Polska

Niepewna przyszłość Chopina

numer 2050 - 14.06.2018
Ważą się losy warszawskiego Lotniska Chopina. Rząd przygotowuje ekspertyzę, która zadecyduje o przyszłości portu po wybudowaniu CPK. Sprawę wykorzystują kandydaci na prezydenta Warszawy, w tym Rafał Trzaskowski (PO), który przekonuje, że budowa nowego portu nie ma sensu. – Takie twierdzenia nie pokrywają się z liczbami – mówi Mariusz Szpikowski, prezes PPL, zarządzającego lotniskiem.

Elity III RP proszą KE o interwencję

numer 2050 - 14.06.2018
DONOS Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski oraz Lech Wałęsa napisali do Komisji Europejskiej, by ta obroniła Polskę przed obecnym rządem. Chodzi o ustawę o Sądzie Najwyższym, która 3 lipca wejdzie w życie.

Niemcy piorą brudy w Polsce

numer 2050 - 14.06.2018
AFERA ŚMIECIOWA Polscy policjanci zatrzymali ciężarówkę wypełnioną odpadami komunalnymi pochodzącymi z Niemiec, które miały nielegalnie trafić na wysypisko w Dąbrowie Niemodlińskiej w woj. opolskim. Co zdumiewające, właściciel składowiska również nie posiadał wymaganych pozwoleń na prowadzenie tego typu przedsiębiorstwa. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Czy Amerykanie będą strzec Polski?

numer 2050 - 14.06.2018
MILITARIA Ubiegamy się o stałe bazy armii USA w Polsce, to ważne dla bezpieczeństwa Polski i Polaków oraz bezpieczeństwa międzynarodowego – powiedział w środę szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Czuwanie z Ojcem Pio

numer 2050 - 14.06.2018
KOŚCIÓŁ W nocy z 16 na 17 czerwca w krakowskich Łagiewnikach już po raz szesnasty odbędzie się Czuwanie z Ojcem Pio. To jedno z wielu wydarzeń towarzyszących jubileuszowi 50. rocznicy przejścia świętego do domu Ojca i 100 lat od otrzymania łaski stygmatów. Poczta Polska upamiętni to wydarzenie emisją okolicznościowego znaczka.

Skarbówka na kolanach przed Marcinem P.

numer 2050 - 14.06.2018
AMBER GOLD Urząd Skarbowy w Gdańsku zaniedbał sprawę Amber Gold. Nie zastosował bowiem sankcji wobec Marcina P., szefa spółki, mimo że ten nie rozliczał się z urzędem. Maria Liszniańska z I Urzędu Skarbowego w Gdańsku, która zeznawała przed komisją ds. Amber Gold, nie ma jednak sobie nic do zarzucenia.

Kardiologia a… rozwój gospodarczy

numer 2049 - 13.06.2018
ZDROWIE Jak wynika z raportu Warsaw Enterprise Institute, niewydolność serca jest poważną przeszkodą w rozwoju gospodarczym Polski. Coraz częściej z chorobami kardiologicznymi zmagają się ludzie młodzi, którzy mogliby być aktywni zawodowo, a koszty pośrednie związane z „utratą produktywności” ponosimy wszyscy.

Uparty prezydent

numer 2049 - 13.06.2018
Wczoraj poznaliśmy 15 pytań, które chciałby zadać prezydent Andrzej Duda w referendum konstytucyjnym. Wśród nich znalazła się kwestia odniesienia do chrześcijaństwa, programy społeczne, prawo do pracy, wzmocnienie siły głowy państwa i instytucji referendum.

Eurorozróba w obronie postkomuny w Sądzie Najwyższym

numer 2049 - 13.06.2018
REFORMA „Totalna opozycja i niemieccy politycy chcą, by Komisja Europejska wystąpiła do Trybunału Sprawiedliwości UE ze skargą na zmiany w polskim Sądzie Najwyższym. Chodzi o obniżenie wieku emerytalnego sędziów” – pisze w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska” Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego.

Marks wiecznie żywy

numer 2049 - 13.06.2018
Na Uniwersytecie Warszawskim uczczono 200. rocznicę urodzin Karola Marksa konferencją naukową. Jako pierwszy z mówców wskrzeszał marksizm komunistyczny aparatczyk Jerzy Wiatr, zarejestrowany jako konfident wojskowej bezpieki.