Polska

Wojskowa ośmiornica

Numer 37 - 21.10.2011
Wojskowe Służby Informacyjne były kontynuacją układu komunistycznego – tak podsumował działania WSI Antoni Macierewicz, kończąc w 2006 r. ich likwidację. Niestety, przygotowany przez niego raport w ogóle nie był przez media relacjonowany, lecz raczej zaatakowany, i praktycznie do dziś informacje w nim zawarte pozostają nieznane. A jest to wiedza porażająca.

PREZYDENT I SŁUŻBY

Numer 38 - 22.10.2011
Związki Bronisława Komorowskiego z ludźmi Wojskowych Służb Informacyjnych to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic III RP. Opublikowano jednak niedawno dobrze udokumentowane książki, które rzucają na tę kwestię więcej światła.

CBA uderza w paprykarzy

Numer 38 - 22.10.2011
Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięło się za plantatorów papryki z okolic Radomia. Kontroluje ich wnioski o odszkodowania za straty spowodowane wichurami. – To demonstracja siły – mówi zdenerwowany Stanisław Kowalczyk, słynny „Paprykarz”.

Żona „Mira” zeznaje

Numer 38 - 22.10.2011
Janina Drzewiecka, żona byłego ministra sportu z PO, spotykała się z gangsterami podejrzanymi o zabójstwo gen. Marka Papały. Zeznała to na procesie Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. „Słowika” – bossów gangu pruszkowskiego oskarżonych o współudział w morderstwie komendanta głównego policji.

Hieny wciąż bez wyroku

Numer 38 - 22.10.2011
Trzech miesięcy potrzebowała polska prokuratura, by odpowiedzieć śledczym ze Smoleńska na ich zapytania dotyczące okradania zwłok ofiar katastrofy Tu-154. Hieny z rosyjskich wojsk nadal cieszą się wolnością.

Chorzy zapłacą za pomysły Ministerstwa Zdrowia

Numer 38 - 22.10.2011
Cierpiący na cukrzycę zapłacą od nowego roku za paski do badania poziomu cukru we krwi. Taki prezent przygotowała dwóm milionom chorych Ewa Kopacz. Teraz ucieka z ministerstwa do Sejmu.

Poseł? To za mało

Numer 38 - 22.10.2011
Niepewna pozycja PSL-u. Brak szans na tekę ministerialną. A jednocześnie ogromna władza i wpływy w regionie. To dlatego Adam Jarubas zrezygnował z mandatu poselskiego. Chociaż zdobył najwyższy wynik w całym PSL-u, Jarubas wypiął się na wyborców. „Wobec wielu niewiadomych przyszłej koalicji podjąłem decyzję o pozostaniu w samorządzie” – napisał w oświadczeniu.

Czarnecki żąda przeprosin

Numer 38 - 22.10.2011
W najbliższy poniedziałek w gdańskim Sądzie Okręgowym przy ul. Nowogrody 30 odbędzie się rozprawa sądowa przeciwko Lechowi Wałęsie. Byłego prezydenta pozwał europoseł PiS-u Ryszard Czarnecki. Początek rozprawy o godz. 10.30 w sali 26.

Nikt nie powiedział, że to wasza wina

Numer 36 - 20.10.2011
Tak to jest wśród przyjaciół, że lepiej sobie pewne rzeczy powiedzieć, niż nosić zadrę – z Adamem Hofmanem, rzecznikiem PiS-u, rozmawiają Katarzyna Pawlak i Samuel Pereira. Powiedział Pan, że wynik PiS-u jest słaby m.in. przez „Gazetę Polską Codziennie”, co powtórzył w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Jarosław Kaczyński.

GRYPSOWAŁ, NAPIER…, WIECOWAŁ

Numer 36 - 20.10.2011
Wojciech Penkalski, nowo wybrany poseł Ruchu Palikota, chwali się, że w czasie kampanii odwiedził ok. 130 miejscowości. W rodzinnym Braniewie organizował m.in. wiece pod miejscową Biedronką, gdzie rozdawał książki Janusza Palikota.