Polska

Kujda chce autolustracji

numer 2255 - 15.02.2019
LUSTRACJA Wniosek Kazimierza Kujdy o autolustrację przekazano do Sądu Okręgowego w Warszawie celem rozpoznania – poinformowało dziś Biuro Lustracyjne IPN. Wniosek o wszczęcie postępowania autolustracyjnego Kujda złożył w miniony piątek w BL IPN.

IPN wspomina premiera Olszewskiego

numer 2255 - 15.02.2019
WYDARZENIE Trwa żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Rzeczypospolitej Jana Olszewskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę. W czwartek Instytut Pamięci Narodowej zorganizował spotkanie, na którym wspominano zmarłego.

Wolną Polskę ukochali nad życie

numer 2254 - 14.02.2019
HISTORIA Walka o niepodległą Polskę była dla ich życiowym celem, a Bóg i honor najwyższymi wartościami. Tysiące z nich oddały najwyższą ofiarę za marzenie o wolnej i suwerennej ojczyźnie – tak w skrócie można opisać żołnierzy Armii Krajowej. Dziś mija dokładnie 77 lat, odkąd powołano do życia tę formację wojskową.

Pożegnajmy premiera Olszewskiego!

numer 2254 - 14.02.2019
Apelujemy do wszystkich, którzy mogą przyjechać na uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego, aby oddali cześć Panu Premierowi i aby zademonstrowali w ten sposób, że wierzymy w idee głoszone przez niego, czyli Polskę bez ubeków, wolną i bogatą – powiedział „Codziennej” Ryszard Kapuściński, szef klubów „Gazety Polskiej”.

Prawo na straży tradycyjnej rodziny

numer 2254 - 14.02.2019
Kampania Przeciw Homofobii świętuje pozornie korzystny dla niej wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Okazuje się, że jej sukces jest tylko pozorny, a lewicowe media, które piszą o przełomowym wyroku, nie przedstawiają o nim całej prawdy.

Sprawa Kujdy zaskoczeniem dla prezesa PiS

numer 2254 - 14.02.2019
POLITYKA Wczoraj wywiadu Polskiej Agencji Prasowej udzielił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk odniósł się do głośnej sprawy byłego już prezesa NFOŚ Kazimierza Kujdy, który według mediów był tajnym współpracownikiem o pseudonimiem Ryszard. – Informacja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba – powiedział PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Związki apelują do ministra Gowina

numer 2254 - 14.02.2019
ZDROWIE Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy skierował do ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina wniosek o pilne stwierdzenie nieważności zarządzeń rektora i Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dotyczących konsolidacji trzech warszawskich szpitali. Od początku roku w Szpitalu Dzieciątka Jezus trwa prawny chaos.

Zagraniczne pieniądze Fundacji Biedronia

numer 2254 - 14.02.2019
POLITYKA Piotr Müller, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w programie Doroty Kani w Telewizji Republika „Koniec systemu” mówił o niejasnych kwestiach finansowania partii Roberta Biedronia. – Ci ludzie chcą zarządzać państwem. Wypadałoby, aby wszelkie informacje zostały ujawnione. Oczekuję, że Robert Biedroń w końcu to ujawni – powiedział Müller.

Byłemu prezesowi Orlenu grozi 10 lat więzienia

numer 2254 - 14.02.2019
AFERA We wtorek zatrzymano trzy osoby z byłego kierownictwa Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA, w tym byłego prezesa zarządu Jacka K., podejrzanych o niegospodarność w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen SA – poinformowała wczoraj Prokuratura Krajowa.

Pompeo o mieniu żydowskim

numer 2254 - 14.02.2019
POLITYKA We wtorek wieczorem odbyło się spotkanie sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo z szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem. Podczas konferencji Amerykanin chwalił Polaków i odniósł się do kwestii mienia żydowskiego.