Polska

U Wałęsy na balandze

Numer 21 - 03.10.2011
Nowy właściciel „Rzeczpospolitej” i ludzie służb specjalnych bawili się w sobotę na imprezie urodzinowej byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

Cwane sztuczki byłego wiceministra

Numer 21 - 03.10.2011
Działacz PSL-u Jacek Soska wie, jak zarobić na cudzej ziemi. Dostaje dziesiątki tysięcy złotych dopłat unijnych na działalność rolniczą na gruntach, które nie należą do niego. Zdarza się, że właściciel nawet nie wie, iż ktoś użytkuje jego ziemię i otrzymuje dopłaty z UE. Tak jest na przykład z należącą do PKP działką w Wolbromiu.

Gdzie jest Grabarczyk?

Numer 22 - 04.10.2011
Platforma lansuje slogan „Polska w budowie”. Dlaczego więc ukrywa swojego wielkiego budowniczego, ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka?

Tusk odkurzył dinozaura

Numer 22 - 04.10.2011
PiS u bram! Sondaże największej partii opozycyjnej coraz lepsze. Przerażony Tusk sięgnął więc po ostatnią deskę ratunku. Platformę poparł jej współzałożyciel, polityczny emeryt Andrzej Olechowski.

Platforma sieje nienawiść

Numer 22 - 04.10.2011
Wykrzywione twarze obrońców krzyża, tłumy agresywnych kibiców, wyrwane z kontekstu wypowiedzi – tak wygląda najnowszy spot PO. Pojawił się on na portalu Youtube.com i w telewizji. Jest skierowany do młodych i zachęca do pójścia na wybory. Na dole ekranu tylko przez chwilę widać napis: „Sfinansowano ze środków KW Platforma Obywatelska”. A cała reklamówka ma za zadanie straszyć PiS-em.

Podsłuchiwali prezydenta

Numer 22 - 04.10.2011
Prezydent Lech Kaczyński był inwigilowany przez obecny rząd. O tej skandalicznej sprawie napisała we wrześniu „Gazeta Polska”. Te informacje potwierdza teraz prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Brat mi mówił, że rząd Platformy go inwigilował. (…) Państwo, w którym inwigiluje się głowę państwa, to nie jest państwo prawa

HGW zabiera szkołom

Numer 22 - 04.10.2011
Klasy pełne dzieci, nauka języków obcych w dużych grupach. W taki sposób władze Warszawy szukają pieniędzy na realizację planu minister edukacji Katarzyny Hall, by wysyłać do szkół sześciolatki.

Pupil Pawlaka znów rozbija się za nasze!

Numer 22 - 04.10.2011
To już przegięcie! Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, na spotkanie wyborcze pojechał służbowym volkswagenem passatem. Numer jeden na świętokrzyskiej liście PSL-u spotkał się z wyborcami w jędrzejowskim Domu Kultury. Jarubas po raz kolejny reklamuje się za publiczne pieniądze. Miesiąc temu w świętokrzyskich mediach ukazały się reklamy funduszy europejskich.

Prokuratura nie ma rozmowy braci Kaczyńskich

Numer 20 - 01.10.2011
Wojskowi śledczy, prowadzący postępowanie w sprawie smoleńskiej katastrofy, nie mają stenogramu ani też nagrania rozmowy śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z jego bratem Jarosławem Kaczyńskim – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.

Kręcą w sprawie in vitro

Numer 20 - 01.10.2011
Część episkopatu Polski chwaliła ustawę o in vitro w wersji posła PO Jarosława Gowina. Okazuje się jednak, że jego partia nie brała tego projektu pod uwagę. Platforma, mimo że kadencja Sejmu już się skończyła, nie spełniła obietnic wprowadzenia ustawy dotyczącej in vitro. W partii ponoć powstawały równolegle dwa projekty. Jeden, tzw.