Polska

Kaczyński: Anty-PiS to jedyny program opozycji

numer 2451 - 07.10.2019
KAMPANIA W ostatni kampanijny weekend swoje konwencje miała również Zjednoczona Prawica. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński był m.in. w Bielsku-Białej i Kośnie. Program jest tylko po jednej stronie, z drugiej strony jest antyprogram i anty-PiS, to jest jedyny program naszych przeciwników – mówił Kaczyński.

Platforma nie obroniła Neumanna

numer 2451 - 07.10.2019
DYMISJA Od kilku dni jednym z najważniejszych tematów politycznych jest sprawa skandalicznych wypowiedzi szefa klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska Sławomira Neumanna, które zostały ujawnione przez TVP Info. W konsekwencji zrezygnował on z przewodniczenia klubowi PO-KO i podał się do dymisji.

Platforma jak mafia

numer 2450 - 05.10.2019
Wczoraj portal TVP Info ujawnił nagranie z udziałem Sławomira Neumanna, przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Czołowy polityk opozycji mówi, że „rzyga Tczewem”, w którym jego zdaniem mieszkają same „po…by”. Przymyka również oko na machlojki samorządowców i zarzuty prokuratorskie. – To jest prawdziwa twarz Platformy Obywatelskiej – mówi Jarosław Krajewski, poseł PiS.

Lider Konfederacji flirtuje z Rosją

numer 2450 - 05.10.2019
Kompromitacja Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki jak ma Izrael, a jeśli to się nie uda, to zawrzeć sojusz z Rosją – powiedział Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie udzielonym portalowi Storytel.com.

Nowe przepisy ws. lotów VIP-ów

numer 2450 - 05.10.2019
Procedury Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę regulującą, które loty mają status HEAD i kto może się znajdować na pokładzie rządowych samolotów.

Róża Thun chce ograniczyć wolność słowa

numer 2449 - 04.10.2019
Przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa w procesie o ochronę dóbr osobistych, który eurodeputowana Róża Thun wytoczyła Tomaszowi Sakiewiczowi. Sąd podjął decyzję, że ogłoszenie wyroku w tej sprawie zostanie odroczone – nastąpi 17 października br.

​Młodzież wdzięczna powstańcom

numer 2449 - 04.10.2019
ROCZNICA Przedstawiciele organizacji młodzieżowych z całego kraju podpisali „Deklarację Młodego Pokolenia”. Dokument nawiązuje do przesłania, które wystosowali w stronę młodych powstańcy warszawscy.

​IPN bogatszy o bezcenne pamiątki z Ameryki

numer 2449 - 04.10.2019
HISTORIA Fotografie, rzeczy osobiste, mundury żołnierskie, filmy, sztandary oraz ogromna liczba dokumentów, w których znalazł się m.in. napisany odręcznie przez Ignacego Paderewskiego list zaadresowany do Teofila Starzyńskiego – te i wiele innych rzeczy, bardzo cennych dla naszej tożsamości narodowej, trafiły do archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

Ostatnia droga Kornela Morawieckiego

numer 2449 - 04.10.2019
Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, zmarł w poniedziałek w wieku 78 lat. Dzisiaj po południu rozpoczną się ceremonie pożegnalne, które potrwają do soboty.

​Polska jest winna pamięć Kornelowi Morawieckiemu

numer 2449 - 04.10.2019
PAMIĘĆ Wczoraj o godz. 20 w X Pawilonie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL została odprawiona msza św. w intencji śp. Kornela Morawieckiego. Nabożeństwo odprawił kapelan muzeum ks. Tomasz Trzaska.