Polska

Nie pomogły apele premiera ani prezesa

numer 2500 - 05.12.2019
Marian Banaś nie zrezygnuje z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli, o czym poinformował wczoraj w oświadczeniu. – Musimy poczekać na wyniki śledztwa i zastanowić się, czy są jakieś inne możliwości prawne w sprawie odwołania prezesa NIK – skomentował sytuację po oświadczeniu Banasia szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

​Woś o sprawie puszczy

numer 2500 - 05.12.2019
środowisko Realizujemy orzeczenie TSUE, ono jest dosyć jednoznaczne, w tej chwili trwają prace nad nowym planem urządzenia lasu. Po tych dwóch latach działalności kornika, tego, co się tam działo, jak przekonują leśnicy, niewiele jest do uratowania – powiedział wczoraj Michał Woś, minister środowiska.

Opozycja gra emerytami

numer 2500 - 05.12.2019
Nie wiadomo, kiedy po raz kolejny zostanie wypłacona 13. emerytura. Rząd planuje, by był to kwiecień przyszłego roku. Niespodziewany opór stawia jednak opozycja. Senat odrzucił ustawę umożliwiającą finansowanie 13. emerytury z Funduszu Solidarnościowego.

​Opozycyjny samorząd wycina skutecznych pracowników

numer 2500 - 05.12.2019
kadry Władze powiatu w Pleszewie chcą zmniejszyć liczbę pracowników w urzędzie pracy, który do tej pory wykonywał świetną robotę. Włodarze z PSL i samorządowcy związani z KO chcą wyrzucić prawie połowę pracowników na bruk przed świętami Bożego Narodzenia.

​Sasin dobrej myśli w sprawie fuzji

numer 2500 - 05.12.2019
strategia Minister aktywów państwowych Jacek Sasin, gość Telewizji Republika, podkreślił, że jest optymistą, jeśli chodzi o fuzję polskich dwóch gigantów paliwowych – Orlenu i Lotosu. – Jesteśmy w trakcie procesu, na etapie rozmów z Komisją Europejską.

Milion za budowę wieżowca

numer 2500 - 05.12.2019
KORUPCJA Cztery osoby związane z realizacją inwestycji w Lublinie zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA. W zamian za „pomoc” oczekiwały milionowej łapówki, która miała zostać wpisana w koszty i uwzględniona w odpowiednio skonstruowanej umowie. Chodzi o budowę wieżowca.

Polacy budują świątynię na Madagaskarze

numer 2499 - 04.12.2019
Tworzenie kościoła w Misokitsy na Madagaskarze to realizacja wezwania papieża Franciszka, aby wychodzić na peryferie świata – mówi bp Marie Fabien Raharilamboniaina, ordynariusz diecezji Morondava. Z pieniędzy zebranych od wiernych z diecezji szczecińsko-kamieńskiej powstają kościół i szkoła w jednym z najbiedniejszych regionów Madagaskaru.

Żałosne zakończenie 22-letniej współpracy

numer 2499 - 04.12.2019
Delegacja ze Strzegomia narobiła takiego wstydu w hotelu w partnerskim mieście Torgau, że burmistrz niemieckiej mieściny postanowiła zerwać współpracę. Były polityk SLD Zbigniew Suchyta twierdzi, że sprawa została rozdmuchana, a radny, który był w delegacji, przekonuje, że jedynie nie zdążył do łazienki z powodu refluksu.

​10 koszmarnych pomysłów Zandberga

numer 2499 - 04.12.2019
TYGODNIK Jeszcze kilka lat temu Adrian Zandberg był zwolennikiem wystąpienia Polski z NATO i całkowitego rozwiązania polskiej armii. Ale i obecny program partii Razem jest nie do przyjęcia dla zdecydowanej większości Polaków. Piotr Lisiewicz w dzisiejszym numerze „Gazety Polskiej” przedstawia 10 najbardziej koszmarnych pomysłów Adriana Zandberga.

​Sędzia o wątpliwej niezawisłości

numer 2499 - 04.12.2019
NADZWYCZAJNA KASTA W niedzielnej manifestacji przed wrocławskim sądem wzięli udział m.in. oskarżony o korupcję były senator Józef Pinior oraz sędzia Marek Górny, który orzeka w sprawie Piniora. Nasuwa się pytanie o niezawisłość sędziego. – To przesłanka, aby prokuratura wystąpiła o zmianę sędziego – mówi „Codziennej” wiceprzewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski.