Polska

URATOWAŁ ŻYCIE PASAŻEROM!

Numer 46 - 02.11.2011
Było o krok od tragedii! 231 osób przeżyło chwile grozy na pokładzie lotowskiego Boeinga, któremu zepsuło się podwozie. Dzięki niesamowitemu awaryjnemu lądowaniu nikomu nic się nie stało. Gratulacje dla niesamowitego pilota!

Medialna awantura w koalicji

Numer 46 - 02.11.2011
Koalicjanci ostro walczą o ośrodki lokalne TVP. Właśnie dlatego związany z PSL-em wiceprezes Marian Zalewski utajnił wyniki kontroli w Kielcach. Ostry konflikt w koalicji PO-PSL. Tym razem poszło o media publiczne, konkretnie – ośrodki regionalne TVP. Odpowiada za nie związany z ludowcami wiceprezes telewizji, Marian Zalewski. Kontrolę nad nimi chciałaby jednak przejąć Platforma Obywatelska.

SZALEŃSTWO W CHORZOWSKIM PARKU

Numer 43 - 28.10.2011
Tylko krok dzieli nas od masowej wycinki drzew, zarządzonej na początek listopada w największym parku w Polsce. Prezydent miasta Chorzowa wydał zgodę na wycięcie 6 tys. drzew. Wycince sprzeciwiają się ekolodzy. „Gazeta Polska Codziennie” zbadała, komu zależy, aby pozbawiać park dorodnych drzew.

Jacek Żakowski na szkoleniu

Numer 43 - 28.10.2011
Ruch Palikota zafundował swoim posłom ekskluzywne dwudniowe szkolenie. Pod okiem takich ekspertów, jak prof. Magdalena Środa i Jerzy Urban, nowi parlamentarzyści nabierali ogłady i uczyli się warsztatu ideologicznego. Na zamkniętym dla dziennikarzy szkoleniu był też obecny Jacek Żakowski, czołowy publicysta lewicowego tygodnika „Polityka”.

A jednak najlepsi!

Numer 43 - 28.10.2011
Zarzucano im brak profesjonalizmu, obwiniano za katastrofę smoleńską. Piloci z 36. pułku będą oblatywali amerykańskie śmigłowce typu Black Hawk. To misja tylko dla lotniczej elity!

Barski i Święczkowski wyrzuceni

Numer 43 - 28.10.2011
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna pozbawił mandatów poselskich Dariusza Barskiego i Bogdana Święczkowskiego. Obaj zostali wybrani z list PiS-u.

Marzą o współpracy z Ziobrą

Numer 43 - 28.10.2011
Centryści z Platformy Obywatelskiej czują się upokorzeni. Niewykluczone, że odejdą z partii. Po październikowych wyborach pozycja centrowych polityków PO, takich jak minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski czy pełnomocnik ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska, jest według naszych informatorów słabsza niż w poprzedniej kadencji.

Bitwa o Lublin

Numer 43 - 28.10.2011
PO przełamie monopol władzy PSL-u na Lubelszczyźnie? Wszystko wskazuje na to, że wojewodą zostanie człowiek Platformy. PO stara się osłabić PSL na wielu frontach. Teraz chce zabrać stanowisko wojewody lubelskiego. Dotychczas zasiadała na nim poseł elekt Genowefa Tokarska (PSL).

Dobijanie Schetyny

Numer 43 - 28.10.2011
Zarzuty przyjmowania łapówek w wysokości większej niż 200 tys. zł, niedopełnienia obowiązków oraz ukrywania środków płatniczych usłyszało wczoraj dwóch byłych dyrektorów MSWiA zatrudnionych przez ministra Grzegorza Schetynę. Łapówki mieli im wręczać zatrzymani przez CBA czterej pracownicy firm informatycznych.

Toksyczna hałda truje Katowice

Numer 44 - 29.10.2011
W Katowicach wyrosła góra śmiertelnie niebezpiecznych odpadów. Śledztwo „Gazety Polskiej Codziennie” wykazało, że sprowadzono je nielegalnie z terenów po dawnej rafinerii w Czechach. Zrobiła to spółka z Sosnowca, będąca dzierżawcą terenu, na którym wyrosła toksyczna hałda.