Polska

​Dzięki niemu potrafiliśmy mówić o tym, co ważne

numer 2446 - 01.10.2019
UPAMIĘTNIENIE Wczoraj wszystkie media obiegła informacja o śmierci Kornela Morawieckiego. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie został on odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego.

​Człowiek legenda

numer 2446 - 01.10.2019
GAZETA POLSKA Już jutro w nowym numerze „Gazety Polskiej” niezwykły artykuł o człowieku legendzie Solidarności Walczącej Kornelu Morawieckim.

​Sędzia Rysiński łaskawy na „Maxi”

numer 1736 - 30.05.2017
WOKANDA Tajni współpracownicy i funkcjonariusze wywiadu nie muszą już ujawniać swoich związków z PRL‑em. To za sprawą wyroku sędziego Pawła Rysińskiego z Sądu Apelacyjnego w Warszawie ws. TW „Maxi”. W jego ocenie lustrowany może zwyczajnie nie pamiętać, że był tajnym współpracownikiem.

Garstka futrzarzy, miliony futer

numer 1936 - 27.01.2018
Mniej niż tysiąc osób. Tyle według ZUS-u było osób oficjalnie zatrudnionych w przemyśle hodowli zwierząt futerkowych w latach 2016–2017. Zaskakujące dane, które zdobyli obrońcy zwierząt z Fundacji „VIVA”, rzucają cień na propagandę hodowców i speców od PR-u. Ale to także pytanie o sposób kontroli, jakiej poddane są fermy. I czy w ogóle są poddane. 

​Ujawniamy tożsamość „cudownej broni” PO

numer 1984 - 24.03.2018
AFERA Stanisław Gawłowski rozpoczął desperacką obronę – strach musi być wielki, skoro skorzystał z „rewelacji” ks. Tomasza Jegierskiego, który od miesięcy oskarża Mateusza i Kornela Morawieckich, a który na zaproszenie posłów PO pojawił się w Sejmie ze swoimi rewelacjami. Przypominamy, co o wunderwaffe Platformy Obywatelskiej pisaliśmy na początku lutego tego roku.

Tyson pseudonim Bestia

numer 2097 - 08.08.2018
„GAZETA POLSKA” Występ Mike’a Tysona w kampanii promującej 74. rocznicę Powstania Warszawskiego wzbudził sensację i oczywiste kontrowersje. Czy bowiem mistrz świata, legendarny pięściarz, bohater skandali, narkoman, alkoholik, seksoholik, chwilowy weganin i „nieortodoksyjny muzułmanin” jest godny tego, by mówić światu o bohaterskim zrywie z 1944 r.?

Trzy dni ładowania akumulatorów

numer 2439 - 23.09.2019
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego Anna Schmidt-Rodziewicz, senator prof. Jan Żaryn, minister Piotr Naimski – to tylko niektórzy goście V Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Przez trzy dni klubowicze z Europy Zachodniej rozmawiali na bieżące tematy dotyczące polskiej historii, polityki i kultury.

Zapada zmierzch

Numer 984 - 06.12.2014
Dogorywająca epoka zwykle świadoma jest swojego kresu, zanim on jeszcze nastąpi. „Piękny wiek XIX” pogrążył się w melancholii fin de siecle’u znacznie wcześniej, aniżeli pierwsza wojna światowa utopiła go w błocie i krwi okopów. Katastrofizm wzbierał w twórczości Witkacego i poezji Drugiej Awangardy, gdy o kolejnej wojnie nikt jeszcze nie myślał, a Hitler dopiero marzył o przejęciu władzy.

Dziedzictwo godności

Numer 1252 - 24.10.2015
Nie należałem do grona najbliższych znajomych Lecha Kaczyńskiego. Pod koniec życia kazał mi przejść ze sobą na „ty”, doceniając odwagę naszego środowiska – choć miałem wrażenie, że czasem patrzył na nas jak na kosmitów. To wszystko nie ma jednak dla mnie dziś znaczenia. Wielkie znaczenie ma za to jego polityczna myśl i godność, z jaką pełnił swój urząd.

Smutny upadek legendy Solidarności

numer 1765 - 04.07.2017
Zasłużony w PRL-u opozycjonista ze Stalowej Woli jest podejrzany o nadużycia finansowe i próbę wyłudzenia kredytu. Wcześniej został już prawomocnie skazany za unikanie płacenia podatków, nielegalne posiadanie broni i spowodowanie kolizji drogowej – ustaliła „Gazeta Polska”.