Polska

Kłamca lustracyjny oskarży sąd!

Numer 44 - 29.10.2011
Radny Andrzej Gądek z PSL-u został prawomocnie uznany za kłamcę lustracyjnego. Mimo to radni powiatu w Busku-Zdroju zlekceważyli wyrok i nie zgodzili się na wygaszenie mandatu ich koledze. Gądek z kolei pozwał… prezesa sądu o naruszenie dóbr osobistych. Czy to furtka do zablokowania lustracji?

Partia poobijana

Numer 45 - 31.10.2011
W SLD trudno znaleźć chętnego, który posprzątałby powyborczy bałagan i został nowym szefem tej partii. Dziesiątego grudnia z tą funkcją pożegna się Grzegorz Napieralski. Kto po nim? Być może Katarzyna Piekarska lub Joanna Senyszyn. Ktokolwiek by to nie był, obejmie funkcję… na kilka miesięcy.

PRL-owski sędzia strażnikiem wyborów

Numer 45 - 31.10.2011
Jak wynika z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, Kosmal to sędzia skazujący w stanie wojennym żołnierzy w Izbie Wojskowej Sądu Najwyższego. W czerwcu 1982 r. skazał Ireneusza Sinkiewicza za rozpowszechnianie ulotek „mogących budzić niepokój społeczny”.

Chłopi skoczyli sobie do gardeł

Numer 45 - 31.10.2011
W PSL-u trwa walka partyjnych liderów. Czy spór szefa ludowców Waldemara Pawlaka i ministra rolnictwa Marka Sawickiego doprowadzi do rozłamu w partii? Konflikt z Waldemarem Pawlakiem jest bardzo poważny – przyznał w TOK FM minister rolnictwa Marek Sawicki. To on, a nie Janusz Piechociński, jest uważany za głównego lidera wewnątrzpartyjnej opozycji.

Zostaną w naszej pamięci

Numer 45 - 31.10.2011
Aktorka Irena Kwiatkowska, kompozytor Henryk Mikołaj Górecki, malarz Roman Opałka – odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy, dzielących nas od poprzedniej uroczystości Wszystkich Świętych. Choć śmierć dokonała największego spustoszenia wśród ludzi kultury, to nie oszczędziła żadnej dziedziny życia.

PSL boi się kontroli!

Numer 45 - 31.10.2011
Protokół audytu wewnętrznego w TVP Kielce pozostaje tajny. Pracownicy stacji nie kryją oburzenia. Ich zdaniem ujawnienie wyników kontroli byłoby nie na rękę politykom PSL-u.

Śmierć bez konsekwencji

Numer 45 - 31.10.2011
Opolska Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Jana Klusika, kopniętego podczas obrony Krzyża Pamięci na Krakowskim Przedmieściu, ale jego brat Antoni zaskarżył tę decyzję. Złoży również apelację od wyroku nakazującego przeproszenie „Gazety Wyborczej” za nazwanie jej „organizacją wrogą naszej cywilizacji”.

Po naszej publikacji wiceszef BBN-u wystąpił o lustrację

Numer 46 - 02.11.2011
Wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Zdzisław Lachowski oświadczył, że w związku z artykułem „Gazety Polskiej” wystąpi do IPN-u o uruchomienie lustracji. Z dokumentów służb specjalnych PRL-u wynika, że Zdzisław Lachowski został zarejestrowany jako kontakt operacyjny „Zelwer”.

Tragiczne żniwo

Numer 46 - 02.11.2011
Policyjna akcja „Znicz” nie zapobiegła masakrze na polskich drogach. Od piątku zginęło na nich 47 osób, a 479 zostało rannych. Za kółkiem złapano półtora tysiąca pijanych kierowców.

„Wrzód Palikot” zniknął. Ale wróci

Numer 46 - 02.11.2011
Nieznani sprawcy ukradli wymierzony w Janusza Palikota banner z samochodu Andrzeja Kwapisa, człowieka, który oskarża polityka o oszustwo. – Palikot tego nie zrobił, ale ludzie, którzy go otaczają. Jemu to przecież nie przeszkadza – domyśla się okradziony mężczyzna.