Polska

Cyfrowa rewolucja w Polsce

numer 2456 - 12.10.2019
USŁUGI IT Niemal rok temu Polski Fundusz Rozwoju i Bank PKO BP powołały spółkę, która utworzyła chmurę krajową, będącą infrastrukturą do kupowania usług IT. Dzięki temu polskie firmy będą mogły się rozwijać do poziomu największych gospodarek zagranicznych.

Próba zaszczucia za niewygodną prawdę

numer 2455 - 11.10.2019
Maciej Wąsik, Patryk Jaki, Joachim Brudziński, Witold Waszczykowski, a także red. naczelny „Gazety Polskiej” i „Codziennej” Tomasz Sakiewicz i kilku innych prawicowych dziennikarzy – m.in. te osoby zostały pozwane przez fundację Otwarty Dialog, której przewodzi Ludmiła Kozłowska.

Zbrodnia komunistyczna będzie ujawniona

numer 2455 - 11.10.2019
IPN Wkrótce nastąpi ekshumacja szczątków Stanisława Nadratowskiego, młodego żołnierza, który – jak się zakłada – za niewykonanie rozkazu strzelania do robotników w 1970 r. padł ofiarą komunistycznej zbrodni. IPN podał we wtorek, że badanie szczątków pomoże ujawnić patomechanizm śmierci żołnierza.

​W środę pogrzeb prof. Szyszko

numer 2455 - 11.10.2019
POŻEGNANIE W najbliższą środę odbędzie się pogrzeb zmarłego nagle prof. Jana Szyszko. Pożegnanie byłego ministra rozpocznie się o godz. 11 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

Taśm wstydu ciąg dalszy

numer 2454 - 10.10.2019
AFERA „Naszym koalicjantem jest PSL, chociaż są oszustami”, „Nie gramy o wybory samorządowe, one są ch…”, „Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje kur…cy” – te i inne wypowiedzi można usłyszeć w kolejnej części opublikowanych wczoraj w programie TVP Info „Strefa starcia” taśmach z nagraniami posła PO Sławomira Neumanna.

Po trupach do Senatu

numer 2454 - 10.10.2019
Powyższe hasło zamieściło na Facebooku stowarzyszenie Miasto Jest Nasze obok wizerunku senatora Aleksandra Pocieja. Chodzi o to, że za rządów PO wystąpił on przeciw zmianie prawa, która dawałaby realne pierwszeństwo pieszym na przejściach.

​Polska dobrej zmiany

numer 2454 - 10.10.2019
KAMPANIA PiS za swoich rządów naprawił polską politykę gospodarczą, społeczną i wizerunkową. Polacy wybiorą wkrótce Polskę plus lub Polskę minus – o tym była mowa we wtorek na konwencji wyborczej PiS w Sosnowcu, na spotkaniu z mieszkańcami Przemyśla oraz podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Wielka akcja „Gazeta Polska przed wyborami”

numer 2454 - 10.10.2019
AKCJA Wczoraj pierwsze egzemplarze „Gazety Polskiej przed wyborami” – bezpłatnego dodatku do „GP” wydrukowanego w 2 mln egzemplarzy – zostały rozdane mieszkańcom Urzędowa pod Kraśnikiem (województwo lubelskie) podczas spotkania z Tomaszem Sakiewiczem oraz na ulicach Warszawy, m.in. przez Adama Borowskiego, szefa warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”. Kolejne spotkania z red.

Wałęsa rozdaje pocałunki śmierci

numer 2453 - 09.10.2019
W ciągu kilku ostatnich dni Lech Wałęsa zdążył zbulwersować oraz rozśmieszyć opinię publiczną. Najpierw nazwał zasłużonego opozycjonistę z PRL Kornela Morawieckiego zdrajcą, a wczoraj niespodziewanie wycofał poparcie dla PO i zadeklarował wsparcie dla PSL, z czego ci ostatni nie wydają się zadowoleni. – Dziś udziela poparcia, jutro może cofnąć.

​Podwyżki dla żołnierzy od nowego roku

numer 2453 - 09.10.2019
MON Przeciętne wynagrodzenie żołnierza zawodowego wraz z dodatkami ma wzrosnąć od 1 stycznia przyszłego roku o 624 zł. Taką informację podał wczoraj podczas spotkania z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) prezydent Andrzej Duda.