Sport

To jest turniej bardzo wyrównanych drużyn

Numer 114 - 24.01.2012
Żeby wygrywać na takim turnieju jak mistrzostwa Europy, cała drużyna musi grać na wysokim poziomie. Wiem, że tak potraficie, o czym świadczy chociażby wynik meczu ze Słowacją. Zmietliście ich z boiska! To było niesamowite! Z Drago Vukoviciem, rozgrywającym reprezentacji Chorwacji na mistrzostwach Europy, rozmawia Sebastian Staszewski.

Okno na Mediolan

Tego jeszcze nie było! Krakowska firma Oknoplast została głównym sponsorem słynnego Interu Mediolan. – Współpraca z tak znanym klubem pomoże nam jeszcze mocniej zaistnieć na rynku włoskim – uważa szef Oknoplastu Mikołaj Placek. Umowa została zawarta do końca przyszłego sezonu. Wysokość kwoty, jaką krakowska firma przeleje na konto Włochów, jest objęta tajemnicą.

CZOŁGI NIEZGODY

Coraz częściej niemieccy ekonomiści zaczynają otwarcie mówić o zbliżającym się bankructwie Grecji. Najprawdopodobniej nie pomoże temu krajowi nawet fakt, że prywatne banki zgodziły się zredukować greckie długi aż o 70 proc. Niemcy ostro krytykują greckie plany zakupu od Amerykanów 400 czołgów.

Schody zaczynają się teraz

Numer 113 - 23.01.2012
Agnieszka Radwańska w niedzielę rozgromiła Niemkę Julię Goerges 6:1, 6:1 i jutro zagra o pierwszy w karierze półfinał turnieju wielkoszlemowego. Jej rywalką będzie Wiktoria Azarenka. To był całkowicie jednostronny mecz. Trwał zaledwie 54 minuty, a Polka oddała wyraźnie stremowanej rywalce tylko dwa gemy. Już po dziewięciu minutach prowadziła 3:0.

Bayern to poważne wyzwanie

Sławomir Wojciechowski jest pierwszym i jedynym Polakiem, który w swoim CV ma zapisaną grę w jednym z najlepszych piłkarskich klubów świata FC Bayern Monachium (2000-2001). Teraz w niemieckich mediach pojawiła się informacja, że do tego klubu może trafić Robert Lewandowski – ze SŁAWOMIREM WOJCIECHOWSKIM o największym niemieckim klubie rozmawia RYSZARD SIEMASZKO.

Wenta przyznał, że nie rozumie piłki ręcznej

„My nie odrobimy jedenastu bramek?” – zdjęcie z takim napisem przedstawiające Bogdana Wentę z zawadiacką miną, obiegło wczoraj internet. Polscy piłkarze ręczni w spotkaniu ze Szwedami dokonali bowiem rzeczy teoretycznie niemożliwej. Mimo że do przerwy przegrywali 9:20, zdołali odrobić straty i zremisować mecz 29:29. Dziś polskich kibiców czeka kolejny horror. Biało-

Kosmiczny wynik Gregora

Austriak Gregor Schlierenzauer zwyciężył w sobotę w drugim konkursie Pucharu Świata rozgrywanym w Zakopanem. Była to 39. wygrana w karierze młodego skoczka, który tym samym dogonił w liczbie zwycięstw w PŚ Adama Małysza. Dzięki triumfowi w Zakopanem Schlierenzauer zajmuje drugie miejsce – ex aequo z Małyszem – pod względem liczby zwycięstw w Pucharze Świata w historii.

Justyna znów najszybsza

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata w estońskiej miejscowości Otepaeae. Kolejne miejsca zajęły Norweżki – Marit Bjoergen (21,9 s straty) i Therese Johaug (40,5 s). Dzięki temu zwycięstwu podopieczna Aleksandra Wierietielnego zmniejszyła stratę do prowadzącej w klasyfikacji generalnej PŚ Bjoergen.

W skrócie

City lepsze od Spurs Po zaciętym meczu Manchester City pokonało Tottenham 3:2. „The Citizens” prowadzili już 2:0 po golach Samira Nasriego i Joelona Lescotta. Goście do remisu doprowadzili po trafieniach Jermaina Defoe i Garetha Bale’a. Zwycięską bramkę zdobył strzałem z rzutu karnego w 95. minucie gry Mario Balotelli. Loeb mistrzem w Monte Carlo

Wszyscy chcą grać, żeby pojechać na Euro

Numer 111 - 20.01.2012
Wyścig o miejsce w kadrze Polski na Euro 2012 trwa. Piłkarze, którzy nie mają miejsca w swoich klubach, zmieniają je na potęgę, byleby tylko regularnie grać i na mistrzostwach prezentować odpowiednią formę. Wczoraj zrobiło się głośno o półrocznym wypożyczeniu Pawła Brożka z Trabzonsporu do Glasgow Rangers.