Polska

​Narodowcy znowu grożą

numer 2307 - 18.04.2019
AGRESJA Nie trzeba było nawet kilku godzin, by po artykule Tomasza Sakiewicza pojawiły się groźby pod adresem redakcji. Tym razem jeden z internautów zapowiedział, że „spotka się na ulicy” z dziennikarzami i redaktorem naczelnym.

Bosak tańczy w Sputniku

numer 2307 - 18.04.2019
propaganda Jeden z liderów Konfederacji i były uczestnik „Tańca z gwiazdami” Krzysztof Bosak udzielił wywiadu tubie Kremla w Polsce portalowi Sputnik. Pochwalił się, że narodowcy nie mają programu, jeśli chodzi o relację z Rosją. „Zdajemy sobie sprawę z różnic interesów. Jednak uważamy, że pomimo tych różnic interesów powinniśmy starać się mieć poprawne relacje” – mówił Krzysztof Bosak.

Dościgniemy Zachód, wprowadzimy euro

numer 2307 - 18.04.2019
Wysłałem do szefów formacji parlamentarnych projekt deklaracji […]. Chodzi o to, żeby te wszystkie formacje zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim nasz kraj nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu – powiedział wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński.

​Kolejne uderzenie CBA w mafię lekową

numer 2306 - 17.04.2019
AKCJA Agenci CBA zatrzymali pięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa dotyczy nielegalnego handlu lekami. Z Polski wyeksportowano leki o wartości 16 mln zł.

Niedźwiedzie rozdrażnione na wiosnę

numer 2306 - 17.04.2019
W miniony weekend 50-letni mężczyzna został zaatakowany przez niedźwiedzia. To drugi atak w tym roku, ale i tak pod tym względem jest lepiej niż w latach ubiegłych. – Na niedźwiedzie trzeba uważać szczególnie wiosną, gdy są jeszcze nienajedzone i wychowują młode – mówi nam Edward Marszałek, rzecznik prasowy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Uszczelnianie VAT nie było priorytetem

numer 2306 - 17.04.2019
W 2015 r. nie było społecznego przyzwolenia na szybkie i szerokie zmiany w systemie podatkowym – przyznał wczoraj Jarosław Neneman, były wiceszef resortu finansów, podczas przesłuchania przed komisją ds. wyłudzeń podatku VAT. Świadek dodał również, że w Ministerstwie Finansów powstały koncepcje, jak uszczelnić system podatkowy, jednak w tamtym czasie były ważniejsze projekty do ukończenia.

Gdy konflikt zaczyna nam przeszkadzać w normalnym życiu

numer 2306 - 17.04.2019
„GAZETA POLSKA” Po świętach rozpocznie się najbardziej emocjonujący w ciągu ostatnich lat okres na scenie politycznej. Za miesiąc wybory europejskie, za pół roku parlamentarne.

Program Rodzina 500+ rozszerzony

numer 2306 - 17.04.2019
POMOC RODZINOM Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy dotyczącej rozszerzenia programu Rodzina 500+ na pierwsze dziecko – poinformował premier Mateusz Morawiecki. – Do tej pory do rodzin trafiło prawie 69 mld zł z programu Rodzina 500+ – powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Opozycja usunie media publiczne?

numer 2305 - 16.04.2019
MEDIA Do wyborów parlamentarnych jeszcze kilka miesięcy, a opozycja już wie, co zrobi z mediami publicznymi, czyli narodowymi. Choć sondaże nie dają szans PO czy KE na rządzenie, to jej politycy zapowiadają całkowitą likwidację mediów publicznych. Pod uwagę jest brana nawet opcja zero, czyli usunięcie Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz ośrodków regionalnych.

Rząd walczy o uczniów

numer 2305 - 16.04.2019
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział wczoraj w Radiu Zet, że we wtorek lub w środę wyjdzie zaproszenie z Kancelarii Premiera do wszystkich zainteresowanych udziałem w okrągłym stole w sprawie strajku nauczycieli.

-->-->