Publicystyka

Byliśmy w sytuacji dramatycznej, ale warto było

numer 2255 - 15.02.2019
W moim przekonaniu to, że 4 czerwca został tak dalece przyśpieszony, że odbyło się to w trybie tego, co nazywamy „nocną zmianą”, to jest cena, którą zapłaciliśmy za niedopuszczenie do pozostawienia baz rosyjskich w Polsce.

Moja herezja

numer 2255 - 15.02.2019
Drodzy Czytelnicy! Przyjmijcie moją samokrytykę! Od roku na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” przekonywałem Was, że stworzona przez marszałka Piłsudskiego idea prometejska nie tylko się nie zdezaktualizowała, ale zyskała dziś nowy sens i możliwości.

Kultura czy neomarksistowski Kulturkampf

numer 2254 - 14.02.2019
Niemiecko-szwajcarski portal Onet ogłosił nominacje do nagród O! Lśnienia, czyli podobno „najważniejszych wydarzeń kulturalnych ubiegłego roku”. Już po lekturze uzasadnień dla tych nominacji robi się szczególnie żal ministra kultury, bo można nabrać podejrzeń, że jego domena to wręcz jedna wielka forma masy upadłościowej kultury klasycznej.

Lodówka kontra telewizor

numer 2254 - 14.02.2019
Inaczej niż rok temu, Rosja weszła w 2019 rok z dominującym pesymizmem, niskimi oczekiwaniami i pogłębiającym się rozczarowaniem. Miniony rok nie spełnił oczekiwań społeczeństwa – piłkarski mundial i wybory prezydenckie w żaden sposób nie przełożyły się na poprawę warunków życia. Przeciwnie. Korzystając z mundialu, władze ogłosiły podniesienie wieku emerytalnego o pięć lat.

Jedni gadają, inni robią. Wsparcie PiS dla głodnych dzieci

numer 2253 - 13.02.2019
Głodne dzieci w polskich domach to sprawa wstydliwa. I dla rodziców, i dla dzieci. Głód może mieć różne przyczyny – bieda, nałogi, nieodpowiedzialność opiekunów. Ale dzieci nie powinny płacić ceny za sprawy dorosłych. Dlatego dobre państwo to takie, które gwarantuje słabym pomoc w trudnych sytuacjach.
 

Wraca Liga Mistrzów

numer 2253 - 13.02.2019
Wraca to, co kibice piłkarscy lubią najbardziej – Liga Mistrzów. W 1/8 finału już czekają nas przedwczesne finały i wielkie emocje. Jedni faworyci pogrążeni są w kryzysie, inni z niego wychodzą w brawurowy sposób, a są przecież jeszcze czarne konie.


Cień 4 czerwca

numer 2252 - 12.02.2019
Historia lubi się powtarzać, a polityka uderzać w nas mocną, choć nie dla wszystkich widoczną symboliką. Znów w jednym tygodniu bohaterami stali się Jan Olszewski i Donald Tusk. Jeden, odchodząc w wieku 88 lat. Drugi, kompromitując się w Europie i przymierzając się do powrotu do polskiej polityki.

Dumne wygnanie naszego Antoniego Pozostał wierny swoim zasadom

numer 2252 - 12.02.2019
W poniedziałkowy poranek w siedzibie „Gazety Polskiej” zapanował głęboki smutek na wieść o tym, że dzień wcześniej, w niedzielę 27 stycznia, odszedł do Pana nasz serdeczny przyjaciel, mądry dziennikarz i wspaniały człowiek Antoni Zambrowski.

USA–Polska–Niemcy: czy w NATO iskrzy?

numer 2251 - 11.02.2019
W tym tygodniu odbędą się aż trzy kluczowe z punktu widzenia globalnej polityki międzynarodowej wydarzenia. Trzy miasta w Europie przykują uwagę światowej opinii publicznej: Warszawa, Monachium i Bruksela.

Jan Olszewski o tym, że polskość to normalność

numer 2251 - 11.02.2019
Przedstawiamy Państwu mało znane wypowiedzi byłego premiera RP śp. Jana Olszewskiego, który w wywiadach udzielonych prof. Andrzejowi Nowakowi i Justynie Błażejowskiej, opublikowanych w dwumiesięczniku „Arcana”, odsłania mechanizmy „kapitalizmu mafijnego” III RP i opowiada o duchowej sile Polaków.
Olszewski o patologiach III RP