Polska

Nowa narracja PO: luka VAT nie rosła

numer 2249 - 08.02.2019
Mówienie, że luka wystrzeliła za naszych rządów, jest nadużyciem i jest nieuprawnione – powiedział Janusz Cichoń, były wiceminister finansów z rządu PO-PSL, podczas wczorajszego przesłuchania przed komisją śledczą ds. wyłudzeń podatku VAT. Co ciekawe, przyznał również, że za jego czasów resort finansów nie był w stanie odpowiedzialnie oszacować luki VAT.


Budowa „Budzika” ma ruszyć w maju

numer 2249 - 08.02.2019

POMOC W ŚPIĄCZCE W maju br. rozpocznie się budowa kliniki „Budzik” dla dorosłych dysponującej 18 miejscami. Jej zakończenie planujemy na wiosnę 2022 r. i wtedy zaczniemy przyjmować pacjentów. Chcemy sprowadzić najnowocześniejszy sprzęt – informuje „Codzienną” koordynator medyczny Fundacji „Akogo?” Tomasz Jastrzębski.

Rzezi dzików nie było

numer 2249 - 08.02.2019
PRZYRODA Jeszcze na początku stycznia naukowcy, aktywiści ekologiczni i politycy opozycji przekonywali nas, że jeżeli nie zatrzymamy odstrzału dzików w Polsce, to temu gatunkowi grozi zagłada. Tymczasem dziki mają się nadal u nas bardzo dobrze, a ich obecność wiąże się z problemami.

Z procesu na protest

numer 2249 - 08.02.2019
ROLNICTWO Grupa rolników protestowała przed Pałacem Prezydenckim, a ich lider Michał Kołodziejczak (nazywany „młodym Lepperem”) żądał wręcz dymisji ministra rolnictwa. Ciekawostka – na wiecu obecny był Władysław Serafin, były poseł PSL oskarżony o przekręty w SKOK Wołomin. Na wolności jest od kilku miesięcy.

Najpierw folwark w SN, później ataki na TVP

numer 2248 - 07.02.2019
PRZEMOC OBYWATELI RP O haniebnym ataku protestujących na dziennikarkę TVP Magdalenę Ogórek wciąż jest głośno. Warto przypomnieć, że sprawcy napaści to czołowi działacze Obywateli RP lansowani m.in. przez niektórych sędziów Sądu Najwyższego. Jeszcze miesiąc temu te same osoby bratały się z przedstawicielami środowiska sędziowskiego na imprezie w gmachu SN.

Rośnie przyzwolenie na rozwody

numer 2248 - 07.02.2019
Z najnowszego raportu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że zdecydowanie przeciwko rozwodom jest zaledwie 12 proc. Polaków, a aż 32 proc. uważa, że jeśli oboje małżonkowie zdecydują się na sądowe rozwiązanie związku, to nie powinni mieć ku temu żadnych przeszkód.
Według badań CBOS rozwody są coraz bardziej akceptowane przez Polaków. Co Księdza zdaniem może być tego powodem?

Donosy złożyli, nagrań zabrakło

numer 2248 - 07.02.2019
Po opublikowaniu przez „Gazetę Wyborczą” stenogramów rozmów z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego politycy opozycji jak zwykle wyrazili oburzenie. Zaczęli nawet pisać donosy do prokuratury. Zawiadomienie złożyli też pełnomocnicy Geralda Birgfellnera. Ale jest problem – zabrakło nośników z nagraniami, które tak poruszyły posłów PO, Ryszarda Petru i mec. Romana Giertycha.

Przerażony jak Parafianowicz

numer 2248 - 07.02.2019
Trzęsące się ręce, nerwowa i dziwna gestykulacja, jąkanie się – podczas wczorajszego przesłuchania przed komisją ds. VAT Andrzej Parafianowicz nie był spokojny. Świadek wielokrotnie unikał odpowiedzi, tłumacząc, że podobne pytania były już wcześniej zadawane. Jest prawdopodobne, że były wiceminister z rządu PO-PSL zostanie ponownie przesłuchany, tym razem w trybie niejawnym.

IPN i USA w ścisłej współpracy

numer 2248 - 07.02.2019
dokumenty Prezes IPN Jarosław Szarek spotkał się z ambasador USA Georgette Mosbacher i Sarą Bloomfield, dyrektor Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Strony potwierdziły wolę kontynuacji współpracy i gotowość do dalszych rozmów – poinformował Instytut.

„NOWE PAŃSTWO”: Socjotechnika nienawiści

numer 2248 - 07.02.2019

MEDIA Po zabójstwie Pawła Adamowicza liberalno-lewicowe media oraz politycy opozycji zaczęli oskarżać prawicę o atmosferę nienawiści, która doprowadziła do tragedii. To nie pierwszy raz, kiedy dramat jest wykorzystywany do walki politycznej w jednym celu: odsunięcia konserwatystów od władzy – pisze w najnowszym numerze miesięcznika „Nowe Państwo” Dorota Kania.