Publicystyka

Nowa siła gospodarcza Europy

numer 2539 - 24.01.2020
Podczas Forum Ekonomicznego w Davos Andrzej Duda stwierdził, że Europa Środkowo-Wschodnia to jeden z najszybciej rozwijających się gospodarczo regionów Europy i świata. Polski prezydent wie, co mówi. W końcu jest jednym z architektów inicjatywy Trójmorza, która służy podtrzymaniu naszej dynamiki rozwoju.

Nie wolno ustępować imperializmowi

numer 2538 - 23.01.2020
Przemówienie prof. Lecha Kaczyńskiego na Westerplatte z okazji 80. rocznicy niemieckiej agresji na Polskę i wybuchu II wojny światowej zapadło w pamięć większości Polaków. Po 10 latach słowa wygłoszone 1 września 2009 r. nadal są aktualne.

Kto chce wygrać wybory z Andrzejem Dudą?

numer 2537 - 22.01.2020
Czy kampania prezydencka już ruszyła? Poza ogłoszeniem zwycięzców w niektórych prawyborach i potwierdzeniem kandydatur u innych nie otrzymaliśmy nawet rozgrzewki przed batalią o Pałac Prezydencki. A to działa na korzyść głównego faworyta, czyli Andrzeja Dudy.

Czerwone sentymenty

numer 2536 - 21.01.2020
Ostateczną rekomendację dla Roberta Biedronia przewodniczący Lewicy postanowił uczcić porcją czerwonych sentymentów, finalnie jednak gwiazdą wieczoru nie został ani kandydat, ani jego partyjny szef, ponieważ show z pomocą Twittera postanowiła im ukraść rzeczniczka partii Anna Maria Żukowska.


Miękki totalitaryzm

numer 2536 - 21.01.2020
Świat wchodzi w nową epokę politycznej poprawności. Pojawiają się np. wyższe formy cenzury, dotyczące nie tylko internetu, lecz także literatury. Odmawia się nie tylko wynajmowania sal na imprezy uznane za prawicowe, lecz takie spotkania rozpędzane są przez bojówki. Już nie tylko żąda się dymisji polityków, którzy odważą się skrytykować np. ideologię LGBT, ale wymaga się od nich… zmiany poglądów.

Petru bis

numer 2535 - 20.01.2020
Czy można drugi raz wejść do tej samej rzeki? Niby nie, ale życie pokazuje, że można próbować, nawet jeżeli wcześniej miało się w kontakcie z rzecznym nurtem przykre doświadczenia. To porównanie jest adekwatne do sytuacji Szymona Hołowni, który nie bez powodu jest porównywany z Ryszardem Petru.

Polak, Chorwat, dwa unijne bratanki?

numer 2535 - 20.01.2020
Już niemal trzy tygodnie trwa pierwsza w historii Unii Europejskiej prezydencja Chorwacji – najmłodszego członka UE. Republika Chorwacji przystąpiła do Unii sześć lat temu, a sześciomiesięczne kierownictwo w UE objęła symbolicznie w momencie, kiedy Wspólnotę Europejską opuszcza po 47 latach Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Czerwone ławki

numer 2533 - 17.01.2020
W końcówce zeszłego roku Sławomir Broniarz został wybrany na kolejną kadencję przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Można się więc spodziewać kontynuacji dotychczasowej linii ZNP – angażowania się w politykę po stronie opozycji oraz lewicowej indoktrynacji dzieci.

Bądź wierny, idź

numer 2533 - 17.01.2020
Chciałem z rozpędu zawołać, że gdy się widzi, co wyprawiają ewidentni zdrajcy stanu, o których pisałem ledwie tydzień temu, to ręce opadają, ale to nieprawda – zaciskają się w pięści!

Stalin chciał wojny

numer 2532 - 16.01.2020
Ostatnio na największego rosyjskiego historyka zaczął kreować się Władimir Putin, wygłaszając serię sześciu „wykładów” przed różnymi gremiami o przyczynach wybuchu II wojny światowej. Pogroził nawet, że wkrótce opublikuje artykuł.