz Schetyna. Chodzi o miliony złotych. Mijają miesiące, a śledztwo nadal jest na „wstępnym etapie”.

Decyzja zaskarżona

Numer 47 - 03.11.2011
Prokuratorzy w stanie spoczynku Dariusz Barski i Bogdan Święczkowski w sądzie zawalczą o swoje miejsca w ławach sejmowych. Barski i Święczkowski złożyli w Kancelarii Sejmu swoje wnioski do Sądu Najwyższego w sprawie wygaśnięcia mandatu posła. Obaj weszli do Sejmu z list PiS-u i nie zgadzają się z decyzją marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, który wygasił ich mandaty.

Pamięć o świętych

Numer 46 - 02.11.2011
Wczoraj obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. W PRL-u nazywano ją „Świętem Zmarłych”. Dzisiaj Dzień Zaduszny. Zgodnie z tradycją Kościoła wczoraj wspominaliśmy tych, którzy już znajdują się w niebie. Dziś, w Dzień Zaduszny, modlimy się za dusze tych, którzy odeszli. Obchody dnia Wszystkich Świętych sięgają już IV w. Początkowo wspominano ich 1 maja.