Polska

Okazje? Niekoniecznie

numer 2496 - 30.11.2019
To jeden z najbardziej wyczekiwanych przez konsumentów w Polsce i na świecie dni w roku – Black Friday, czyli czarny piątek. W tym roku przypadł 29 listopada. To czas, w którym większość sklepów oferuje duże przeceny produktów i korzystne promocje. Jest to też dzień wielu manipulacji, jakich czasami dopuszczają się wielkie koncerny.

​Ukarany po skardze homolobby

numer 2496 - 30.11.2019
NIETOLERANCJA Na Śląskim Uniwersytecie Medycznym doszło do wyjątkowo skandalicznego zdarzenia. W wyniku donosu złożonego przez przedstawicieli LGBT pracownik naukowy został zwolniony za to, że zaprezentował dane o zagrożeniach związanych z homoseksualizmem.

​Przed szczytem u prezydenta

numer 2496 - 30.11.2019
OBRONNOŚĆ Przed zbliżającym się szczytem NATO wczoraj w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada z udziałem szefów resortów obrony i spraw zagranicznych.

​Tusk za cztery dychy

numer 2496 - 30.11.2019
MEDIA „Gazeta Wyborcza” organizuje spotkanie promujące książkę byłego premiera i ustępującego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, za które chętni muszą zapłacić 40 zł. Jest zniżka dla prenumeratorów cyfrowej „GW” – ci wyłożą 15 zł. Internauci srogo żartują. „Mógł zostać lekarzem, brałby 500” – napisał jeden z nich.

Banaś do dymisji. Teraz Grodzki?

numer 2496 - 30.11.2019
Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości po zapoznaniu się z raportem CBA ws. prezesa NIK Mariana Banasia wyraziło oczekiwanie, że ten poda się do dymisji. Nasuwa się pytanie, czy jeżeli korupcyjne zarzuty wobec marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego się potwierdzą, to Platforma zachowa się tak samo. Wypowiedzi działaczy PO w tej sprawie pokazują, że raczej nie ma na to co liczyć.

To nie był mord polityczny

numer 2495 - 29.11.2019
Matka Stefana W., zabójcy Pawła Adamowicza, udzieliła wywiadu „Faktom” TVN. – Mój syn jest chorym człowiekiem, więc absolutnie nie był to mord polityczny – powiedziała kobieta. Według nieoficjalnych informacji Stefana W. uznano za niepoczytalnego, ale na razie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odrzuciła wniosek obrony o przeniesienie mężczyzny do szpitala.

​Grzegorz Braun obraża „GP”

numer 2495 - 29.11.2019
Wolne media Gadzinówka, koncern prawacki – takimi słowami określił „Gazetę Polską” Grzegorz Braun. Lider Konfederacji zarzuca „Gazecie Polskiej” obronę Mariana Banasia, prezesa NIK, którego oświadczenia majątkowe stały się przedmiotem ataku ze strony mediów związanych z totalną opozycją. Zarzucają one Banasiowi podawanie w oświadczeniach nieprawdziwych danych.

Wspólna taktyka Polski i Rumunii

numer 2495 - 29.11.2019
DEBATA Po raz szósty w Warszawie spotkali się eksperci, którzy dyskutowali o bezpieczeństwie z perspektywy krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz inicjatywy Trójmorza.

​Polacy chcą reformy sądów

numer 2495 - 29.11.2019
SPRAWIEDLIWOŚĆ Prezydencki minister Paweł Mucha podkreśla, że reforma wymiaru sprawiedliwości wymaga kontynuowania, bo oczekują tego Polacy. W naszym kraju jest ponad 700 sędziów wybranych jeszcze przez władze PRL. – Środowisko sędziowskie nie zostało poddane lustracji – przypomina Marek Ast, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości.

Musimy mieć silny przemysł obronny

numer 2494 - 28.11.2019
BEZPIECZEŃSTWO Polska Grupa Zbrojeniowa została wczoraj dokapitalizowana kwotą 430 mln zł. Umowę o podwyższeniu kapitału spółki podpisali w Skarżysku-Kamiennej premier Mateusz Morawiecki i prezes PGZ Witold Słowik.