Polska

​Znów walczą o Westerplatte

numer 2358 - 21.06.2019
DZIEDZICTWO Sejmowa komisja infrastruktury poparła specustawę, która ma usprawnić budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 w Gdańsku. Sprawa ta wywołała wściekłość polityków opozycji oraz władz Gdańska, którzy oskarżają obóz rządzący o próbę przejęcia tego miejsca.

​Rośnie grupa osób pozytywnie oceniających Kościół

numer 2358 - 21.06.2019
SONDAŻ Ostatnie badania CBOS pokazują, że do 53 proc. wzrosła liczba Polaków pozytywnie oceniających Kościół katolicki i jednocześnie zmalała do 34 proc. grupa wyrażająca oceny negatywne. „Po ubiegłomiesięcznym pogorszeniu opinii o Kościele rzymskokatolickim w czerwcu rejestrujemy pewną poprawę notowań tej instytucji” – podano w komunikacie.

​Były szef KPRM Donalda Tuska przesłuchany

numer 2357 - 19.06.2019
AFERA Sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT we wtorek przesłuchała byłego szefa MSW, byłego szefa KPRM i byłego szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacka Cichockiego. Przesłuchany został także wiceszef Komitetu Stałego Rady Ministrów Adam Jasser.

Patrzcie, jaki Gość do nas przybył!

numer 2357 - 19.06.2019
Chrystus nie jest zamknięty w kościele. W Boże Ciało w radości wyprowadzamy Go na zewnątrz i pokazujemy sąsiadom, zwołujemy ich i mówimy: Patrzcie, jaki Gość do nas przybył – mówi ks. Jan Sikorski w rozmowie z Pawłem Tunią.

Polacy szukają nowości

numer 2357 - 19.06.2019
Polacy powoli zmieniają swoje trendy żywieniowe. Z jednej strony mamy odchodzenie od mięsa, ale z drugiej odkrywanie nowych smaków. W te nisze wchodzą przedsiębiorcy. – Mam dużo zapytań o bizona, które są szczególnie polecane dla kulturystów.

​Przyjdź na spotkanie poświęcone Janowi Olszewskiemu

numer 2357 - 19.06.2019
KSIĄŻKA Zapraszamy serdecznie na spotkanie poświęcone książce „Ta historia wciąż trwa. Wspomnienia Jana Olszewskiego”, które odbędzie się 19 czerwca o godz. 18 w Amicusie przy parafii św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2 w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się z udziałem Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego oraz autorki książki Justyny Błażejowskiej.


​Armia Wyklęta powraca

numer 2356 - 18.06.2019
PATRIOTYZM „Wczoraj w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia not identyfikacyjnych rodzinom 24 żołnierzy podziemia antykomunistycznego. „Wypełniając tę powinność wobec narodowych bohaterów, przywracamy dobre imię i godność nie im, lecz Rzeczypospolitej. Wolna Polska jest im to winna.

Kołodziejczak nie chce Amerykanów w Polsce

numer 2356 - 18.06.2019
Michał Kołodziejczak, znany z sympatii do Rosji rolnik, zakłada nową partię o nazwie Prawda. Już w pierwszych wywiadach uznał, że nie zapłaciłby za obecność żołnierzy amerykańskich, bo „nie jest idiotą”, i że trzeba wznowić dialog z Rosją. – Co będzie, jeżeli zmieni się prezydent w USA i będzie miał inne podejście?

Kolejne prowokacje homoseksualistów

numer 2356 - 18.06.2019
Hałaśliwe i prowokacyjne marsze środowisk homoseksualnych połączone z profanowaniem katolickich symboli religijnych to przykład zagłuszania sumienia. – Natura ludzka daje sygnały, że coś jest nie tak, więc organizują wokół siebie sztuczny szum – mówi „Codziennej” ks. Jan Sikorski.


Morderca Kristiny myślał, że dokonał zbrodni doskonałej

numer 2356 - 18.06.2019
ZABÓJSTWO W niedzielę doszło do zatrzymania 22-latka w związku z brutalnym morderstwem 10-letniej Kristiny z Mrowin na Dolnym Śląsku. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Ten przyznał się do zbrodni. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

-->