Publicystyka

We Francji o tragedii 10 kwietnia

Numer 202 - 09.05.2012
Okazało się, że brak jest dowodów na to, że piloci lądowali pod naciskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. A sprawa wydawała się prosta, jeśli wierzyć temu, co mówiono we francuskich mediach. Czyżby po dwóch latach nadal nieznany był przebieg tego zdarzenia?

Wielka klapa, a nie Euro spoko

Numer 202 - 09.05.2012
Polskie państwo po raz kolejny nie zdało egzaminu. Na nic się zdadzą kuriozalne tłumaczenia wygwizdanej przez warszawiaków prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, że na Euro nie będzie problemu z autostradami, bo kibice „dojadą samolotami”.

Znowu będzie „Izwinitie!”

Numer 201 - 08.05.2012
Jak słyszymy od Naczelnej Prokuratury Wojskowej, Kancelaria Prezydenta poniosła pewien niewielki uszczerbek w budżecie 10 i 11 kwietnia 2010 r., mianowicie ktoś odsłuchiwał pocztę głosową z telefonu prezydenta RP i to trzy razy.

Wszyscy jesteśmy w drugim obiegu

Numer 201 - 08.05.2012
Wydaje mi się, że motywy władzy nie są takie, o jakich oficjalnie się mówi. Sam zadaję sobie pytanie, kim tak naprawdę jest premier? Wydawał się sympatycznym, bliskim ludziom człowiekiem, który sygnalizował otwartość na wartości religijne. Czy teraz zaczął oddychać nowym powietrzem, czy kieruje się sugestiami jakichś doradców?

Bojkot w budowie

Numer 201 - 08.05.2012
Ostatnio usłyszałem na ulicy opowieść o życiu przedsiębiorcy na Ukrainie; ile musi on dać w łapę stróżowi prawa, który zatrzyma jego auto na drodze, by nie dostać mandatu; ile musi dać lekarzowi, aby wypisał mu receptę, ile urzędnikowi, by wpuścił go do gabinetu. Opowieść była tak surrealistyczna, że wątpię, aby mogła być zmyślona.

Macierewicz, czyli polski opór

Numer 200 - 07.05.2012
Prawicowe ataki na Antoniego Macierewicza to nowy pomysł na walkę z prawdą o Smoleńsku. Aktualny przekaz mediów usłużnych wobec Tuska i Putina brzmi: Macierewicz jest niepoważny i niedyplomatyczny, co dostrzegają nawet w jego obozie. A skoro nawet swoi traktują go z przymrużeniem oka, to niewiarygodne są też ustalenia jego ekspertów.

Liliput regionu

Numer 199 - 05.05.2012
Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że nie miała po co jechać na szczyt Polska-kraje bałtyckie do Warszawy, bo tam nie zapadają decyzje… Niestety, powiedziała prawdę. Polska traci bowiem na znaczeniu w przerażającym tempie. Polityczny kapitał na arenie międzynarodowej, ciężko wypracowany przez śp.

Imperium kłamstwa

Numer 199 - 05.05.2012
Większość mediów chciałaby swobodnie uprawiać swoje manipulacje, a Kościół jest jedyną instytucją, która potrafi powiedzieć „nie”. Wtedy tamtych ogarnia wściekłość, bo chcieliby mieć również moralną kontrolę. Nasza nadzieja w zmianie pokoleniowej – powiedział bp Antoni Dydycz.

Gronkiewicz-Waltz wygwizdana

Numer 198 - 04.05.2012
WARSZAWA Kibice to ludzie szczerzy. Nie pozostawili wątpliwości i dali do zrozumienia prezydent Warszawy, co o niej myślą. Kiedy podczas prezentacji drużyny narodowej na Euro 2012 na scenie pojawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz rozległy się gwizdy. Na tym „ciepłym” powitaniu się nie skończyło.

Wielkość i błędy

Numer 198 - 04.05.2012
Co w zasadzie świętujemy 3 maja? Odpowiedź zna każdy Polak, oprócz obecnego prezydenta. Uchwalenie konstytucji, która po amerykańskiej była drugą pisaną konstytucją na świecie, a pierwszą w Europie (nie licząc korsykańskiej). Polacy lubią być w czołówce, lubią być chwaleni, iść z duchem czasu, z postępem. W tym świętowaniu jest więc coś z ducha sportowego.