Polska

Kręcą w sprawie in vitro

Numer 20 - 01.10.2011
Część episkopatu Polski chwaliła ustawę o in vitro w wersji posła PO Jarosława Gowina. Okazuje się jednak, że jego partia nie brała tego projektu pod uwagę. Platforma, mimo że kadencja Sejmu już się skończyła, nie spełniła obietnic wprowadzenia ustawy dotyczącej in vitro. W partii ponoć powstawały równolegle dwa projekty. Jeden, tzw.

Wynosili tajne informacje

Numer 20 - 01.10.2011
Urzędnicy z działu egzekucji w urzędzie skarbowym na warszawskiej Pradze godzili się na wynoszenie w reklamówkach tajnych danych osobowych dłużników. W proceder zaangażowanych było kilkanaście osób. By poprawić roczne statystyki, kierownictwo zleciło urzędnikom dodatkową pracę. Mieli miesięcznie wysyłać dodatkowe 300 pism do dłużników i wypełniać „zwrotki“.

Tajne nauczanie w przedszkolach

Numer 20 - 01.10.2011
Żeby zwiększyć liczbę sześciolatków posyłanych do szkół, zakazano w przedszkolach nauki czytania. To absurdalne efekty reformy edukacyjnej minister Katarzyny Hall.

Premier boi się dziennikarzy „CODZIENNEJ”!

Numer 18 - 29.09.2011
Ciąg dalszy dziennikarskiej prowokacji „Codziennej”.Tusk odsłania karty. O tym, że dziennikarze „Codziennej” nie są mile widziani w otoczeniu Donalda Tuska, pisaliśmy wczoraj. Wstępu na pokład autobusu dla dziennikarzy odmówił nam sam rzecznik rządu Paweł Graś. – Proszę se wynająć swój samochód, swój autobus. To my zapraszamy, to my jesteśmy gospodarzami – rzucił.

Jaka linia, taka telewizja

Numer 18 - 29.09.2011
Spoty „Gazety Polskiej Codziennie” naruszały linię programową TVP, dlatego stacja miała prawo ocenzurować spoty – to oficjalne stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nikt nie chce zdradzić, co to za linia.

Ruch czy BezRuch

Numer 18 - 29.09.2011
W kioskach Ruchu nie można kupić „Gazety Polskiej Codziennie” – alarmują nasi czytelnicy. Zdarza się, że kioskarze informują, że gazeta została sprzedana, w rzeczywistości chowają ją jednak pod inne gazety. Niektórzy tłumaczą, że… mają zakaz sprzedawania naszego pisma.

„Wszyscy są bezkarni”

Numer 18 - 29.09.2011
Nieprawidłowości, o których w swoim liście pisał Andrzej Żydek, znajdują potwierdzenie w zeznaniach kolejnych osób związanych z urzędem skarbowym na warszawskiej Pradze.

Biskup wysłał ks. Bonieckiego do okulisty

Numer 18 - 29.09.2011
„Nie widzi Ksiądz związku między »Nergalem« jako satanistą i jako jurorem? Proszę zatem zafundować sobie badania okulistyczne i nie szerzyć zamętu w umysłach wiernych”. Takich ostrych słów użył biskup Wiesław Mering w liście do ks. Adama Bonieckiego, byłego redaktora „Tygodnika Powszechnego”.

Zakazana książka

Numer 18 - 29.09.2011
Dyrekcja Łazienek Królewskich w Warszawie w ostatniej chwili cofnęła zgodę na organizację promocji książki Jarosława Kaczyńskiego. Promocja „Polski naszych marzeń” miała się odbyć w Starej Pomarańczarni. Organizatorem była Fundacja Republikańska. Wszystko było ustalone. W ostatniej chwili spółka miejska, która administruje parkiem Łazienki, cofnęła jednak zgodę.

Sąd zabrał matce dziecko

Numer 19 - 30.09.2011
Szesnastoletnia dziewczyna z Warszawy trafiła do pogotowia opiekuńczego, a jej matce sąd ograniczył prawa rodzicielskie. Wszystko odbyło się w niemal ekspresowym tempie.