Polska

Opozycja wzięła na cel Marka Kuchcińskiego

numer 2398 - 07.08.2019
Centrum Informacji Sejmu opublikowało osiemdziesiąt pięć pozycji opisujących loty marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego między 2016 r. a 2019 r. Sam zainteresowany przeprosił „wszystkich, którzy poczuli się urażeni” jego postępowaniem, i wpłacił kilkadziesiąt tysięcy m.in. na Caritas Polska.

Komisja punktuje ratusz ws. dzikiej reprywatyzacji

numer 2398 - 07.08.2019
AFERA Komisja weryfikacyjna uchyliła na wczorajszym posiedzeniu decyzje prezydenta m.st. Warszawy ws. nieruchomości położonej przy ul. Nieborowskiej 13, a w sprawie Mokotowskiej 39 stwierdziła nieważność dwóch kolejnych – przekazał przewodniczący organu Sebastian Kaleta. Jak zaznaczył, w obu przypadkach doszło do naruszenia prawa.

​Szczecin znów (trochę) niemiecki?

numer 2398 - 07.08.2019
POLSKA LOKALNA Niemcy chcą zrobić ze Szczecina polsko-niemiecką aglomerację – donosi regionalny dziennik Meklemburgii „Nordkurier”. Ubiegłotygodniowa wizyta premier tego landu u marszałka województwa zachodniopomorskiego dotyczyła właśnie tej sprawy. – Tylko w chorych głowach polityków Platformy mogą urodzić się takie pomysły – uważa poseł Krzysztof Zaremba z PiS.

Będzie nowa oferta programowa PiS

numer 2398 - 07.08.2019
WYBORY Będzie nowa, szeroka oferta programowa PiS na wybory parlamentarne; myślę, że to kwestia tygodnia, dwóch, aż będziemy mieli gotowy program w wersji książeczki – powiedział wczoraj zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel.

Czerwony generał strącony z piedestału

numer 2397 - 06.08.2019
Grupa osób z KPN – Niezłomni zrzuciła z cokołu pomnik generała LWP Zygmunta Berlinga w Warszawie. W związku ze zdarzeniem policja zatrzymała Adama Słomkę, byłego posła i przewodniczącego Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni. Został doprowadzony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, a po wykonaniu stosownych czynności – zwolniony.

​Marszałek Kuchciński wyjaśnia sprawę lotów

numer 2397 - 06.08.2019
POLITYKA Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w związku z kontrowersjami dotyczącymi dużej liczby jego lotów służbowych, a także obecności na pokładzie samolotów członków jego rodziny, podczas konferencji prasowej przeprosił wszystkich, którzy poczuli, że były to działania niestosowne. – Pragnę wszystkich, którzy poczuli się urażeni, przeprosić – mówił Kuchciński.

​Pracowity rok prezydenta

numer 2397 - 06.08.2019
ROCZNICA Dziś mija kolejna rocznica objęcia funkcji przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy podpisał on 229 ustaw, zgłosił 9 własnych inicjatyw, uczestniczył w 132 wydarzeniach krajowych. Objął patronatem blisko 400 przedsięwzięć, mianował też ponad 3,5 tys. funkcjonariuszy i żołnierzy na pierwszy stopień oficerski oraz powołał 50 generałów.

Maryjo, ocal nas od zła

numer 2397 - 06.08.2019
Do głosu abp. Marka Jędraszewskiego ostrzegającego przed „tęczową zarazą” dołączył biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski, który podczas poświęcenia odnowionego obrazu Matki Bożej Śnieżnej w Radzyminie prosił Maryję, by zaradziła rozprzestrzenianiu się ideologii LGBT. W sobotę w Krakowie odbędzie się wiec poparcia dla abp. Jędraszewskiego z udziałem red. Tomasza Sakiewicza.

Droga Prawdy Bożej przeciwko pogańskiemu bezbożnictwu

numer 2397 - 06.08.2019
KOŚCIÓŁ Nie jest to zwykłe przeciwstawianie poglądów lewicowych i prawicowych, ale droga Prawdy Bożej przeciwko drodze zwykłego, pogańskiego bezbożnictwa – napisał do wiernych ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Arcybiskup odniósł się także do brutalnego pobicia ks. proboszcza Aleksandra Ziejewskiego.

RPO uderza w wolność sumienia

numer 2397 - 06.08.2019
„GAZETA POLSKA” Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w skandalicznych słowach odniósł się do naklejek „Strefa wolna od ideologii LGBT”, które ponad tydzień temu ukazały się z „Gazetą Polską”. Jego zdaniem to nawiązanie do nazistowskiego „Judenfrei”.