Polska

Wspomóż akcję „Święta bez taty”

numer 2203 - 13.12.2018
AKCJA Akcja „Święta bez taty” to świąteczna zbiórka dla dzieci, które ucierpiały na skutek wojny na Ukrainie. Nie bądź obojętny na los najmłodszych i pomóż!

Więcej polskich żołnierzy w Iraku

numer 2203 - 13.12.2018
WOJSKO W przyszłym roku wzrośnie liczba polskich żołnierzy w Iraku. Ma to związek z postanowieniami tegorocznego szczytu NATO o wysłaniu do tego kraju misji szkoleniowej, w której wezmą udział również Polacy.

Zbiorowa niepamięć bronią polityków PO

numer 2202 - 12.12.2018

AFERA VAT Wystąpienie Rostowskiego to przykład taktyki opozycji: „Nic nie wiem, nic nie pamiętam” – w ten sposób wystąpienie Jacka Rostowskiego oraz innych polityków Platformy Obywatelskiej przed komisjami śledczymi podsumowuje europoseł Prawa i Sprawiedliwość Ryszard Czarnecki.

Zbrodniarze muszą zostać rozliczeni

numer 2202 - 12.12.2018
Od 2011 r. 13 grudnia odbywał się Marsz Wolności i Solidarności, który upamiętniał ofiary systemu komunistycznego w Polsce. W tym roku marszu nie będzie. Beata Mazurek twierdzi, że marsz nie był w ogóle planowany. Ryszard Kapuściński wyjawia, w jaki sposób kluby „Gazety Polskiej” uczczą pamięć ofiar stanu wojennego.

Protest dotarł na sale rozpraw

numer 2202 - 12.12.2018
W poniedziałek i wtorek w niektórych sądach pojawił się problem: sprawy spadały z wokandy. To skutek brania zwolnień lekarskich przez urzędników. W ten sposób protestują oni przeciwko niskim pensjom. Nierzadko zarabiają mniej niż... pracownicy supermarketów. – To masakra.

Najniższe emerytury w górę

numer 2202 - 12.12.2018
WALORYZACJA Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wnioskodawca, założyło w nim m.in. wzrost najniższych emerytur do 1100 zł, a wszystkich świadczeń o co najmniej 70 zł.

Basia Poleszuk na wolności!

numer 2202 - 12.12.2018

NASZ SUKCES Wczoraj Sąd Okręgowy Warszawa-Praga zmienił formę kary dla Barbary Poleszuk z bezwzględnego więzienia na dozór elektroniczny. Jak wielokrotnie informowaliśmy w naszych mediach, dziewczyna została skazana na cztery miesiące aresztu za podrapanie policjanta w rękę. Młoda patriotka z Hajnówki święta Bożego Narodzenia spędzi w domu.

Zimny prysznic dla partyjnych liderów

numer 2202 - 12.12.2018

„GAZETA POLSKA” W najnowszym tygodniku „Gazeta Polska” w artykule Piotra Lisiewicza pt. „Pożar w antypisie” dowiemy się o tym, że rozbijanie Nowoczesnej przez Grzegorza Schetynę to zimny prysznic dla wszystkich partyjnych liderów, którzy chcieliby kiedykolwiek stworzyć z PO wspólną listę do wyborów. 

Totalna opozycja marzy o żółtych kamizelkach w Polsce

numer 2201 - 11.12.2018
CHCĄ ZADYM Opozycji najwidoczniej marzy się w Polsce to, co się obecnie dzieje we Francji. Poniedziałkowe wypowiedzi Róży Thun oraz Michała Szczerby dotyczące wydarzeń z Paryża wzbudziły wiele kontrowersji. Nasuwa się pytanie, czy Platforma Obywatelska chce doprowadzić do takiej samej sytuacji w Polsce?

Dekomunizacja ulic wciąż aktualna

numer 2201 - 11.12.2018

Przyjmuję do wiadomości decyzje NSA, ale się z nimi nie zgadzam. Wydaje się, że przedmiot sporu jest zamknięty, natomiast przedmiot dekomunizacji nie jest załatwiony – w ten sposób wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera ustosunkował się do piątkowej decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego nakazującego powrót do nazw ulic z okresu komunizmu.