Polska

BOR i urzędnicy państwowi w kręgu podejrzeń

Numer 41 - 26.10.2011
Zarzuty w związku z katastrofą smoleńską mogą usłyszeć m.in. szef BOR-u Marian Janicki, szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski oraz Tomasz Turowski, urzędnik MSZ. Byli oni w grupie osób przygotowujących wizytę w Katyniu śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu 95 osób.

SLD nie chce gazu łupkowego

Numer 41 - 26.10.2011
Polityk związany z SLD przewodzi protestom mieszkańców kaszubskiej gminy Zdunowo, którzy nie zgodzili się na wydobycie gazu łupkowego i przegonili geologów.

Walka o prawdę

Numer 41 - 26.10.2011
Poseł PiS-u Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz CBA, pozwał Henrykę Krzywonos-Strycharską. Chodzi o słowa wypowiedziane przez nią na antenie Radia Kielce, jakoby Kaczmarek był „dnem, które skrzywdziło całe rodziny”. Poseł będzie domagał się publicznych przeprosin.

Byli śledczy zajmą się aferzystami

Numer 41 - 26.10.2011
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zamierza pozbyć się z parlamentu prokuratorów w stanie spoczynku wybranych z listy PiS-u, bo zagrażają PO. Bogdan Święczkowski i Dariusz Barski nie ukrywają, że jako posłowie zajmą się wyjaśnieniem wielu afer, w które zamieszani są ludzie Platformy.

Woda coraz droższa

Numer 41 - 26.10.2011
Jeśli Polska nie poprawi jakości wody, grożą nam unijne kary w wysokości ponad 4 mln euro dziennie. Wczoraj w Warszawie odbył się kongres polskich wodociągowców. Wnioski są piorunujące: Polsce grozi kara w wysokości minimum 4,14 mln euro dziennie, jeśli do końca 2015 r. nie wypełnimy zobowiązań traktatu akcesyjnego, dotyczących poprawy jakości wody i modernizacji oczyszczalni ścieków.

Sakiewicz przesłuchany w sprawie zamachu

Numer 41 - 26.10.2011
Redaktor naczelny „Codziennej” Tomasz Sakiewicz został przesłuchany przez prokuraturę wojskową w sprawie tekstu z 8 października 2011 r. „Prezydent został zamordowany”. W czasie przesłuchania przekazał publikacje zawierające kilkaset stron dokumentów oraz listę nazwisk świadków i ekspertów, którzy mogą potwierdzić tezę zamachu. Wśród wskazanych świadków znaleźli się prof.

W SLD wraca stare

Numer 41 - 26.10.2011
Bohater afery starachowickiej Henryk Długosz może powrócić do SLD. Wybór Leszka Millera na przewodniczącego klubu parlamentarnego Sojuszu to szansa dla dawnych działaczy.

Prezydent i służby

Numer 39 - 24.10.2011
Związki Bronisława Komorowskiego z ludźmi Wojskowych Służb Informacyjnych to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic III RP. Wydano jednak niedawno dobrze udokumentowane książki, które rzucają na tę kwestię więcej światła.

Zasłony dymne PO

Numer 39 - 24.10.2011
Po wygranych przez Platformę wyborach ceny poszły w górę. Więcej zapłacimy za bilety na pociągi przewozów regionalnych i paliwo. Media, żeby odwrócić uwagę od tragicznej sytuacji gospodarczej kraju, widowiskowo roztrząsają tematy zastępcze – kwestię krzyża w Sejmie, legalizację narkotyków czy niekończące się rozmowy koalicyjne.

Wprost24 gra nie fair

Numer 39 - 24.10.2011
Portal Wprost24 opublikował prywatną rozmowę telefoniczną z Tadeuszem Cymańskim. Podejmując taką decyzję, złamano podstawową zasadę dziennikarstwa.