Polska

Chrystus wzywa nas do nawrócenia

numer 2305 - 16.04.2019
To są święta, które z jednej strony przynoszą radość wyzwolenia, ale z drugiej przynoszą prawdę o naszym zniewoleniu. To są święta, które wzywają nas do nawrócenia.
Jak dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych?

Jak zmienić polską szkołę?

numer 2305 - 16.04.2019
„GAZETA POLSKA” Każdy, kto zabiera się za reformę polskiej edukacji, będzie musiał zacząć od tych, którzy uczą. Należy jednak przestać postrzegać całe środowisko jako jednorodną masę. Obecny system, nastawiony na przeciętność i bylejakość, trzeba zamienić na taki, który zachęca do bycia jak najlepszym nauczycielem – pisze w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska” Maciej Kożuszek.

​Rusza kolejna Noc Konfesjonałów

numer 2305 - 16.04.2019
RELIGIA Już po raz 10. rusza ogólnopolska akcja duszpasterska Noc Konfesjonałów, czyli wydarzenie mające na celu zachęcenie do skorzystania ze spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi.
Już dziś do ogólnopolskiej akcji dołączyło prawie 200 kościołów. Pierwsza akcja odbyła się 2 kwietnia 2010 r., w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II.

​Kampania POgardy

numer 2305 - 16.04.2019
POLITYKA Billboardy ze zdjęciami polityków Prawa i Sprawiedliwości, obok których znajdują się absurdalne i bardzo ogólne oskarżenia – taki plan na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego mają przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Pomysł nie jest nowy, gdyż podobną akcję politycy PO przeprowadzili również przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi.

PiS bierze wszystko

numer 2305 - 16.04.2019
SONDAŻ W kwietniu na PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem chciało głosować aż 43 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów, a na PO zaledwie 18 proc. – wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Według sondażu o 1 proc. w porównaniu do marca wzrósł odsetek osób chcących zagłosować na partię Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei PO straciła 2 pkt proc.

W USA światowa premiera filmu o Polsce

numer 2304 - 15.04.2019
PROMOCJA POLSKI Dzisiaj w Los Angeles odbędzie się pokaz filmu „Poland: The Royal Tour” zrealizowanego przez słynnego dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polską Fundacją Narodową dla amerykańskiej telewizji PBS. Co ważne, gospodarzem filmu, zgodnie z formułą produkcji, jest premier Mateusz Morawiecki. Kolejne seanse będą miały miejsce w Chicago i Nowym Jorku.

Morze kwiatów dla Marii Kaczyńskiej

numer 2304 - 15.04.2019
Jak co roku 13 kwietnia Polacy ułożyli tysiące żółtych tulipanów na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, aby w ten sposób upamiętnić Marię Kaczyńską. Tradycja została zapoczątkowana dziewięć lat temu, kiedy do Polski przyleciała trumna z ciałem pierwszej damy, a warszawiacy witali ją, rzucając na trasie przejazdu karawanu kwiaty.

Antifie przeszkadzają polskie barwy

numer 2304 - 15.04.2019
W weekend w Ravensbrück odbyły się uroczystości związane z 74. rocznicą wyzwolenia tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. – Przyjechaliśmy dzień wcześniej, bo wiedzieliśmy, że do zakłócenia niedzielnych uroczystości szykuje się niemiecka Antifa – mówi Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości ze Szczecina.

​Najpierw wysoki poziom życia, dopiero potem euro

numer 2304 - 15.04.2019
wybory do pe W sobotę odbyła się kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem przemówień najważniejszych polityków PiS była kwestia przyjęcia przez Polskę waluty euro. Swoje przedwyborcze zgromadzenia miały też Koalicja Europejska i Wiosna Roberta Biedronia.

Przeżywaliśmy Niedzielę Palmową

numer 2304 - 15.04.2019
WIARA W Niedzielę Palmową, kiedy Pan Jezus wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy, ludzie wyznawali wiarę w to, że jest Synem Bożym. A równocześnie czytany opis Męki Pańskiej świadczy o tym, że dotykamy Wielkiego Tygodnia – powiedział wczoraj kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. w Niedzielę Palmową.

-->-->