Polska

Premier Morawiecki o protestach sędziowskich

numer 2504 - 10.12.2019
W jutrzejszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” rozmowa Katarzyny Gójskiej i Tomasza Sakiewicza z premierem Mateuszem Morawieckim. Jednym z tematów rozmowy były protesty niektórych środowisk sędziowskich i opozycji przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości.
FRAGMENT:

​Zmarł ostatni świadek odkrycia grobów w Katyniu

numer 2504 - 10.12.2019
HISTORIA Nie żyje ostatni świadek odkrycia grobów polskich oficerów w Katyniu, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego Henryk Troszczyński ps. Murarz. Zmarł w Warszawie w wieku 96 lat. Mimo bardzo podeszłego wieku spotykał się z młodzieżą, przekazywał jej patriotyczną myśl AK i przypominał o bohaterstwie Polaków.

​Zjednoczona Prawica wdzięczna za 28 lat Radia Maryja

numer 2503 - 09.12.2019
WYDARZENIE Chciałbym podziękować za okazane w wyborach parlamentarnych wsparcie dla PiS i obozu Zjednoczonej Prawicy – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników sobotnich obchodów 28. rocznicy powstania Radia Maryja. Głos zabrał wicepremier Jacek Sasin. Odczytano też list od prezydenta.

Solidarność po tragedii

numer 2503 - 09.12.2019
Przychodzimy, by tych, którzy ucierpieli w katastrofie, objąć modlitwą i prosić o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy żyją – powiedział w niedzielę podczas mszy św. w kościele w Szczyrku ks. proboszcz Andrzej Loranc. Z kolei mieszkańcy miejscowości deklarują pomoc i wsparcie dla rodziny, którą dotknęła ogromna tragedia.

​Chorosińska: Godność rodziny została przywrócona

numer 2503 - 09.12.2019
POLITYKA Jak zwiększyć demografię w Polsce? Jak oczyścić polski sąd z naleciałości komunistycznych? – to tylko niektóre tematy poruszone w niedzielnej „Politycznej kawie” Tomasza Sakiewicza.
Gośćmi red. Sakiewicza byli: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dominika Chorosińska, publicysta „Gazety Polskiej Codziennie” Jacek Liziniewicz oraz poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

​Nadzwyczajna kasta wciąż nadaje

numer 2503 - 09.12.2019
WALKA O SĄDY W Polsce mamy do czynienia z nadzwyczajną grupą, która zaczyna kreować swoją politykę i swój ustrój prawny – ocenił w niedzielę Paweł Sałek, komentując sytuację w wymiarze sprawiedliwości po postanowieniu Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego ws. KRS i Izby Dyscyplinarnej SN.

​Żałują, ale nie chcą płacić

numer 2503 - 09.12.2019
PRAWDA HISTORYCZNA W ciągu ostatnich 15 lat mieliśmy do czynienia z zaplanowaną akcją defamacyjną przeciwko Polsce, finansowaną w dużej mierze przez organizacje niemieckie i mającą na celu zdjęcie z Niemiec odium sprawców II wojny światowej. Niemcy w tym czasie wylały na nas kubły pomyj – powiedział Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24.

„Zdegradować zdrajców z WRON” – apel do prezydenta Dudy

numer 2503 - 09.12.2019
SPRAWIEDLIWOŚĆ W związku z nadchodzącą rocznicą wprowadzenia stanu wojennego Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zaapelowało do prezydenta Andrzeja Dudy o zdegradowanie członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON). „Wszyscy przystąpili do niej dobrowolnie” – argumentuje dr Jerzy Bukowski.

Apolityczny jak prof. Rzepliński

numer 2502 - 07.12.2019
SĄDY Prof. Andrzej Rzepliński po kilku latach odniósł się do słynnego nagrania spod siedziby Platformy Obywatelskiej, na którym widać, jak sędziowie idą ramię w ramię z politykami PO. Zdaniem byłego prezesa TK byli oni tam po to… by się schłodzić. Jego wersja jednak ni w ząb nie pasuje do tego, co mówił o tym Borys Budka.

​Polonia i kluby „Gazety Polskiej” rosną w siłę

numer 2502 - 07.12.2019
„Gazeta Polska” W USA i Kanadzie działa łącznie ok. 30 klubów „Gazety Polskiej”. Wyraźnie widać falę działań patriotycznych – mówił o rosnącym znaczeniu klubów „GP” w Ameryce redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” i „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.