Polska

Sakiewicz przesłuchany w sprawie zamachu

Numer 41 - 26.10.2011
Redaktor naczelny „Codziennej” Tomasz Sakiewicz został przesłuchany przez prokuraturę wojskową w sprawie tekstu z 8 października 2011 r. „Prezydent został zamordowany”. W czasie przesłuchania przekazał publikacje zawierające kilkaset stron dokumentów oraz listę nazwisk świadków i ekspertów, którzy mogą potwierdzić tezę zamachu. Wśród wskazanych świadków znaleźli się prof.

W SLD wraca stare

Numer 41 - 26.10.2011
Bohater afery starachowickiej Henryk Długosz może powrócić do SLD. Wybór Leszka Millera na przewodniczącego klubu parlamentarnego Sojuszu to szansa dla dawnych działaczy.

Prezydent i służby

Numer 39 - 24.10.2011
Związki Bronisława Komorowskiego z ludźmi Wojskowych Służb Informacyjnych to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic III RP. Wydano jednak niedawno dobrze udokumentowane książki, które rzucają na tę kwestię więcej światła.

Zasłony dymne PO

Numer 39 - 24.10.2011
Po wygranych przez Platformę wyborach ceny poszły w górę. Więcej zapłacimy za bilety na pociągi przewozów regionalnych i paliwo. Media, żeby odwrócić uwagę od tragicznej sytuacji gospodarczej kraju, widowiskowo roztrząsają tematy zastępcze – kwestię krzyża w Sejmie, legalizację narkotyków czy niekończące się rozmowy koalicyjne.

Wprost24 gra nie fair

Numer 39 - 24.10.2011
Portal Wprost24 opublikował prywatną rozmowę telefoniczną z Tadeuszem Cymańskim. Podejmując taką decyzję, złamano podstawową zasadę dziennikarstwa.

Podejrzani w areszcie

Numer 39 - 24.10.2011
Dożywocie grozi pięciu mężczyznom podejrzanym o zamordowanie byłego wiceprezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego. Wszyscy podejrzani to mieszkańcy Łomży. Mają od 23 do 43 lat. Byli już wcześniej karani. Według ustaleń prokuratury zaatakowali z chęci zysku. Wszyscy znali swoją ofiarę, a w czasie napadu byli pijani. Ostatni napastnik został zatrzymany w momencie, gdy chciał uciec z Polski.

Co z tą koalicją?

Numer 39 - 24.10.2011
Koalicja z SLD, PSL-em czy z Palikotem? A może rząd mniejszościowy? Platforma ma wiele scenariuszy. I nikt nie wie, który zrealizuje. Skład rządu mogę ogłosić już nawet w powyborczy poniedziałek – zapewniał w trakcie kampanii premier Donald Tusk. Tymczasem trwa przeciąganie liny. Kształt koalicji poznamy w ostatnim z możliwych konstytucyjnie terminów, czyli 8 listopada.

Zniszczono kapliczkę z 1915 roku!

Numer 39 - 24.10.2011
Zabytkowa kapliczka przy ul. Grochowskiej 152 została zniszczona. Zdaniem oburzonych mieszkańców – na polecenie nowego właściciela posesji. Kapliczka z figurką Matki Boskiej przy ul. Grochowskiej 152 na warszawskim Grochowie została zdewastowana. Mieszkańcy są zbulwersowani. – Ta kapliczka była tu od zawsze, nie rozumiem, komu przeszkadzała!

Partyjny poker Millera

Numer 39 - 24.10.2011
Kuluary sejmowe obiegła plotka, że Włodzimierz Cimoszewicz jest najpoważniejszym kandydatem na stanowisko szefa SLD. Ten wybór byłby korzystny dla PO, która udzieliła mu poparcia w ostatnich wyborach do Senatu.

W sprawie krzyża mówimy z PiS-em jednym głosem

Numer 37 - 21.10.2011
Przywództwo Donalda Tuska jest absolutne i niepodważalne. To niedobre zjawisko. Totalna władza jednostki blokuje oddolne inicjatywy i szkodzi partii – z Janem Rulewskim, legendarnym działaczem Solidarności, senatorem niezależnym popieranym przez PO, rozmawia Przemysław Harczuk. Jak Pan ocenia konflikt, który miał miejsce ostatnio w Platformie Obywatelskiej?