Polska

​Kukizowi sypią się regionalne struktury

numer 2403 - 13.08.2019
POLITYKA Paweł Kukiz nie może spać spokojnie. Po tym, jak lider porozumiał się z Polskim Stronnictwem Ludowym, wielu czołowych polityków opuściło klub Kukiz’15. To jednak nie wszystko. Teraz – jak podaje Polska Agencja Prasowa – sypać zaczęły się również struktury regionalne. O odejściu z ruchu Kukiz’15 mieli zdecydować liderzy kilku oddziałów regionalnych.

Prokuratura uspokaja w związku ze śmiercią Kosteckiego

numer 2403 - 13.08.2019
ŚLEDZTWO Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zdementowała wczorajsze doniesienia „Gazety Wyborczej”, która napisała, że bokserowi Dawidowi Kosteckiemu mogły zostać podane nieznane substancje, na co miały wskazywać ślady ukłucia.

Trzeba być odważnym

numer 2403 - 13.08.2019
Obecny arcybiskup krakowski przewodzi nam w walce o wartości moralne – mówił o abp. Marku Jędraszewskim w niedzielę w Częstochowie kard. Stanisław Dziwisz do uczestników 39. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, którzy po sześciu dniach wędrówki dotarli na Jasną Górę. Swoją solidarność z arcybiskupem wyrazili kolejni purpuraci, jak również ojciec Tadeusz Rydzyk.

Będą nowe propozycje dla rolników

numer 2402 - 12.08.2019
W miniony weekend politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuowali objazd po kraju, aby spotkać się z wyborcami. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę odwiedził miejscowość Zbuczyn (woj. mazowieckie), a premier Mateusz Morawiecki – Ostrzeszów (woj. wielkopolskie). – Polacy to wspólnota i wszyscy w tej wspólnocie muszą mieć równe prawa – mówił Kaczyński.

​ Z chorymi nerkami dookoła świata

numer 2402 - 12.08.2019
SPOTKANIA Do Polski zawitał Filipe Almeida – portugalski podróżnik i bloger, który zamierza odwiedzić 30 krajów na wszystkich kontynentach. To niezwykłe przedsięwzięcie, ponieważ z powodu choroby nerek Filipe musi być trzy razy w tygodniu dializowany w specjalistycznych placówkach medycznych. Do tej pory odwiedził już m.in. Jordanię, Turcję, Grecję, Węgry i Czechy.

Pamiętamy i będziemy pamiętać

numer 2402 - 12.08.2019
MIESIĘCZNICA Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i inni politycy PiS uczcili w sobotę pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Odprawiona została msza św., złożono też kwiaty przed pomnikami ofiar tragedii.

Polacy o bezpieczeństwie

numer 2402 - 12.08.2019
SPOŁECZEŃSTWO Według ogłoszonego w kwietniu br. sondażu CBOS odsetek Polaków, którzy uważają, że w Polsce żyje się bezpiecznie, wzrósł do rekordowego poziomu w ponad 30-letniej historii badań – do 89 proc. Jeszcze w kwietniu 2015 r., a więc przed reformą prokuratury, wynosił 66 proc.

LGBT chce uderzać w kolejne miasta!

numer 2402 - 12.08.2019
W sobotę pod hasłem „Płock napędza równość! ” odbył się pierwszy w tym mieście marsz równości zorganizowany przez środowiska LGBT, w którym wzięło udział około tysiąca osób, głównie przyjezdnych. Honorowy patronat nad marszem objął prezydent miasta Andrzej Nowakowski z Platformy Obywatelskiej.

Tylko się kąpać

numer 2402 - 12.08.2019
WAKACJE W niedzielę rano czynne były wszystkie kąpieliska, które zorganizowano tego lata nad Bałtykiem. Zakaz korzystania z wody utrzymuje się w dwóch kąpieliskach śródlądowych w woj. zachodniopomorskim – w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim oraz Wodnej Dolinie w Koszalinie.

Exodus kukizowców trwa

numer 2401 - 10.08.2019
Kolejni posłowie postanowili opuścić klub Kukiz’15. Po ogłoszeniu wspólnego startu ugrupowania z PSL decyzję o odejściu podjęli: Elżbieta Zielińska, Tomasz Jaskóła, Bartosz Józwiak oraz Jerzy Kozłowski. Grupa poinformowała, że zakłada nowe koło pod dobrze znaną nazwą Unia Polityki Realnej.