Polska

Wałęsa chce kneblować usta prezydentowi

numer 2536 - 21.01.2020
SKANDAL Lech Wałęsa postanowił przypomnieć o sobie w mediach społecznościowych. Tym razem stwierdził, że prezydent Andrzej Duda nie ma prawa powoływać się na dziedzictwo Solidarności.

Marszałek Grodzki zasłania się ABW

numer 2536 - 21.01.2020
POLITYKA Ja wierzę, że prokuratorzy w swojej masie są ludźmi niezwykłej klasy i etyki, ale ktoś może się połasić na to, żeby preparować jakieś dowody, natomiast ponieważ wierzę w swoją niewinność, jestem o niej przekonany, o tyle jestem spokojny – powiedział wczoraj w Radiu Zet Tomasz Grodzki, marszałek Senatu.

​CBA odpowiada na oskarżenia

numer 2535 - 20.01.2020
MEDIA CBA nie potwierdziło medialnych oskarżeń dotyczących tego, że przejście na emeryturę jej dwóch kluczowych dyrektorów ma związek z rzekomym wyprowadzeniem funduszy z biura CBA. „Nie jest prawdą, jakoby Centralne Biuro Antykorupcyjne utraciło jakiekolwiek środki finansowe” – podano w oświadczeniu.

„Nawet mu powieka nie drgnęła”

numer 2535 - 20.01.2020
Mama wyszła z gabinetu. Zakręciła jej się łza w oku. I powiedziała do nas: „Wiecie, chłopaki, nawet mu powieka nie drgnęła. Wsunął kopertę do szuflady, zamknął i nawet się na mnie specjalnie nie spojrzał” – mówi portalowi Niezależna.pl pan Marek ze Szczecina. To nowy świadek mówiący o kopertach dla marszałka Grodzkiego. Osiem lat temu prof. Tomasz Grodzki operował ojca pana Marka.

Kasta atakuje prezydenta

numer 2535 - 20.01.2020
Sędzia Jarosław Ochocki w sobotę wieczorem, po wysłuchaniu wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy w Katowicach, w skandaliczny sposób skomentował je w mediach społecznościowych.

Będziemy walczyć o dobre imię Polski

numer 2535 - 20.01.2020
DEZINFORMACJA Nie damy fałszować naszej historii, nie damy niszczyć dobrego imienia Rzeczypospolitej, będziemy go bronić – mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał również, że w ostatnich tygodniach „państwo rosyjskie ustami swoich najwyższych przedstawicieli próbuje fałszować polską historię”.

​Podkomisja znów może badać tupolewa

numer 2535 - 20.01.2020
SMOLEŃSK Prokuratura Krajowa wydała ponowną zgodę podkomisji smoleńskiej na swobodny dostęp do znajdującego się na terenie Polski samolotu Tu-154M o numerze bocznym 102 – bliźniaczego do tupolewa, który uległ katastrofie nad Smoleńskiem. Wcześniej prokuratorzy twierdzili, że podkomisja niszczy jednostkę.

​D…cja w Konfederacji

numer 2535 - 20.01.2020
WYBORY Awanturą zakończyły się prawybory w Konfederacji. Na ostatniej prostej liberalni Konrad Berkowicz i Janusz Korwin-Mikke nie poparli swojego kolegi Artura Dziambora, przez co odpadł on z wyścigu. W ramach rewanżu zamiast wesprzeć Grzegorza Brauna, Dziambor poparł narodowca Krzysztofa Bosaka, który został kandydatem Konfederacji na prezydenta.

Grodzki stał się „pocztylionem” opozycji w polityce międzynarodowej

numer 2534 - 18.01.2020
W Europie mało kto wie, że coś takiego jak Komisja Wenecka w ogóle istnieje. To jest gremium niespecjalnie kompetentne.

Nam, Polakom, należy się własne państwo

numer 2534 - 18.01.2020
Nam, Polakom, należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne, które jest organizacją wspólnoty Polaków – podkreślił w czwartkowy wieczór w Starachowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński po mszy św. odprawionej w intencji jego zmarłej 17 stycznia 2013 r. matki Jadwigi Kaczyńskiej.