Polska

Coraz większa sprzedaż

Numer 36 - 20.10.2011
„Gazeta Polska” w porównaniu z innymi tygodnikami odnotowuje najwyższy wzrost sprzedaży. Tak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Od kilkunastu miesięcy jest to stała tendencja. W porównaniu z ubiegłym rokiem sprzedaż „Gazety Polskiej” wzrosła o ponad 20 proc. (to wnioski z danych ZKDP za lipiec i sierpień).

Tusk testuje chłopów

Numer 36 - 20.10.2011
Między Platformą i PSL-em przeciągają się rozmowy koalicyjne. Tusk z Pawlakiem bez słowa komentarza dla dziennikarzy wyszli ze spotkania z prezydentem. Widać rosnące napięcie pomiędzy obecnymi koalicjantami.

Pomnik błogosławionego

Numer 36 - 20.10.2011
W rocznicę tragicznej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu odsłonięto pomnik jego pamięci. Dokładnie 27 lat po śmierci kapelana Solidarności w Toruniu miało miejsce uroczyste odsłonięcie poświęconego mu monumentu. Pomnik przedstawia kapłana z rozwartymi ramionami, z których zwisają zerwane sznury.

Akt politycznej nienawiści

Numer 36 - 20.10.2011
Trzeba, aby sprawiedliwości stało się zadość, by za zbrodnię popełnioną na Marku Rosiaku odpowiedzieli ci, którzy moralnie do niej doprowadzili – powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS-u odsłonił tablicę upamiętniającą zabójstwo członka Prawa i Sprawiedliwości. Przed rokiem były działacz PO zastrzelił w biurze PiS-u w Łodzi pracownika biura, posła tej partii.

Drogi poseł

Numer 36 - 20.10.2011
Wysoka pensja, nieopodatkowana dieta, dodatki za pracę w komisjach czy darmowe podróżowanie. A na koniec kadencji ogromna odprawa. Poseł to ma klawe życie… Posłowie, którzy zasiądą w sejmowych ławach, dostali od nas nie tylko głosy. Dostaną też nasze pieniądze. I to niemałe. Są jednymi z najlepiej zarabiających parlamentarzystów w Europie, co szokuje w zestawieniu ze średnią pensją krajową.

Pechowy fotel marszałka

Numer 35 - 19.10.2011
Czy obsadzenie Ewy Kopacz w fotelu marszałka Sejmu to dla niej faktycznie wyróżnienie? Dotychczas objęcie laski marszałkowskiej było dla większości jej poprzedników hamulcem politycznej kariery.

Sejm nie dla prokuratorów

Numer 35 - 19.10.2011
Krajowa Rada Prokuratorów przyłączyła się do ataku Kancelarii Sejmu na posłów PiS-u Bogdana Święczkowskiego i Dariusza Barskiego. Ogłosiła, że nie mogą oni łączyć mandatu prokuratora i parlamentarzysty. – Stanowisko Rady śmieszy mnie i bawi. Posiadamy wiedzę, która przeraża Tuska i jego drużynę – komentuje sprawę Święczkowski. Zapowiada, że się nie podda.

Marszałek Sejmu się poddał

Numer 35 - 19.10.2011
Grzegorz Schetyna już nie walczy. Bój o wpływy w Platformie Obywatelskiej wygrał premier Donald Tusk. Marszałkowi Sejmu puszczają nerwy – w czasie wczorajszej konferencji prasowej nerwowo zareagował na pytanie naszego reportera.

Platforma wygrała dzięki Grabarczykowi

Numer 35 - 19.10.2011
z posłem Ireneuszem Rasiem (PO) rozmawia Przemysław Harczuk Jaka będzie przyszłość Cezarego Grabarczyka i Grzegorza Schetyny? Decyzje podejmie premier. Wszystko wyjaśni się za mniej więcej trzy tygodnie. Jak Pan ocenia sposób, w jaki Grabarczyk kierował Ministerstwem Infrastruktury?

Rok po śmierci Marka Rosiaka

Numer 35 - 19.10.2011
Nareszcie zabójca Marka Rosiaka stanie przed wymiarem sprawiedliwości. 24 listopada w Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpocznie się proces Ryszarda C., byłego działacza PO, który przed rokiem dokonał mordu politycznego na działaczu PiS-u.