Sport

Bombowy Kolarov

numer 2053 - 18.06.2018
MUNDIAL Sytuacja w grupie E wydaje się prosta – wygrać ma Brazylia, a pozostałe trzy drużyny powinny walczyć między sobą o awans do fazy pucharowej. Dziś pierwszy krok ku temu zrobiła Serbia, która pokonała 1:0 Kostarykę.

Misja samobójcza

numer 2052 - 16.06.2018
MUNDIAL Ci, którzy zdecydowali się zwolnić z pracy czy ze szkoły, żeby obejrzeć oba popołudniowe mecze na mistrzostwach świata w Rosji, mogą mieć poczucie nieźle straconego czasu. Po słabym spotkaniu Egiptu z Urugwajem jeszcze gorszy był mecz Maroka z Iranem.

Upał, plaża i trawa

numer 2052 - 16.06.2018
Polacy przygotowują się do wtorkowego spotkania z Senegalem. Warunki w Soczi są podobne, ale nie do tych, które czekają na nas w Moskwie, ale do tych w Afryce. Upały nad Morzem Czarnym są trudne do zniesienia. Polacy musieli trenować wczoraj w temperaturze 32 stopni w cieniu, którego na boisku „Sputnika” nie było nawet metra.

Mundial rozpoczęty

numer 2052 - 16.06.2018
Pozdrawiam naszych Czytelników ze Spały, gdzie uczestniczę we wspaniałym wydarzeniu, jakim jest coroczny zjazd klubów „Gazety Polskiej”. To dobrze spędzony czas w gronie przyjaciół, wypełniony dyskusjami, debatami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, koncertami. Czas ładowania akumulatorów.

Pech Egiptu

numer 2052 - 16.06.2018
Niewiele zabrakło do pierwszej na rosyjskim mundialu niespodzianki. Drużyna Egiptu, świetnie ustawiona w defensywie przez trenera Héctora Raúla Cúpera, dzielnie stawiała czoła Urugwajowi. Aż do 90. min gry, kiedy decydującą bramkę strzelił José María Giménez.

Wysoka wygrana i znudzony Putin

numer 2051 - 15.06.2018
W meczu otwarcia mistrzostw świata Rosja łatwo ograła Arabię Saudyjską 5:0. Imprezę otworzyli Władimir Putin i szef FIFA Gianluigi Infantino. Ich przemówienia były nudne i nieco przydługie – szczególne Putina. Kibice na całym świecie mogli się wczoraj przekonać, że rosyjskiego prezydenta piłka nie interesuje nawet w niewielkim stopniu.

Spełniam marzenia

numer 2051 - 15.06.2018
Na mistrzostwa świata czekałem cztery lata i widziałem tam swoje miejsce. Oczywiście było to odległe marzenie, ale wkrótce może się spełnić. Mam nadzieję, że za
kilka dni wybiegnę na boisko i będę się cieszył ze zwycięstwa, bo to najważniejsze – mówi w rozmowie z „Codzienną” obrońca reprezentacji Polski.

Glik już trenuje

numer 2051 - 15.06.2018
Ekspresowo przebiega rehabilitacja Kamila Glika. Występ defensora w meczu z Senegalem wprawdzie nie wchodzi w grę, ale istnieje spora szansa, że obrońca Monako będzie gotowy do gry już na spotkanie z Kolumbią. W czwartek zawodnik wziął udział w pierwszej części treningu. – Z każdym dniem, godziną i ćwiczeniem jego stan się poprawia.

Najlepsze miejsce w Rosji

numer 2050 - 14.06.2018
No i przylecieli. Co najmniej do końca czerwca bazą reprezentacji Polski będzie „południowa stolica Rosji”, najczystsze miasto Rosji – Soczi. Miejscowi zaskoczyli wszystkich i przwitali naszą reprezentację występem miejscowego zespołu pieśni i tańca. Młodzi ludzie ubrani w ludowe stroje zaśpiewali dla naszych piłkarzy rosyjskie pieśni i powitali Biało-Czerwonych chlebem i solą.

Pierwsza konferencja trenera Nawałki w Soczi

numer 2050 - 14.06.2018
KADRA NARODOWA Rafał Kurzawa na rozruchu dzień przed meczem z Litwą odniósł kontuzję stawu skokowego. Liczymy, że za trzy dni dołączy do zespołu. Kamil Glik jest w intensywnej fazie do powrotu do zdrowia – powiedział selekcjoner Adam Nawałka po przyjeździe naszej drużyny do Soczi.