Polska

Barski i Święczkowski wyrzuceni

Numer 43 - 28.10.2011
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna pozbawił mandatów poselskich Dariusza Barskiego i Bogdana Święczkowskiego. Obaj zostali wybrani z list PiS-u.

Marzą o współpracy z Ziobrą

Numer 43 - 28.10.2011
Centryści z Platformy Obywatelskiej czują się upokorzeni. Niewykluczone, że odejdą z partii. Po październikowych wyborach pozycja centrowych polityków PO, takich jak minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski czy pełnomocnik ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska, jest według naszych informatorów słabsza niż w poprzedniej kadencji.

Bitwa o Lublin

Numer 43 - 28.10.2011
PO przełamie monopol władzy PSL-u na Lubelszczyźnie? Wszystko wskazuje na to, że wojewodą zostanie człowiek Platformy. PO stara się osłabić PSL na wielu frontach. Teraz chce zabrać stanowisko wojewody lubelskiego. Dotychczas zasiadała na nim poseł elekt Genowefa Tokarska (PSL).

Dobijanie Schetyny

Numer 43 - 28.10.2011
Zarzuty przyjmowania łapówek w wysokości większej niż 200 tys. zł, niedopełnienia obowiązków oraz ukrywania środków płatniczych usłyszało wczoraj dwóch byłych dyrektorów MSWiA zatrudnionych przez ministra Grzegorza Schetynę. Łapówki mieli im wręczać zatrzymani przez CBA czterej pracownicy firm informatycznych.

Toksyczna hałda truje Katowice

Numer 44 - 29.10.2011
W Katowicach wyrosła góra śmiertelnie niebezpiecznych odpadów. Śledztwo „Gazety Polskiej Codziennie” wykazało, że sprowadzono je nielegalnie z terenów po dawnej rafinerii w Czechach. Zrobiła to spółka z Sosnowca, będąca dzierżawcą terenu, na którym wyrosła toksyczna hałda.

Niepełnosprawni zacisną pasa

Numer 44 - 29.10.2011
Biednemu wiatr w oczy wieje. To powiedzenie sprawdza się po raz kolejny w odniesieniu do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Mimo zapowiedzi Donalda Tuska, od nowego roku nie dostaną wyższych świadczeń pielęgnacyjnych.

Miller na kłopoty

Numer 44 - 29.10.2011
Dzisiejsze posiedzenie Rady Krajowej Sojuszu będzie przebiegało w atmosferze rozliczeń i totalnego niezadowolenia. Działacze są wściekli na fatalny wynik wyborów. Frakcja związana z Grzegorzem Olejniczakiem uważa, że zawinił przewodniczący Sojuszu Grzegorz Napieralski.

Bolszewik ważniejszy od prezydenta

Numer 44 - 29.10.2011
Radny PO Igor Sulich, nieformalny lider „społecznego” protestu przeciwko pomnikowi Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Wołominie, rok temu krytykował protesty przeciwko uczczeniu żołnierzy bolszewickich w Ossowie. Pomysł upamiętnienia zmarłego Prezydenta nie spodobał się radnym PO. Ich lider Igor Sulich zapowiada, że sprawę zgłosi do… prokuratury.

PO odstrzeli PSL i weźmie łupki

Numer 44 - 29.10.2011
PO zawzięcie walczy z PSL-em o stanowisko wojewody lubelskiego. Chodzi o większe wpływy, strach przed PiS-em, czy może jednak o wart wiele miliardów euro gaz łupkowy? Dotychczas Platforma godziła się, aby zarówno stanowisko marszałka województwa, jak i wojewody należało do ludowców. Teraz zmienia zdanie i chce mieć swojego wojewodę.

Ministerstwa za długi

Numer 44 - 29.10.2011
Spór o Ministerstwo Pracy dzieli PO i PSL. Bat na ludowców trzyma minister finansów, który może umorzyć dług. Donald Tusk chce, by ministrem pracy został Michał Boni. PSL upiera się, aby na stanowisku pozostała Jolanta Fedak. – Nie mamy zaufania do Boniego – mówi poseł Eugeniusz Kłopotek z PSL-u i przyznaje, że spór o obsadę Ministerstwa Pracy opóźnia stworzenie koalicji rządowej.