Polska

​Łapówkarze w polskim lotnictwie

numer 2449 - 04.10.2019
KORUPCJA Wczoraj CBA zatrzymało dwie osoby podejrzane o korupcję w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Przestępstwo dotyczy ujawniania informacji o przetargach Agencji w zamian za sprzęt elektroniczny.

​Ostatnia droga szefowej klubu „GP” w Dąbrowie Górniczej

numer 2448 - 03.10.2019
POŻEGNANIE Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci przewodniczącej klubu „Gazety Polskiej” w Dąbrowie Górniczej śp. Barbary Słowik. – Była to niezwykle zasłużona dla naszego środowiska osoba. Będzie jej nam bardzo brakowało.

​ZNP kontra nowy minister edukacji

numer 2448 - 03.10.2019
PROTEST Związek Nauczycielstwa Polskiego 15 października rozpoczyna bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, które mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze czasu pracy nauczyciela oraz są opisane w przepisach prawa oświatowego – zakomunikował wczoraj prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Do końca walczył o prawdę

numer 2448 - 03.10.2019
PAMIĘĆ W wieku 98 lat zmarł Karol Tendera, który w przeszłości był więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Do końca swojego życia niezłomnie walczył o prawdę historyczną, nie godząc się na przypisywanie tej straszliwej zbrodni Polsce.

Uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego

numer 2448 - 03.10.2019
PAMIĘĆ W sobotę o godz. 12 w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie zostanie odprawiona msza pogrzebowa śp. marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Następnie ok. godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędzie się ceremonia pogrzebowa, która będzie miała charakter państwowy.

Piekło w kozim raju

numer 2447 - 02.10.2019
Na wyspie na Wiśle w Warszawie znaleziono martwe kozy. Zwierzęta przebywały tam w ramach projektu miejskiego – 60 kóz miało pełnić funkcję „naturalnych kosiarek”. Okazało się, że została zaledwie połowa zwierząt. Ich opiekun miał wrzucać martwe kozy do rzeki.

​Kornel Morawiecki: Władza sądownicza nie jest świętą krową

numer 2447 - 02.10.2019
„GAZETA POLSKA” Część dawnej opozycji mylnie ocenia rzeczywistość, mówiąc, że kontrola polityczna nad sądami jest wyrazem układu rodem z PRL. Przecież wtedy ta siła polityczna opierała się na Moskwie, na rozkazach, które stamtąd płynęły. To był moskiewski hegemon, a teraz mamy demokratycznie wybranych polityków.

​ „GP”: Szpieg, głupiec, zdrajca

numer 2447 - 02.10.2019
Tygodnik Twierdzenie, że głosując na Konfederację, poszerza się poparcie dla prawej strony, jest jawnym kłamstwem – pisze we wstępniaku do dzisiejszego numeru tygodnika „Gazeta Polska” redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

​MEN dementuje kolejne fake newsy „Wyborczej”

numer 2447 - 02.10.2019
TELEFON ZAUFANIA W ostatnich dniach „Gazeta Wyborcza” i inne media sprzyjające opozycji grzmiały, że Ministerstwo Edukacji Narodowej odmówiło przyznania dotacji na funkcjonowanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. MEN dementuje te informacje w komunikacie przesłanym do redakcji „Codziennej”.

Niosę Ciebie, Polsko

numer 2446 - 01.10.2019
W związku ze smutną wiadomością o śmierci Kornela Morawieckiego „Codzienna” postanowiła przypomnieć jego płomienne przemówienie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencji po tym, jak prezydent Andrzej Duda wyznaczył go na marszałka seniora. „My razem jesteśmy ważniejsi niż każdy z osobna. Ponad nami są wartości: dobro i prawda, wolność i sprawiedliwość” – mówił.