Polska

Góra śmieci po Platformie

numer 2055 - 20.06.2018
ZACHODNIOPOMORSKIE 50 tys. ton śmieci w gminie Police zostało sprowadzonych m.in. z Niemiec. Zgodę na dzierżawę terenu firmie Ecorama, która przez lata sprowadzała odpady, wydał starosta policki, lider lokalnych struktur PO.
Dziś odpady są regularnie podpalane przez nieznanych sprawców. Nowy zarząd starostwa polickiego wyliczył, że koszt usunięcia śmieci wyniesie ok. 10 mln zł.

Terapia jest, ale niedostępna

numer 2055 - 20.06.2018
ZDROWIE Krzyczą cicho, bo jest ich niewielu. W Polsce zdiagnozowanych jest zaledwie 73 pacjentów z chorobą Fabry’ego, dlatego tak mało słyszymy i wiemy o tym, z czym się muszą zmagać. Szansą na uniknięcie powikłań jest nowoczesna terapia, która owszem, istnieje, ale nie jest w Polsce refundowana.

Rzecznik KRS o buncie sędziów

numer 2055 - 20.06.2018
TEMIDA Sędziowie powinni wiedzieć, że niekonstytucyjność stwierdza Trybunał Konstytucyjny – mówił sędzia Maciej Mitera, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, o uchwałach grupy krakowskich sędziów.

Najwierniejszy z wiernych

numer 2055 - 20.06.2018
STREFA WOLNEGO SŁOWA Od dawna zachęcamy Państwa, naszych Czytelników, do dzielenia się w internecie publikowanymi przez nas treściami. Ktoś mocno wziął sobie do serca naszą prośbę – oto w jaki sposób „udostępnił” w realu „Gazetę Polską Codziennie”.

Będzie zmiana w rządowej drużynie

numer 2054 - 19.06.2018
DYMISJA Krzysztof Jurgiel złożył wczoraj rezygnację ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Powodem decyzji miały być względy osobiste. – Dymisja została przyjęta przez pana premiera Mateusza Morawieckiego. Wkrótce poznają państwo następcę – powiedziała wczoraj Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.

Zdrajca czy Pinokio?

numer 2054 - 19.06.2018
Wczoraj w Radiu Zet Rafał Trzaskowski stwierdził, że dzięki PO pieniądze z UE są zamrożone i gdyby PO przejęło władzę w Polsce, urzędnicy UE je odmrożą. – Albo jest to kłamstwo i Trzaskowskiemu, jak Pinokiowi rośnie teraz nos, albo nastąpił jakiś deal między totalną opozycją a urzędnikami z Komisji Europejskiej.

Dowody pamięci o Lechu Kaczyńskim

numer 2054 - 19.06.2018
W Szczecinie przy siedzibie Solidarności odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego. Na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego premier Polski Mateusz Morawiecki złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą prezydenta.

Jak prezes szkoliła sędziów

numer 2054 - 19.06.2018
PRAWO Ministerstwo Sprawiedliwości sprawdzi, czy zlecenie szkoleń Stowarzyszeniu Themis przez Sąd Okręgowy w Krakowie nie odbyło się z pominięciem prawa.

Aborcyjne warsztaty pod lupą prokuratury

numer 2054 - 19.06.2018
DOCHODZENIE Poznańska Prokuratura wszczęła śledztwo ws. szokującego szkolenia z aborcji, które lewicowi aktywiści zorganizowali w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał pod koniec maja br. Podczas wykładów, oficjalnie nazwanych „Warsztatami z rewolucji”, prezentowane były m.in. domowe sposoby usuwania ciąży.

Skuteczna akcja CBA na lotnisku

numer 2054 - 19.06.2018
Afera GetBacku Funkcjonariusze CBA zatrzymali w sobotę byłego szefa spółki windykacyjnej GetBack Konrada K. oraz jego współpracownika w celu postawienia im zarzutów. Prokuratura złożyła wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt wobec obu mężczyzn.