Polska

Rzecznik przykrywa rzecznika

numer 2359 - 22.06.2019
URZĘDNICY A MEDIA Stanowisko rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara wywołało falę emocjonalnych komentarzy po tym, jak postanowił on bronić praw zabójcy 10-letniej Kristiny z Mrowin. Do krytyki przystąpili politycy partii rządzącej i funkcjonariusze policji. Jednocześnie politycy opozycji walczą z rzecznikiem praw dziecka Mikołajem Pawlakiem, robiąc z niego zwolennika bicia dzieci.

Nic o nas bez nas

numer 2359 - 22.06.2019
Politycy PiS coraz głośniej mówią o rychłej zmianie struktury mediów w Polsce na wzór takiej, jaka jest w krajach Europy Zachodniej. – Myślę, że sprawa uporządkowania rynku mediów będzie jedną z ważniejszych w przyszłej kadencji, przy założeniu, że będziemy mieli większość – komentuje poseł Jacek Świat (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Hakerzy zaatakowali Niezależną.pl

numer 2359 - 22.06.2019
W nocy z czwartku na piątek hakerzy zaatakowali kilka stron internetowych w Polsce. Opublikowali na nich informację o wszczęciu ewakuacji ludności cywilnej przez Żandarmerię Wojskową i amerykańską armię w trakcie ćwiczeń „Dragon-19”. Ofiarą ataku padł m.in. portal Niezależna.pl.

Komendant odwołany po publikacji „GPC”

numer 2359 - 22.06.2019
AFERA Komendant wojewódzki policji w Radomiu insp. Tomasz Michułka został odwołany ze swojej funkcji. Zmiana kadrowa najprawdopodobniej ma związek z artykułem opublikowanym w „Codziennej”, w którym opisaliśmy, jak z polecenia komendanta miejskiego policji w Radomiu zabroniono wykonywania czynności służbowych w sprawie niszczenia banerów wyborczych polityków PiS.

​W niedzielę ekspiacja za profanacje

numer 2359 - 22.06.2019
KOŚCIÓŁ W niedzielę 23 czerwca we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce po każdej mszy św. zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny”. Decyzją biskupów będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje – poinformował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w oświadczeniu z 17 czerwca br.

5G jest szansą, a nie zagrożeniem

numer 2358 - 21.06.2019
W naszym życiu pojawia się cały szereg innowacji, które zaczynają wywierać coraz większy wpływ na nasze społeczeństwo: sztuczna inteligencja, komputerowe przetwarzanie kwantowe, blockchain, rozszerzona rzeczywistość itd. No i mamy jeszcze 5G.

Nadzieja opozycji pod lupą śledczych

numer 2358 - 21.06.2019
Główny rozgrywający afery taśmowej, a ostatnio bohater polityków opozycji Marek F. jest podejrzany lub podejrzewany w czterech śledztwach prokuratorskich dotyczących przestępczości gospodarczej, oszustw, prania brudnych pieniędzy oraz przestępczości karno-skarbowej.

Apartament w Chorwacji nie wystarczył

numer 2358 - 21.06.2019
Teściowie pasierba posła Stanisława Gawłowskiego usłyszeli kolejne zarzuty w sprawie prania brudnych pieniędzy. Tym razem chodzi o fikcyjny zakup statku-hotelu od Przedsiębiorstwa Budownictwa Hydrotechnicznego „Odra 3” w Szczecinie. Jednostka została nabyta za 15 tys. zł – poniżej ceny złomu.

​Żona sędziego KRS w niebezpieczeństwie

numer 2358 - 21.06.2019
INCYDENT W samochodzie prowadzonym przez żonę sędziego Dariusza Drajewicza, wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa, podczas jazdy odpadło koło. Zdarzenie mogło skończyć się tragedią. Wszystko wskazuje na to, że śruby mocujące koło zostały poluzowane.

​W puszczy grasuje niedźwiedź

numer 2358 - 21.06.2019
PRZYRODA W Puszczy Białowieskiej po 140 latach nieobecności pojawił się niedźwiedź. Od razu wywołał furorę i zainteresowanie mediów. Dał się również we znaki jednemu właścicielowi pasieki.


-->