Polska

Kto zatrudni chorego?

numer 2052 - 16.06.2018
SPOŁECZEŃSTWO Częste nieobecności w pracy, konieczność dopasowania miejsca pracy i warunków zatrudnienia do osoby przewlekle chorej – to tylko niektóre obawy pracodawców, którzy nie chcą zatrudniać chorych.

Przedwczesna radość homoseksualistów

numer 2051 - 15.06.2018
PRAWO Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną prokuratora generalnego wobec wyroku skazującego drukarza, który odmówił wykonania materiałów dla środowiska LGBT. Jego aktywiści nie mają powodów do hurraoptymizmu – SN uznał jednocześnie prawo do odmowy wykonania usługi z powodu przekonań religijnych.

Szajka skubała sąd w Krakowie

numer 2051 - 15.06.2018
Ich łupem mogły paść nawet dziesiątki milionów złotych. Podejrzanych o udział w ogromnym przekręcie jest kilkanaście osób, śledztwa trwają lub zakończyły się aktem oskarżenia. Sporej grupie podejrzanych postawiono zarzut z art. 258 k.k., czyli działalności w zorganizowanej grupie przestępczej. Chodzi m.in. o osoby pracujące w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie na eksponowanych stanowiskach.

Upadł mit grobu UPA w Hruszowicach

numer 2051 - 15.06.2018
Na podstawie wyników naszych prac w Hruszowicach nie ma żadnych podstaw do tego, żeby twierdzić, że w tym miejscu były groby członków UPA – powiedział wczoraj wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk. Stanowisko polskiej strony zostało podparte m.in. opinią medyczno-sądową z oględzin szczątków.

Jurgiel przeciwko myśliwym

numer 2051 - 15.06.2018
ROLNICTWO Mimo przeprowadzonej reformy i upolitycznienia Polskiego Związku Łowieckiego minister rolnictwa nadal nie jest zadowolony z działania PZŁ. „W mojej ocenie w obecnej formie PZŁ powinien ulec likwidacji” – napisał w komentarzu minister Krzysztof Jurgiel.

Partacze nie będą dłużej szkodzili pacjentom

numer 2051 - 15.06.2018
ZDROWIE Koniec z niebezpieczną samowolką – od 1 czerwca br. zawód fizjoterapeuty mogą wykonywać tylko osoby, które otrzymały prawo do jego wykonywania, a ich kwalifikacje zostały potwierdzone przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów.

Jak skarbówka Marcina P. chroniła

numer 2051 - 15.06.2018
AFERA Tadeusz Owczarz, były urzędnik Ministerstwa Finansów, podczas przeprowadzanej w 2012 r. kontroli w gdańskiej skarbówce nie dopatrzył się nieprawidłowości. Owczarz nie widział nic złego np. w tym, że Marcin P., prezes spółki Amber Gold, nie rozliczał się z urzędem. – W tych czasach Polska była chyba rajem podatkowym! – skomentowała Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds.

Wygrany proces Doroty Kani

numer 2051 - 15.06.2018
SPRAWIEDLIWOŚĆ Dorota Kania, redaktor naczelna Telewizji Republika oraz dziennikarka śledcza „Gazety Polskiej”, wygrała proces z Markiem Dochnalem. Chodzi o wypowiedź lobbysty na antenie TVN z 2008 r., w której oskarżył Kanię o płatną protekcję. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Dochnalowi przeprosić dziennikarkę.

Biznesmeni łapówkarze zatrzymani

numer 2050 - 14.06.2018
KORUPCJA W dwóch operacjach specjalnych agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na gorącym uczynku sześć osób. W pierwszej sytuacji kwota łapówki wynosiła 500 tys. euro, a w drugim – 50 tys. zł.

Śledztwo ws. działań na szkodę interesu publicznego

numer 2050 - 14.06.2018
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie prof. Pawła Machcewicza, byłego dyrektora gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – chodzi o szkody majątkowe w wysokości ponad 5 mln zł – złożył obecny dyrektor, dr Karol Nawrocki. O sprawie już pod koniec maja w „Gazecie Polskiej” pisała Dorota Kania.