Polska

„Anakonda-18” zakończone

numer 2198 - 07.12.2018

WOJSKO Ćwiczenia „Anakonda-18” były dużym wyzwaniem, któremu żołnierze NATO sprostali i udowodnili, że są sprawni oraz potrafią ze sobą współpracować, są solidarni w trosce o wspólne bezpieczeństwo – podkreślał wczoraj w Elblągu szef MON Mariusz Błaszczak.

Świąteczne paczki dla powstańców

numer 2197 - 06.12.2018
AKCJA Z okazji świąt Bożego Narodzenia Fundacja Rosa i zespół kampanii „BohaterON – włącz historię! ” podarują 1500 powstańcom warszawskim kartki świąteczne od dzieci ze szkół przyszpitalnych oraz bony o wartości 250 zł. Wszystko w ramach projektu „Świąteczna paczka dla powstańca” dofinansowanego ze środków programu MON „Wdzięczni bohaterom”.

Pozwem w „GP”. Bo sędziowie się obrazili na premiera

numer 2197 - 06.12.2018
Kilkudziesięciu sędziów z Krakowa pozwało „Gazetę Polską” i żądają sprostowania słów premiera Mateusza Morawieckiego, które padły w autoryzowanym wywiadzie. Precedensowy proces będzie się toczył przed warszawskim sądem. Ustaliśmy, kto orzeknie w tej sprawie. To sędzia Agnieszka Derejczyk, dobrze znana w środowisku dziennikarskim.

Rząd Zjednoczonej Prawicy spełnia obietnice

numer 2197 - 06.12.2018
Wczoraj ministrowie rozpoczęli podsumowywanie trzech lat pracy. O wprowadzanych zmianach i reformach mówili ministrowie: spraw wewnętrznych, obrony narodowej, sprawiedliwości i zdrowia. Według nich rosną wydatki na cele stawiane przez poszczególne resorty, a przeprowadzane reformy są konsekwentnie realizowane.

Kiedyś przeciw, dziś za

numer 2197 - 06.12.2018
CYWILIZACJA Gdy był w koalicji z PiS był przeciw, teraz jest już za finansowaniem programu in vitro z pieniędzy miasta. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, już przed wyborami puszczał oko w tej sprawie do lewicowego elektoratu. Teraz program realizuje.

Fake news ws. partii o. T. Rydzyka

numer 2197 - 06.12.2018
MEDIA Wirtualna Polska poinformowała, że ojciec Tadeusz Rydzyk zakłada nową partię. Na dowód swoich aberracji pisze, że do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii politycznej, która nazywa się Ruch Prawdziwa Europa. Wnioskodawcą jest europoseł Mirosław Piotrowski.

Jak „Wyborcza” kłamie w sprawie 500 +

numer 2197 - 06.12.2018
ATAK OPOZYCJI 500+ jest przyznawane przez samorządy zgodnie z obowiązującym prawem. Rząd nic nie zabiera. To podłe kłamstwo mające na celu wywołanie niepokoju wśród rodzin i uderzenie w rząd – poinformowała wczoraj minister rodziny Elżbieta Rafalska, odnosząc się do artykułu „Gazety Wyborczej”.

Nowe zarzuty dla Gawłowskiego

numer 2196 - 05.12.2018
AFERA Komisja Regulaminowa Sejmu uznała za poprawne oświadczenie posła Stanisława Gawłowskiego z PO, w którym zrzeka się immunitetu poselskiego. Prawdopodobnie w piątek Sejm przegłosuje wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej zawieszonego sekretarza PO.

Chcemy, by Polacy mogli dostać odszkodowania za II wojnę

numer 2196 - 05.12.2018
Na wtorkowym posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. reparacji przestawione zostały informacje dotyczące postępów w digitalizowaniu dokumentów dotyczących strat wojennych oraz zbrodni niemieckich w Polsce.
Czego dotyczyło posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. reparacji?

Czy Koalicja Obywatelska ma jakąkolwiek szansę?

numer 2196 - 05.12.2018
Według sondażu opublikowanego przez „Super Express” Platforma Obywatelska byłaby w stanie pokonać PiS, ale pod warunkiem, że udałoby się jej zjednoczyć totalną opozycję w ramach jednej koalicji wyborczej. – Taka koalicja byłaby tylko porozumieniem w obrębie partyjnych elit.