Polska

Przesunięcie terminu wyborów prezydenckich jest obecnie niemożliwe

numer 2587 - 20.03.2020
Na tym etapie rozwoju koronawirusa nie jest możliwe zgodnie z konstytucją wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, więc nie jest też możliwe przesunięcie terminu wyborów prezydenckich.
W Polsce zostały wprowadzone liczne ograniczenia, które mają na celu zatrzymanie epidemii koronawirusa. Czy te środki mogą zostać jeszcze zwiększone?

​Pamiętajmy o naszych bohaterach

numer 2587 - 20.03.2020
KORONAWIRUS Pandemia to szczególnie ciężki czas dla ludzi starszych. Najbardziej narażeni na chorobę, często osamotnieni spędzają całe dnie w domu. Dlatego pojawiają się apele, aby zainteresować się naszymi seniorami i kontaktować się z nimi – porozmawiać przez telefon czy zrobić zakupy.

​Myjmy ręce i czytajmy gazety

numer 2587 - 20.03.2020
EPIDEMIA Czy z powodu pandemii koronawirusa powinniśmy rezygnować z robienia zakupów, czytania gazet albo książek? – Nie musimy zrezygnować z robienia zakupów, tylko pamiętajmy o przestrzeganiu zasad higieny – mówi „Codziennej” poseł i lekarz Tomasz Latos (PiS). Czytajmy, ale przed czytaniem myjmy ręce!

​Koronawirus uderza w koksownie

numer 2587 - 20.03.2020

PANDEMIA Koksownia z Bytomia apeluje do Ministerstwa Aktywów Państwowych o wprowadzenie w podległych spółkach górniczych 90-dniowego terminu płatności za nabywany węgiel oraz rozpoczęcie skupu koksu w celu stworzenia rezerwy strategicznej.

​Tonący brzytwy się chwyta

numer 2586 - 19.03.2020
POLITYKA Opozycja naciska, by partia rządząca przesunęła wybory prezydenckie. Padają argumenty o konieczności zapewnienia Polakom bezpieczeństwa. Rząd uspokaja, że nie ma potrzeby ani możliwości przełożenia elekcji. – Na razie przesunięcie wyborów nie jest możliwe. Opozycja swoim zachowaniem próbuje jakoś zaistnieć – mówi „Codziennej” rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Ważne słowa ministra Szumowskiego w „GP”

numer 2585 - 18.03.2020
Tygodnik W najnowszym numerze „Gazety Polskiej” polecamy wywiad Tomasza Sakiewicza z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, rozmowę z zarażonym SARS-CoV-2 generałem Wojska Polskiego Jarosławem Miką oraz z prof. Adamem Antczakiem, a także wiele ważnych i pomocnych treści nt. pandemii w Polsce i na świecie.

Unio, wyłącz handel powietrzem

numer 2584 - 17.03.2020
W najbliższych dniach rząd przedstawi swój pomysł na wsparcie przedsiębiorców, którzy tracą na epidemii koronawirusa i wprowadzonych restrykcjach. Pomoc finansową wdraża również Unia Europejska.

Wierzę, że zdamy ten egzamin

numer 2584 - 17.03.2020
Nasz rząd naprawdę robi wiele, aby poradzić sobie z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa. Towarów w sklepie nie zabraknie, system bankowy jest stabilny. Za chwilę zostaną wprowadzone specjalne rozwiązania dla przedsiębiorców, w których uderzyła finansowo epidemia koronawirusa.

​Fake newsy posłów PO w czasie walki z pandemią

numer 2584 - 17.03.2020
SKANDAL To kolejny fake news i działanie na szkodę Grupy Azoty, w czasie kiedy wszyscy walczymy z koronawirusem – tak o interpelacji posłów Platformy Obywatelskiej mówi prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki. Posłowie Marchewka, Nitras i Łącki złożyli w Sejmie interpelację ws.

Jak za czasów PO obficie nagradzano nielicznych

numer 2583 - 16.03.2020
„Gigantyczne premie”, „Współpracownicy Kuchcińskiego dostali nagrody” – grzmiały media po tym, jak coroczne premie dostali pracownicy Sejmu. Zaatakowano przy tej okazji marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Okazuje się, że w przeszłości znacznie więcej pieniędzy otrzymał Lech Czapla, poprzedni szef Kancelarii Sejmu. Hojnie byli też wynagradzani jego najbliżsi współpracownicy.